В разгара на зимния сезон се стига отново до проблема с изгарянето на дрехи, аксесоари и всякакви текстилни отпадъци за битово отопление. Последиците върху околната среда от това са сериозни, а използването на текстил вместо дърва в печките предизвиква сериозни.
Ето какво да правим със старите си дрехи
Повече от 20 милиона текстилни изделия се произвеждат и изхвърлят всяка година в Европа и САЩ, а почти 100% от него може да бъде рециклиран. В същото време текстилната индустрия е една от най-замърсяващите промишлености в света.
Защо дишаме мръсен въздух, има ли решения
Една млада дама намира решение за приложението на рециклирани памучни прежди.
Цвети-Слава Асенова създава „Бримки“ с две основни каузи- социална и екологична.
„В „Бримки“ предоставяме работа приоритетно на дами от уязвими групи, които изплитат на ръка на една кука продукти от рециклирани памучни прежди, с което намаляваме текстилните отпадъци и предлагаме уникални и красиви, екологично устойчиви продукти“, разказва 20-годишната българка в интервю на Силвия Прибиловска за Vesti.bg и „Вдъхновените“.
Българката, след която образованието не е същото
Българката, която създава иновативни продукти за женското здраве
Преждата и пълнежа за продуктите, които от „Бримки“ използват са хипоалергични и подходящи за пране в пералня, няма лепени или шити детайли, така че играчките са подходящи и за най-малките.
Как да оплетем шал само с пръсти
Изработват също така играчки за елха, ключодържатели, малки коледни подаръчета със сапунени бонбони, които също ръчно правени от глицерин и аромати без алергени, домашни декорации, чанти, фирмени подаръци, книгоразделители, моливници, панери.
Ако искате да зарадвате свой близък с нестандартен подарък, можете да посетите страницата на „Бримки“ ТУК.
„Постоянно експериментираме така че да предлагаме по-интересни продукти и да разширим кръга си от доволни клиенти.
Най-вдъхновящо за мен е да видя удовлетворението от продуктите ни- детето, което се гушва в новата си играчка, радостта от човек, получил уникален и смислен подарък, щастието от полученото признание на дамите, изработили продуктите, които имат страхотен усет към детайли и влагат много усилие и желание във всичко“, допълва още Цвети-Слава.
Произведено в България: приложение, което променя
В бъдеще създателката на „Бримки“ очаква много нови предизвикателства и нови възможности за развитие.
„В момента се стремим да създаваме на нови партньорства, така че да достигнем до повече клиенти и разраствайки работата си да подадем ръка на повече дами, с които да работим заедно“, споделя младата българка.
Българска студентка впечатли в Италия с необичаен проект
За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!