С ветовната премиера на CAGED – артистична продукция, която служи като огледало към самите нас, ще се състои на 7 септември в Дом на културата “Борис Христов”, от 19:30ч.
Спектакълът е първият проект на основаната в Пловдив GAYA DANCE COMPANY и е копродуциран от Фондация “ЕДНО за Култура и Изкуства”.
Екипът, който стои зад създаването на CAGED, е една приятна смесица от култури, което автоматично предполага неговия успех сред хора с различни интереси.
Сливайки съвременен танц, музика и куклен театър в едно цяло, CAGED ни отвежда в света на страховете, които властват над съзнанието ни.
Сковани от страхове, не спираме да поставяме бариери пред собствените си мечти и идеали. Много често обаче не осъзнаваме, че единственият начин да ги преодолеем е да се изправим срещу тях.
Спектакълът ще ни запознае с историите на трима персонажи, затворени в клетките на собствените си страхове, които ще оживеят на сцената под формата на танцуващи реални и нереални същества.
„Очаквайте висок полет и дълбоко потапяне”, предупреждава ни Павел Терзийски - музикално изпълнение.
„Човешката душа няма години, пол или раса. Тя има копнеж. Да бъде свободна. Ще пуснем ли душите си от клетката на 7- ми септември? Искам да разбера”, това пита Полина Христова – кукловод.
„Попадаме в капан, подобен на черна дупка. Без да знаем как сме го направили. Трудно е да се каже, дали светът, в който живеем, е реалност или сън”, споделя Йонгджун Шин – танцьор.
Кой стои зад проекта?
Пансън Ким - хореограф и основател на GAYA DANCE COMPANY
На сцената Пансън Ким изследва съкровените емоции, тънките струни на душевността и обмяната на енергия между хората.
CAGED е първата творба на неговата компания GAYA DANCE COMPANY. Самият той споделя, че тя е „огледало на собствените ни увреждания”.
Пансън Ким е професионалист с огромен опит на танцовата сцена, както като изпълнител, така и като хореограф. Собствени продукции създава от 2010г. насам.
Джийон Янг, Бонг Су Ким и Йонгджун Шин - танцьори
Джийон Янг следва съвременен танц в Националния университет по изкуства в Корея (K-Arts). Танцувала е на международни сцени по целия свят.
Бонг Су Ким е танцьор и хореограф, базиран в Сеул, Южна Корея. В миналото Ким танцува за множество компании, както в Корея, така и в чужбина. В момента е основният хореограф в колектива Ubuntu и член на креативната група mover.
Йонгджун Шин е танцьор от корейски произход, базиран във Франция. Той е част от танцовата компания Theater Bielefeld. Участва в редица международни продукции, а също така и преподава танц в Училището по изкуства в Лозана.
Павел Терзийски - музикално изпълнение
Павел Терзийски е джаз вокалист, чиито разнообразни техники пренасят слушателите в далечни земи и представят дълбоко ниво на преживяване на музиката.
През последното десетилетие участва в множество солови и групови проекти с някои от най-големите имена, част от българската ъндърграунд джаз сцена.
Открояващ се със своите оригинални музикални импровизации, Павел е познат сред истинските ценители на музиката из Западна Европа.
Емилиян Гацов - композитор
Емилиян Гацов живее и работи в цяла Европа. Автор e на музиката на повече от 70 театрални постановки, танцови спектакли и филмови продукции.
Няколко пъти е номиниран за „Икар“ и „Аскеер“ в категорията за авторска музика и печели „Икар“ за „Психоза 4:48“ на Десислава Шпатова.
Полина Христова и Стефан Димитров - кукловоди
Полина Христова се изявява на различни сцени в българския куклен театър от 1993г. насам. Актриса, завършила НАТФИЗ в специалност Актьорско майсторство за куклен театър в класа на проф. Жени Пашова, Полина има редица награди от фестивали за куклен театър в България, Холандия, Сърбия и Хърватия.
Стефан Димитров е български театрален и филмов артист и кукловод. Новаторският му стил се радва на популярност и престижни награди от 2013г. насам.
Стефан е развил изключителен усет към детайлите посредством работата си с предмети и други материали, включително кукли, като използва естествен подход и разширява представите за традиционното кукловодство.
Мариета Голомехова - дизайн на кукли и маски
Мариета Голомехова започва кариерата си като актриса, развивайки широка палитра от умения и богат визуален речник, които след това обогатяват цялата ѝ кариера като театрална и филмова актриса.
От 1995г. се занимава с дизайн на декори, кукли, костюми и създава сложни картини, които в последствие се използват в известни постановки в София. Работа ѝ е позната в редица европейски страни.
Никола Тороманов - сценография
Никола Тороманов е носител на 6 награди “Аскеер”, 3 награди “Икар” и множество признания както в България, така и зад граница.
Основен фокус на творческата му дейност е да намира визуални решения и да ги представя в различни формати, включително изложби.
Заедно с писателя Георги Господинов, той е съ-автор на книгата “Вечната муха” – комикс, който показва как историята може да бъде разказана през погледа на едно насекомо.
Каролин Вандам - светлинен дизайн
Каролин Вандам живее и работи във Франция, а през последните 15г. е бил асистент на едни от най-големите театрални режисьори в страната.
Започва да създава изцяло собствени светлинни дизайни през 2008г. с филма “La Maison Tellier” на френската режисьорка Елизабет Рапно.
Виктория Костова - мениджър продукция
Виктория Костова работи в сферата на културата от няколко години. Интересува се от форум театър, контактна импровизация и различни визуални изкуства и към момента изучава Журналистика в СУ “Св. Климент Охридски”. Има опит в работата с различни неправителствени организации с обучителни и социални цели.
Билети за спектакъла можете да откриете тук.
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!