Американското разузнаване не знае откъде са секс компроматите срещу Тръмп, ЦРУ с подозрение
Източник: Thinkstock\Guliver

Ц РУ смята, че Русия може да разполага с повече от един запис - видео и аудио, със сексуален характер на бъдещия американски президент Доналд Тръмп.

Според информация от репортер на Би Би Си, който е отправил запитване до ЦРУ, агенцията има повече от един „надежден“ източник на твърденията. 

Междувременно стана ясно че публикуваният в някои американски медии доклад, че Русия уж разполагала с компромати за новоизбрания президент на САЩ Доналд Тръмп, не е съставен от спецслужбите на САЩ, се казва в разпространена снощи декларация на директора на националното разузнаване на САЩ Джеймс Клапър, цитирана от Ройтерс и ТАСС.

Става дума за документ от 35 страници, публикуван от сайта "Бъзфийд", според който руските специални служби разполагат със сведения, злепоставящи Тръмп. "Уикилийкс" още вчера съобщи, че това не е достоверна информация и не представлява доклад на разузнаването. "Стилът, фактите и датите (в него) не изглеждат достоверни", посочват от Уикилийкс.

Британският "Индипендънт" цитира Пол Ууд, според когото Кремъл разполага със секс запис на Тръмп в хотел не само в Москва, но и в Санкт Петербург също.

Телевизия Си Ен Ен съобщи във вторник, позовавайки се на сведения, получени от официални лица в САЩ, че на брифингите миналата седмица шефовете на американските спецслужби запознали Тръмп с налични данни, че руските спецслужби разполагали с информация от личен и финансов характер, дискредитираща новоизбрания президент на САЩ.

По-рано днес републиканският сенатор Джон Маккейн призна, че е дал на ФБР досието, съдържащо твърдения за налични компромати на Русия срещу избрания президент Доналд Тръмп. 

Самият Тръмп реагира остро вчера с поредица от коментари в "Туитър", като отправи критики срещу разузнавателните служби заради съобщенията за събрани от Русия компромати срещу него. "Разузнавателните служби никога не биваше да позволяват "изтичането" на тези фалшиви новини в публичното пространство", написа той. "Последен изстрел срещу мен. В нацистка Германия ли живеем".

Тръмп отрича Русия да има компромати срещу него и разкритикува разузнаването

CNN разкри как Русия контролира Тръмп

От София до Москва, как Русия набира хакери за кибервойна

Хакерски скандал се разрази между САЩ и Русия

Клапър съобщи, че снощи е разговарял с Тръмп. Двамата говорили за закритите брифинги миналият петък, посветени на извършените в периода на предизборната президентска кампания кибератаки, приписвани на Русия".

Той отбеляза също, че спецслужбите на САЩ не потвърждават достоверността на тези документи и изрази пред Тръмп безпокойство от публикациите. И двамата се съгласили, че подобни слухове "нанасят вреда на националната сигурност".

Тръмп скастри и репортера на Си Ен Ен с думите:

"Вашата организация е ужасна. Не смятам да ви предоставя възможност да зададете въпрос". Бъдещият прессекретар на Белия дом Шон Спайсър нарече разпространяваната за Тръмп информация" въпиющо безотговорна".

Куп боклуци нарече Тръмп и информацията на "Бъзфийд".

Снощи Си Ен Ен изрази недоволство от реакцията на Тръмп и го помоли за обяснение. Телевизионната компания обърна внимание на факта, че нейният материал е "щателно издържан", за разлика от този на сайта "Бъзфийд", който решил да публикува "неподкрепени с доказателства данни от доклада".

Според друга телевизия - Ен Би Си, докладът с руските компромати срещу Тръмп, проникнал в медиите, е бил подготвен от неговите политически противници. 

