С оцепохата предизвиква интерес в много хора до днес, дори и сред по-младите, които са родени в края на 80-те или началото на 90-те г. на XXв.
Преди време ви разказахме историята на един дом в София, популярен като "Червеният апартамент".
Жилището е портал към живота на българите през 70-те и 80-те години на миналия век.
На това местенце всеки детайл напомня за онзи период от историята ни.
Стартът на учебната година, както и този материал, ни вдъхновиха да потърсим малко повече любопитни снимки за детските стаи през тази епоха.
"Детство мое, реално и вълшебно, детство мое, така си ми потребно"
Надали има някой в България, който да не знае текста на тази култова българска песничка, която винаги ни връща към спомените от близкото минало.
Всяко поколение казва:
"Какво детство имахме, а сегашните... само пред компютрите" и няма как да не се съгласим с тези думи.
Факт е, че нашите родители, баби и дядовци са имали по-забавни и активни детски години.
Игрите на ластик, криеница, народна топка, пиян морков, фунийки, на топчета и редица други са част от спомените на много хора.
Детските стаи по това време са също по-различни от днешните.
Модерни са големите килими, родопското одеяло също задължително присъства в повечето домове или пък някакъв китеник, за леглото. Телевизор няма, но пък будилник - задължително.
На архивни снимки, качени във Фейсбук страницата на "Спомени от Народната република" от детски стаи се вижда, че както в хола, така и там има голяма библиотека, която пълна с книги.
Бюрото с нощна лампа е отрупано с учебници и тетрадки, а стените задъжително облепени с тапетите.
Тук вижте още снимки на детски стаи от епохата на соца, а в коментарите очакваме вашите спомени за тези отминали времена.
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!