В трескава подготовка за кралската сватба
В трескава подготовка за кралската сватба   
Източник: ЕПА/БГНЕС

Датата 29 април, на която принц Уилям ще се ожени за Кейт Мидълтън, наближава. А с това еуфорията около нея нараства осезаемо.

Така хиляди военни от британската армия, които ще имат роля в кралската сватба - от охраняването на маршрута, който ще изминат младоженците, и ескортирането на кралското семейство до парадни прелитания и музикални фанфари, се подготвят усилено за празника.

"Ще имаме две отделни групи, които ще се движат до каляската на младоженците, и отделен ескорт за Нейно величество. Сега провеждаме подготовка, за да бъдем на висота", съобщи представител на кавалерията.

Близо хиляда военни ще придружават младата двойка

по пътя й от Уестминстърското абатство до Бъкингамския дворец.

Именно поради тази причина далеч от хорските погледи в полка тече усилена подготовка, за да е сигурно, че всеки ботуш, колан или тока ще бъдат изрядни за голямото събитие.

Петзвездният хотел "Горинг", в който са резервирани кралският апартамент за 4000 лири на нощ за Кейт и сестра й Филипа (Пипа), както и по-скромни стаи за по 1000 лири за родителите и най-близките й роднини, също е в трескаво очакване на гостенката си.

Според слуховете заради звездната нощувка на бъдещата принцеса собствениците на хотела похарчили 150 хил. паунда за пълния ремонт на жилището, в което се помещават легло с балдахин, тоалетна от XIX век на Томас Крапър и халати, наподобяващи тези на кралица Виктория (1837-1901).

Луксозният апартамент също така притежава телевизор в банята и картина на телевизионния герой Черното влечуго, което целува ръката на кралица Елизабет I.

Професионални фотографи, местни и туристи от цял свят пък приготвят фотоапаратите,

за да направят най-желаната снимка от първата поява на двойката като семейство, последвана от дългоочакваната целува от балкона на Бъкингамския дворец след церемонията, показва проучване на "Никон" (Nikon).

Около 327 млн. снимки ще бъдат направени в деня на сватбата.

"Половината от фотографите са изпуснали емблематичната снимка от балкона през 1981 г. на сватбата на принц Чарлз и принцеса Даяна", заяви кралският фотограф Артър Едуардс.

Затова пък сега всички са заредени с техника, с която да запечатат този миг завинаги.

Близо 620 млн. паунда ще бъдат похарчени във Великобритания

като пряк резултат от сватбата на принц Уилям и приятелката му Кейт Мидълтън и затова местните кръчми се приготвят за стотици посетители, а сергиите със сувенири са в очакване на милионите туристи, които ще похарчат средно около 50 млн. паунда за еднодневен престой във Великобритания.

И като стана дума за харчене на пари - за момента няма официални данни колко точно ще струва кралската сватба.

Но пък едно е сигурно -

родителите на Кейт ще дадат само скромните 100 хил. паунда.

Това обяви седмичникът "Сънди таймс".

С тези пари родителите на младоженката плащат за нощта в хотела преди сватбата, роклите на булката и на шаферките, както и медения месец. Керъл и Майкъл Мидълтън ще участват и в разходите по приема в Бъкингамския дворец вечерта на 29 април и по-специално на бала, уточнява изданието.

Мидълтънови ще платят сметката за луксозния хотел, която ще излезе около 20 хил. паунда, както и роклята на младоженката (30 хил. паунда), а на Пипа - 20 хил., като към това трябва да се добави и тоалетът на майката на Кейт и бъдеща тъща на принц Уилям - Керъл и на шаферките, както и разходите за фризьор.

И накрая родителите ще поемат част от разходите по приема в двореца Бъкингам, но само за вечерта.

След церемонията в Уестминстърското абатство коктейлът за 600-те гости ще е за сметка на кралица Елизабет II, бабата на принц Уилям.

После, същата вечер в двореца ще бъде дадена вечеря за 300 гости и бал, разходите за които ще бъдат покрити от принц Чарлз, бащата на принц Уилям, но и от семейство Мидълтън.

Сватовете на принца, забогатели с предприятие за артикули за забавление, ще платят и медения месец на двойката, за който не се знае къде ще е.

В печата спекулациите за дестинацията нямат край. Последната, за която съобщава "Сънди Таймс", е Йордания.

