Борисов: Партията загуби, държавата спечели
Източник: БГНЕС

„Две години правихме много компромиси. Като теглим чертата - партията загуби, държавата спечели”, заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

Той спешно свика събрание, за да разясни предизборните приоритети на ГЕРБ.

ГЕРБ: 1500 лв. заплати и доброволна военна служба

Изпращаме „Борисов“ 2 и Плевнелиев с недоверие

„Изказването на Герджиков от днес, че за няколко дни са направили повече отколкото ние с години, граничи с нахалство”, продължи Борисов. „Точно при Тройната коалиция за тунела „Ечемишка“ бяха дадени парите, те бяха съдени и после връщани”,

„Всички булеварди, метро, паркове са направени. От какво недоволстват хората? От това, че не можахме да направим всички хора съпричастни с направеното“, посочи той.

Борисов препоръча на Герджиков да надникне в съседната тръба на тунела да види какъв ремонт се прави.

„Много мразя някой да ме подпитва по този начин. Точно когато проф. Герджиков беше във властта, искаха да дадат магистрала „Тракия” на концесия, а сега българинът се вози без пари. Точно по времето на Тройната коалиция се дадоха пари за тунел „Ечемишка”, но нищо не се направи", подчерта Борисов.

Относно предизборната програма той коментира, че „за първи път направихме програма, която отчита направеното, възможностите, слабостите и там, където не можехме всички приоритети наведнъж да направим и това, което можем да надградим“.

По рано днес премиерът Огнян Герджиков след като инспектира тунел „Ечемишка” на АМ „Хемус” заяви, че „за 5 дни се свърши повече работа, отколкото за 5 години”. Спешният ремонт беше направен, след като преди дни в тунела загина жена заради паднало осветително тяло.

„Управлявахме в една такава коалиционна формула, където всеки се бори да е опозиционер, не да управлява, за да може всички пасиви да се трупат на ГЕРБ, а позитивите да си ги препише всеки, дори само идея да е дал”, сподели още Борисов.

„Всеки имаше идея за ограда по границата, но ние я направихме”, заяви той.

По думите му в България има най-малко бежанци от всички държави в Европа, ако не и в света.

„Благодарение на депутатите, те приеха закон, дадоха възможност хора в пенсионна възраст да охраняват границата и малките населени места”, добави Борисов.

Той посочи, че ГЕРБ планират да вдигнат пенсиите. „Много лесно ще се направи със събраните пари. В програмата на БСП пише само по темата за пенсиите, че ще ги преизчисляват на 2009 г. Ние също сме да се увеличат пенсиите и се увеличават с всяка година”.

„Много колеги дават за пример Румъния, но в последните дни те показват, че е тежко разединена нацията. Това генерира трайна нестабилност. Ние като малка нация, с това население, на прилична територия с всичките ѝ красоти, имаме редкия шанс, да бъдем консолидирана нация на фона на нашите съседи. В Сърбия и Косово нещата не вървят добре, една клечица им трябва, на Турция и Гърция. Досега само България във всички статистики има ръст на икономиката, най-малък риск за нестабилност. Трябва да сме големи глупци и политиците, и ние да допуснем да се дестабилизира направеното от всички нас”, заяви Борисов. „За това 2 години се опитвахме да бъдем максимално толерантни”.

Според Борисов икономиката е тръгнала нагоре и са построени множество заводи. Хората обаче са гласували срещу ГЕРБ, защото са недоволни от администрацията. Но с развитието на електронното правителство това ще се оправи. Като пример той посочи НАП, където вече може да се използва електронен подпис и да се приема данъчна декларация по електронен път.

За Русия, Борисов каза, че ГЕРБ винаги са били за прагматични и честни отношения. „Видяхте с преговори с Путин говорихме и махнаха лихвите, присъдени от Арбитража”, отчете лидерът на ГЕРБ и добави, че има ръст от 14% в стокооборота с Русия, в туристическия бранш се отчитат рекорден брой руски туристи, българските корабостроителници ремонтират руски кораби и т.н.

