П ламен Русев е инвеститор и предприемач със световен отпечатък.
Неговите инвестиции са основно в технологични компании в областите: блокчейн, дигитално здравеопазване, финанси и образование. Той е председател на фондация Webit и е едно от ясно разпознаваемите имена в технологичния свят на 4 континента.
Webit е повод за световните лидери и създателите на дигиталното бъдеще от 110 държави да кацат в София за европейското издание на Фестивала, а в последствие да се връщат и да инвестират в страната.
Webit е причина позитивни новини от България да бъдат отразявани в редица световни медии.
Пламен Русев разказва какво го мотивира да развива България в посока на предприемаческата и иновативната екосистема пред Силвия Прибиловска за Vesti.bg и „Вдъхновените“.
„В семейството си имах причина да търся технологиите като решение на подобряване на живота на хората“, споделя предприемачът.
Причината, която го мотивира към широката обществена дейност, е фактът, че преди 10 години България е изключително самотен остров и не само България, а и цяла Източна Европа, които нямат никаква връзка с останалия свят, с инвеститори, с предприемачи.
„Реших да надградим, че това е логичното – когато Мохамед не отива при планината, нека да доведем планината при Мохамед – и успяхме", казва инвеститорът.
Пламен Русев е убеден, че човек трябва да промени мисленето си и тогава ще може да прави онова, което иска.
По време на фестивала Webit 2018, Пламен Русев със съдействието на министъра на образованието Красимир Вълчев, организира единствения по рода си проект наречен Webit.X, който се провежда в Европа и е фокусирано върху младежите.
Вижте цялата история на Пламен Русев във видеото по-горе
„Замислих се, какво правим сега за нашите отличници – нищо, как те се чувстват специални, аз поне не зная. Убедихме едни от най-интересните хора в света, с едни от най-високотехнологичните изобретения, въведения и иновации, най-умните деца на България – цвета на българската нация, да имат достъп до тях и чудото стана“, разказва българският филантроп.
Над 3 000 отличени български ученици и студенти безплатно се срещнаха с първия робот в света с гражданство – София, истинският „Железен човек“, Найджъл Акланд – първият човек с бионична ръка, която е изключително реалистична и функционална и др.
След края на събитието Русев споделя, че след събитието, децата споделят, че искат да се занимават с биотехнологии, да правят проучвания на астероиди и много други.
„Смятам, че щом за това кратко време успяхме да въздействаме по този начин на тези деца, можем да постигнем много повече, ако разработим цялостни програми.
И наистина вдъхновим, мотивираме и създадем едно по-добро бъдеще на България, защото това е бъдещето на България – няма други“, категоричен е Пламен Русев.
Стани един от Вдъхновените, изпратете историята си тук.
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още актуални новини и любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!