Общите разходи за сватбата на принца обаче ще са много по-големи. Както отбелязва АФП, сватбата на принц Чарлз и Даяна през 1981 г. е излязла към 30 милиона лири (34 милиона евро), включително разходите за охрана.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Разследват убийство на тъст и зет в Германия

Разследват убийство на тъст и зет в Германия

Свят Преди 10 минути

Властите смятат, че зад убийството стои личен мотив

Даниел Бачорски: Шеф Ангелов ми каза, че ми липсва амбиция, а аз просто не мога да готвя (ВИДЕО)

Даниел Бачорски: Шеф Ангелов ми каза, че ми липсва амбиция, а аз просто не мога да готвя (ВИДЕО)

Любопитно Преди 1 час

За Даниел участието му в Hell’s Kitchen е било нещо различно и ново

Тръмп отключи "кутията на Пандора": Архивите за Кенеди разпалиха семейна война

Тръмп отключи "кутията на Пандора": Архивите за Кенеди разпалиха семейна война

Свят Преди 2 часа

10 000 страници с документи, свързани с убийството на Кенеди, бяха публикувани в като част от разсекретяването на националните архиви

<p>Камбанен звън срещу авторитаризма</p>

Стотици хиляди на протест срещу Доналд Тръмп

Свят Преди 2 часа

"Бог постави Тръмп на власт", заяви контрапротестиращ

Здравословен козунак - мисията възможна

Здравословен козунак - мисията възможна

Любопитно Преди 3 часа

Вижте как да си го приготвите:

Политика на ръба: Орбан предизвиква ЕС в най-напрегнатия момент

Политика на ръба: Орбан предизвиква ЕС в най-напрегнатия момент

Свят Преди 4 часа

Из цяла Унгария се появяват плакати с послание: „Да не им позволим да решават вместо нас“

Изчезнали завинаги от киното: Звезди, изоставили кариерата си поради нелечими болести

Изчезнали завинаги от киното: Звезди, изоставили кариерата си поради нелечими болести

Любопитно Преди 4 часа

Те напуснаха Холивуд поради сериозни здравословни проблеми.

Русия обвини Украйна в повече от хиляда нарушения на великденското примирие

Русия обвини Украйна в повече от хиляда нарушения на великденското примирие

Свят Преди 5 часа

Министерството на отбраната съобщи, че в съответствие със заповедта на Путин „всички войскови групировки в зоната на специалната военна операция строго съблюдават режима на примирие“

Второ Възкресение събра вярващи в столичната катедрала "Света Неделя"

Второ Възкресение събра вярващи в столичната катедрала "Света Неделя"

България Преди 5 часа

Това е богослужението, което се извършва по обед в първия ден на Великден във всички православни храмове

Кървава нощ в Търговище: Мъж е намушкан пред заведение, борят се за живота му

Кървава нощ в Търговище: Мъж е намушкан пред заведение, борят се за живота му

България Преди 5 часа

По случая е задържан 35-годишен мъж от Омуртаг

<p>Как да празнуваме Великден по-устойчиво?</p>

Как да празнуваме Великден по-устойчиво и с мисъл за планетата?

Любопитно Преди 7 часа

Практични съвети за зелени и весели празници!

Израелски министър призова към пълно окупиране на ивицата Газа

Израелски министър призова към пълно окупиране на ивицата Газа

Свят Преди 7 часа

"Това е пътят към осигуряването на сигурността ни и към бързото връщане на заложниците ни", твърди Бецалел Смотрич

<p>Нещо ужасяващо се случва в Австралия, жертви и хора в неизвестност</p>

Мощни вълни връхлетяха бреговете на Австралия: Най-малко шестима загинали и двама изчезнали

Свят Преди 8 часа

14-годишно момче беше извадено от водата и е в стабилно състояние в болница

Макрон получи покана от Чарлз III за посещение във Великобритания преди Тръмп

Макрон получи покана от Чарлз III за посещение във Великобритания преди Тръмп

Свят Преди 8 часа

Това ще е първото държавно посещение на Макрон като президент на Франция в Обединеното кралство

Китайският посланик в САЩ: Пекин е готов за борба

Китайският посланик в САЩ: Пекин е готов за борба

Свят Преди 9 часа

Сие Фън призова Вашингтон да се сложи край на ескалиращата търговска война