Ч овешкото тяло е невероятна машина и ние продължаваме да откриваме нови и нови изумителни функции и механизми, с които то ни поддържа здрави. Скорошни изследвания разкриха, че бактериите в храносмилателната ни система, известни като чревни бактерии, играят важна роля в защитата ни от вируси и други заболявания. Тази статия ще проучи как чревните бактерии могат да бъдат ключът към отключването на ново ниво на антивирусна защита.
Как помагат полезните бактерии на имунитета
Полезните бактерии или пробиотиците играят активна роля в производството на витамини, минерали, мастни киселини и храносмилателни ензими. Те влияят върху клетките на храносмилателния тракт. Доказано е, че пробиотиците имат свойството да си взаимодействат с различни вируси и да изявяват антивирусно действие. Например чрез трапинг-механизъм, освобождаване на антивирусни вещества, рецепторна блокада и активиране на фагоцитиращи клетки (които поглъщат отпадъци).
Кои са полезните бактерии
Вероятно няма българин, който да не може с гордост да назове “нашата” полезна бактерия - лактобацилус булгарикус. Тя е отговорна за чудното ни кисело мляко, но по-важното е, че населява червата ни и там синтезира полезни ензими, витамини и вещества, с които тялото да работи безпроблемно.
Освен “нашата”, има още 500 различни вида полезни бактерии, т.нар. пробиотици. Конкретното действие на някои от тях вече е изследвано от учените и това знание ни позволява да сме проактивни в грижата за здравето си.
Вече знаем и имената на някои от полезните за имунитета бактерии, които са с доказан ефект при вирусни инфекции:
- Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus LB2 (LMG P-21905) - има доказана антивирусна активност при грипен вирус.
- Lactobacillus rhamnosus SP1 (DSM 21690) има доказана антивирусна активност при грипен вирус тип А (H1N1), инфекции на горните и долните дихателни пътища, риновируси, ротавируси, трансмисивен гастроентерит (TGEV).
- Lactobacillus reuteri DSM 12246 има доказана антивирусна активност при везикуларен стоматит вирус (VSV).
- Lactobacillus rhamnosus CRL1505 (DSM 29673) има доказана антивирусна активност при респираторен синцитиален вирус (RSV).
- Bifidobacterium animalis ssp. lactis DSM 15954 има доказана антивирусна активност при инфекции на респираторния тракт.
Всички те, заедно с доказано полезния за имунитета витамин D са събрани в едно малко, но действащо саше OMNi-BiOTiC® Pro-Vi 5.
То помага във всекидневната ни грижа за здравето, особено през зимните месеци, когато късите дни ни лишават от витамин D, а липсата на достатъчно разнообразна храна нарушава баланса на полезни пробиотици в червата ни.
Като добавим стрес и/или психологическо напрежение към уравнението, имунната система страда от претоварване и не може да защити тялото ни по начина, по който би трябвало. Ето защо е препоръчително да се доверите на OMNi-BiOTiC® Pro-Vi 5 винаги, когато защитните сили на тялото са под напрежение.
Както споделихме по-горе, Омни-Биотик Про-Ви 5 съдържа бактериални щамове, които естествено се срещат в човешките черва и се препоръчва на деца след 1 година, както и за прием по време на бременност и кърмене.
Продуктът е без глутен, без лактоза, подходящ за вегетарианци.
Научи повече за Омни-Биотик Про-Ви 5 оттук
Омни-Биотик Про-Ви 5 може да намерите в аптеките или лесно да поръчате от този линк