Борисов заяви също, че ГЕРБ нямат нито една медия, а използват „Фейсбук”. „Ще дойде ден, ще си говорим и с тях”, заяви той по адрес на медиите.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
По искане на Сарафов ВСС освободи окръжния прокурор на Плевен

По искане на Сарафов ВСС освободи окръжния прокурор на Плевен

България Преди 26 минути

Решението може да се обжалва пред Върховния административен съд

Четвърта жертва свидетелства срещу сина на принцесата на Норвегия

Четвърта жертва свидетелства срещу сина на принцесата на Норвегия

Свят Преди 1 час

Двадесет и девет годишният мъж отрече най-тежките обвинения

САЩ разкриват нови подробности за предполагаем таен китайски ядрен тест

САЩ разкриват нови подробности за предполагаем таен китайски ядрен тест

Свят Преди 4 часа

Американски представители предупреждават за "нетърпимо изоставане", докато Пекин отрича обвиненията, а глобалният ядрен ред навлиза в период на дълбока несигурност

Трамвай блъсна жена насред София

Трамвай блъсна жена насред София

България Преди 4 часа

Инцидентът е станал край "Пирогов"

Бедствено положение в Стралджа

Бедствено положение в Стралджа

България Преди 4 часа

Над 50 литра дъжд на квадратен метър са паднали в регион

Иван Иванов поиска оставката на управителя на ВиК Шумен

Иван Иванов поиска оставката на управителя на ВиК Шумен

България Преди 4 часа

Причина са съмнения за саботаж в работата на ВиК дружеството

<p>Берлин разклаща общия боен самолет с Париж - Германия може да търси други партньори</p>

Френско-германският проект за изтребител е в сътресение, след като Мерц изрази съмнения

Преди 4 часа

"Това не е политически спор. Имаме реален проблем с профила на изискванията. И ако не можем да го решим, не можем да поддържаме проекта", заяви германският канцлер

Шая Лабъф

Звездата от „Трансформърс“ Шая Лабъф е арестуван след сбиване в бар в Ню Орлиънс

Свят Преди 4 часа

Инцидентът се е разиграл в ранните часове на деня във Френския квартал. Според съдебните документи Лабъф е влязъл в остър конфликт с присъстващите, което е довело до намесата на полицията и медицинските екипи

Hell‘s Kitchen е безапелационен лидер при старта на новия си сезон

Hell‘s Kitchen е безапелационен лидер при старта на новия си сезон

Любопитно Преди 4 часа

Телевизионният формат на NOVA затвърди доминацията си над конкуренцията

Kораб изчезна от радарите край Созопол

Kораб изчезна от радарите край Созопол

България Преди 4 часа

Метеорологичната обстановка в района е изключително неблагоприятна

Сигнал за отвличане в София разкри пълно с дрога жилище

Сигнал за отвличане в София разкри пълно с дрога жилище

България Преди 5 часа

По случая са задържани тримата мъже

Деси Бакърджиева за най-големия шамар на съдбата: Филип си отиде на 2 февруари, а на 19-и се роди Вивиан

Деси Бакърджиева за най-големия шамар на съдбата: Филип си отиде на 2 февруари, а на 19-и се роди Вивиан

Любопитно Преди 5 часа

Разговорът с Деси Бакърджиева поставя началото на NOVA Lab - иновативен проект в YouTube, който извежда някои от най-разпознаваемите лица от телевизионния ефир извън рамката на традиционното новинарско студио

Швеция раздава безплатни острови: Как да вземете един от тях

Швеция раздава безплатни острови: Как да вземете един от тях

Любопитно Преди 5 часа

С рекордните 267 570 острова, повече от всяка друга страна в света, Швеция стартира кампания, която позволява на всеки да се наслади на истински северен лукс

<p>Скандал преди Параолимпиадата: ЕС отказва да присъства заради флаговете на Русия и Беларус</p>

ЕС бойкотира откриването на Параолимпийските игри заради допускането на руски и беларуски символи

Свят Преди 6 часа

В различни спортни събития спортистите от Русия и Беларус бяха принудени да се състезават като неутрални след инвазията в Украйна

Спрете да вярвате в този мит за водата

Спрете да вярвате в този мит за водата

Любопитно Преди 6 часа

Нуждата на организма от течности зависи от теглото, нивото на физическа активност, климата и дори възрастта

„Доживотна“ работа в ЕС за висшисти, заплата над 6000 евро

„Доживотна“ работа в ЕС за висшисти, заплата над 6000 евро

Свят Преди 6 часа

Няма изискване за предишен професионален опит