Н яма да забравя автомобилното изложение в Париж през 2004 г. Дизайнерският екип на VW, начело с шеф дизайнера професор Варкус, е строен пред тълпа журналисти. Пред строя на групата дизайнери стои турският дизайнер Мурат Гюнак, чието има стана известно с работата му по Mercedes SLK и Peugeot 206. След повече от две десетилетия професор Варкус предава диригентската палка на младия си турски колега. Причината за радикалната промяна бе консервативната философия на професор Варкус. Според нея клиентите на компанията се идентифицират с различните модели, затова техният дизайн не трябва да се променя радикално, а просто трябва да бъде освежаван периодично, въпреки радикалните новости в анатомията на модела. Тогава бе показан Passat 6.

Сещам се за тази сцена заради днешната тема: Passat Variant B5.5. Няма как човек да не се съгласи, че това е автомобилът на народа. Хем любима марка, хем евтин за поддръжка, ако не си много придирчив, ще вземеш и нещо „тънко”. Ако пък си: изборът е голям, предлагането също.

В този конкретен случай моделът е с 2,0-литров бензинов мотор, който, според Филип, е един от най-търсените. Не е особено претенциозен, а и веднага монтира (ако не е направено) газ. Другият най-популярен модел е 1,9 TDI, но помпа-дюзата винаги може да даде някакъв проблем. Останалите двигатели въобще няма да ги споменаваме, защото те са около 15-ина възможности. Има дори 4,0-литров W8 мотор! В цялото това моторно разнообразие внимавайте да не се объркате само с 2,5 TDI.

Това е фейслифтът на „петицата”, като промените спрямо 5.0 не са кой знае какви като визия, по-скоро 5.5 е по-устойчив на ръжда. Оглеждайте се за нея, ако решите да купувате, защото, нали знаете? - жена, корем, кофраж и ръжда тръгнат ли – спиране няма.

Проблем при този Passat може да се окажат и многото носачи, а цената на един на старо е между 50 и 200 лв.

Какъв е проблемът в интериора? Недостатъчното място на задния ред седалки, нещо, което не беше така при „тройката”.

Ако трябва да обобщим темата Passat, то може да се каже, че върви доволно и харчи малка. Доволно здрав автомобил е, но проблемът му е, че на вид е пенсионерски автомобил, а емоцията в него е нулева. Повече във видеото.

Четете още:

Новият VW Amarok е тренирал здраво за мускулна маса (тест драйв)

В Лондон си имат двуетажните автобуси, в Хамбург - автобус-амфибия

„Мародерът” на Cigarette e вдъхновен от AMG GT R

 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
ЦИК призова младите избиратели да гласуват

ЦИК призова младите избиратели да гласуват

България Преди 6 часа

От избирателната комисия съветват младежите да проверят къде ще гласуват

Израел удари най-голямото газово находище в Иран

Израел удари най-голямото газово находище в Иран

Свят Преди 9 часа

Беше нанесен и удар по петролен комплекс

<p>Тръмп заплаши да унищожи Иран за 4 часа</p>

Тръмп отправи финален ултиматум към Иран

Свят Преди 9 часа

Тръмп нарече американците, които са против войната с Иран, "глупави"

Тръмп обяви, че е въоръжил опозицията и кюрдите в Иран, те отричат

Тръмп обяви, че е въоръжил опозицията и кюрдите в Иран, те отричат

Свят Преди 10 часа

Хаменей обвини Тръмп, че е "престъпник" и че е лично замесен в подстрекаването на демонстрациите

АПИ спира 24-часовата пътна помощ за леки автомобили

АПИ спира 24-часовата пътна помощ за леки автомобили

България Преди 10 часа

Започват проверки на договорите от предходните месеци

В България съдят активист от САЩ за тероризъм в Чехия

В България съдят активист от САЩ за тероризъм в Чехия

България Преди 12 часа

В съдебната зала Лимесанд заяви, че „Палестина трябва да бъде свободна“

Разследват отравяне на кучета и обесване на котка

Разследват отравяне на кучета и обесване на котка

България Преди 12 часа

Мъж на 31 години от село Гърмен е задържан със заповед до 24 часа, след като е установен да влачи куче с товарен автомобил

Русия спаси десетки миньори след атака от Украйна

Русия спаси десетки миньори след атака от Украйна

Свят Преди 12 часа

Електроснабдяването е възстановено, а миньорите са изведени на повърхността

<p>Критичните 40 минути, в които НАСА ще загуби връзка с &bdquo;Артемис II&ldquo;</p>

40-те минути, в които екипажът на „Артемис II” ще загуби връзка със Земята

Свят Преди 13 часа

Исторически момент в космоса: Четиримата астронавти на НАСА остават напълно сами за 40 минути, докато Луната блокира всички сигнали към Земята. Вижте защо тази принудителна изолация е едновременно най-опасното и най-спокойното време от мисията

МААЕ предупреди за риск от ядрена авария в АЕЦ „Бушер“

МААЕ предупреди за риск от ядрена авария в АЕЦ „Бушер“

Свят Преди 13 часа

Иран критикува лично генералния директор на МААЕ Рафаел Гроси

Водно бедствие в Русия, загинали и хиляди евакуирани

Водно бедствие в Русия, загинали и хиляди евакуирани

Свят Преди 13 часа

Спасителните екипи продължават работата си, но се очакват нови дъждове

Мъж наряза гумите на 9 автомобила в София

Мъж наряза гумите на 9 автомобила в София

България Преди 13 часа

Извършителят действал в района на метростанция "Сливница"

„Не остарявай, любов“: Отиде си големият Михаил Белчев, Илияна Йотова с трогателни думи

„Не остарявай, любов“: Отиде си големият Михаил Белчев, Илияна Йотова с трогателни думи

България Преди 14 часа

Държавният глава изказва съболезнования на семейството и близките на обичания певец, композитор и поет

Красив, но смъртоносен: Гърция премахва емблематичен храст от училища и градини

Красив, но смъртоносен: Гърция премахва емблематичен храст от училища и градини

Свят Преди 14 часа

Здравните власти в Атина наредиха спешно изкореняване на популярния зокум (олеандър) около училища и паркове. Експерти предупреждават, че емблематичният храст е силно токсичен и може да причини сърдечен арест, докато еколози се обявиха против масовото премахване