Л ичните лекари настояват да имат право да изпращат пациенти на PCR тестове. В момента нямат такива правомощия и могат единствено да насочат болните към специалист, предаде NOVA.
COVID-19: Знаем ли какво да правим, ако мислим, че сме заразени
Междувременно за пореден ден пред лабораториите има опашки от чакащи.
Заради увеличения брой хора, много лаборатории са удължили както работното време, в което вземат проби, така и това, в което те се обработват.
Според информация на една от частните лаборатории в столицата 1/3 от чакащите на опашката са решили да си направят тест, защото им предстои пътуване в южната ни съседка. Оказа се, че тестването ще им излезе много по-скъпо от предвиденото. Причината е, че вече не се правят така наречените пул тестове за цялото семейство, които са на цената на един PCR тест, но вършат работа за влизане в Гърция. Така е и в повечето от останалите частни лаборатории.
От днес са в сила новите правила за влизане в Гърция
За да са в помощ на българите, които ще почиват в Гърция, от външното ни министерство са публикували на сайта си правилата за пътуване. Сертификатът за отрицателен резултат трябва да е издаден на английски език и да съдържа трите имена и номера на паспорта или личната карта на пътника. Повечето от частните лаборатории обещават срок за излизане на резултат от PCR тест от 24 до 36 часа.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!