Вчера авторитетният американски всекидневник "Уолстрийт джърнъл" съобщи, че автор на т.нар. секретно досие за уж събраната от Москва компрометираща информация за Тръмп, е британската компания Orbis Business Intelligence Ltd. Тя е базирана в Лондон, състои се главно от бивши агенти на британските спецслужби и изпълнява деликатни поръчки на частни компании. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Пълно слънчево затъмнение догодина, ще го наблюдаваме ли в България

Пълно слънчево затъмнение догодина, ще го наблюдаваме ли в България

България Преди 1 час

Догодина слънчево затъмнение ще обхване Европа - как и къде да го видите

Връх Мусала

Млад мъж е загинал край връх Мусала

България Преди 1 час

Вчера в 13:07 ч. е подаден сигнал за мъж, който е паднал и е в безсъзнание

ПОжарът край Българово

Има арестуван за пожара край Българово, стихията е овладяна

България Преди 3 часа

Пожарът е тръгнал от запалени огньове в дворовете на 2 къщи.

<p>Днес е Мироновден: легенди, вярвания и обичаи в България</p>

Днес е Мироновден: легенди, вярвания и обичаи в България

България Преди 3 часа

На 17 август Православната църква почита паметта на свети мъченик Мирон

<p>Тип А личности: кои зодии обичат всичко да е по техния начин</p>

Тип А личности: кои зодии обичат всичко да е по техния начин

Любопитно Преди 3 часа

Проверете дали и вие сте сред тях

<p>30% от разходите ни отиват за храна, цените се повишават</p>

30% от разходите ни отиват за храна, цените се повишават

България Преди 3 часа

Българите ядат повече зеленчуци, плодове, месо и кисело мляко, но по-малко сирене

Ужасяващата катастрофа между автомобил и автобус в София

Съдът гледа мярката на шофьора, който се вряза в автобус в София

България Преди 4 часа

Повдигнато му е обвинение за причиняване на смърт по непредпазливост

<p>Буря отнесе покрива на жилищен блок с българи в САЩ</p>

Буря отнесе покрива на жилищен блок с българи в САЩ

Свят Преди 5 часа

Няма информация за пострадали хора

Ураганът "Ерин"

Ураганът „Ерин“ достигна категория 5 и застрашава Карибите

Свят Преди 5 часа

„Ерин“ премина от ураган категория 1 с ветрове от 120 км/ч в петък в 11 ч. сутринта до ураган категория 5 с ветрове близо 260 км/ч само за малко повече от 24 часа

Протестите в Сърбия

Сълзотворен газ и шокови гранати срещу протестиращи в Сърбия

Свят Преди 6 часа

Русия обеща да подкрепи обсадения промосковски президент Александър Вучич

<p>Денят, в който Индонезия се облича в червено и бяло</p>

Денят в червено и бяло: Как Индонезия празнува Деня на независимостта с традиции, игри и гордост

Любопитно Преди 6 часа

Посланикът на Индонезия Листиана Операнта говори ексклузивно пред Vesti.bg за неочакваните прилики между България и Индонезия

<p>Времето в неделя &ndash; слънчево с превалявания</p>

Времето в неделя – слънчево с превалявания

България Преди 6 часа

Вижте прогнозата за следващите няколко дни

„Следващият път в Москва?“: 5 извода след срещата на Тръмп и Путин в Аляска

„Следващият път в Москва?“: 5 извода след срещата на Тръмп и Путин в Аляска

Свят Преди 14 часа

Тръмп посрещна Путин обратно на световната сцена с червен килим

,

Израелската армия заяви, че се готви да премести цивилните в южната част на ивицата Газа

Свят Преди 15 часа

"Хамас" казва, че няма да се разоръжи, докато не бъде създадена независима палестинска държава

Мерц: Унижението на Зеленски от Тръмп няма да се повтори на срещата им в понеделник

Мерц: Унижението на Зеленски от Тръмп няма да се повтори на срещата им в понеделник

Свят Преди 16 часа

На въпросната среща в края на февруари Тръмп многократно прекъсваше Зеленски