П рез следващата седмица правителството ще представи предложения за актуализация на бюджета. Също така се обмисля и вариант за финансиране на държавата чрез теглене на заем от милиарди левове от международните пазари, като все още се правят сметки за него. Toва обяви финансовият министър Владислав Горанов в ефира на NOVA.

Бизнесът частично подкрепя държавните мерки, но трябват спешни промени

Осем нови случая на заразени с COVID-19 у нас, 14 души са изписани до момента

"Още следващата седмица ще предложа актуализация на бюджета, свързана с възможността за осигуряване на повече финансиране на българския бюджет, т.е. поемане на дълг, за да има готовност, когато пазарите дадат възможност за това нещо, то да се случи. Този милиард, който ще добавим към Фонд "Безработица", за да може да посрещне мярката, свързана със съхраняването на заетост, трябва да намери място в сметките на държавата", заяви Горанов.

Кметът на Разград: Братя Домусчиеви показаха отговорност към всички хора от региона

Системата за допълнителни трудови възнаграждения в бюджетната сфера може поне кратосрочно да бъде преустановена. Възможни са всички решения, свързани с ограничения. Но нека не прибързваме преди да видим колко точно е силен ударът", коментира Горанов. 

"Става въпрос за допълнителните трудови възнаграждания за постигнати резултати. Разходът за едни е приход за друг", напомни финансовият министър.

Идеята на схемата "60 на 40" е да служи на бизнесите, които имат перспектива, но заради кризата с коронавируса са ограничени, а не да бъдат спасени тотално фалирали заяви още той.

Горанов подчерта, че работодателите, които не мислят да са солидарни, могат да пуснат служителите си на трудовата борса.

Бизнесът иска държавна помощ за всички фирми със загуби от над 20%

"Мярката е насочена към обикновения човек, към работника, а не към работодателя, който не иска да участва. Нашата задача е да съхраним заетост, който не иска, може да не участва", подчерта Горанов.

"Към момента на преден план са все още страховете за здравето. Ще стигнем обаче и до стопанска криза. 

Нашата основна задача е да успеем да поддържаме функцията на държавата без прекъсване", отбеляза той.

Всичко за развитието на епидемията с коронавируса и извънредното положение четете ТУК

Светът е изправен пред изпитанието COVID-19. Само заедно можем да се справим с него. Борбата с вируса е отговорност на всеки от нас. Бъдете дисциплинирани и спазвайте препоръките на експертите. Погрижете се за себе си, за близките си и за околните.

Останете си вкъщи – пазете човешкия живот!

НОВА БРОУДКАСТИНГ ГРУП

ОТГОВОРНИ ЗАЕДНО

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуално съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Баба и внучка готвят в кухнята. -По мое време музиката беше много по-мелодична, казва бабата. -Но бабо, това е миксера.  
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Мъск: "Старшип" ще потегли към Марс в края на 2026 г.

Мъск: "Старшип" ще потегли към Марс в края на 2026 г.

Свят Преди 13 минути

Ако всичко премине успешно, тогава кацането на хора на Червената планета може да започне през 2029 г., добави той

Ракетата "Фалкон 9" на "Спейс Екс"

Мисия за връщане на блокирани астронавти излетя успешно

Свят Преди 24 минути

Бари Уилмор и Сунита Уилямс се намират на борда на МКС от юни, при положение че трябваше да останат на нея само седмица

<p>Тръмп обмисля ограничения за пътуване на граждани от десетки държави</p>

Тръмп отново затяга контрола: Обмисля ограничения за пътуване на граждани от десетки държави

Свят Преди 2 часа

Афганистан, Иран, Сирия, Куба и Северна Корея, наред с други страни, ще бъдат напълно отстранени от издаване на визи

Изненадващ елиминационен обрат в “Един за друг”

Изненадващ елиминационен обрат в “Един за друг”

Любопитно Преди 3 часа

Никол и Радо от Варна получиха втори шанс

<p>Радев за Нурикян: Човек, лидер и шампион, който нерядко поставяше целия свят на колене</p>

Президентът Радев за Нурикян: Човек, лидер и шампион, който нерядко поставяше целия свят на колене

България Преди 3 часа

Държавният глава изрази съболезнования на семейството и близките на първия български олимпийски шампион във вдигането на тежести

Капитана разкрива тайните на хумора в Podcast7

Капитана разкрива тайните на хумора в Podcast7

Любопитно Преди 3 часа

В подкаста гостува един от най-известните стендъп комици в България – Димитър Иванов

Висш лидер на "Ислямска държава" е ликвидиран в Ирак

Висш лидер на "Ислямска държава" е ликвидиран в Ирак

Свят Преди 3 часа

Абдала Маки Муслих ал Рифай, известен като Абу Хадиджа е бил един от най-важните членове в глобалната организация

Тежка катастрофа в Благоевградско, загинаха трима

Тежка катастрофа в Благоевградско, загинаха трима

България Преди 4 часа

Автомобил, управляван от 32-годишен мъж, е излязъл извън пътното платно и се е блъснал в крайпътен скат

Тръмп бил "малко саркастичен", когато обещал да сложи край на войната в Украйна за 24 часа

Тръмп бил "малко саркастичен", когато обещал да сложи край на войната в Украйна за 24 часа

Свят Преди 4 часа

Той беше помолен да коментира обещанието, дадено от него нееднократно по време на предизборната надпревара

Пътна естакада в строеж се срути в Банкок, има жертви и ранени

Пътна естакада в строеж се срути в Банкок, има жертви и ранени

Свят Преди 4 часа

Загинали са четирима работници и един инженер

Внимание, шофьори! Ограничават движението в посока Кулата

Внимание, шофьори! Ограничават движението в посока Кулата

България Преди 5 часа

Трафикът се пренасочва по АМ „Струма“

<p>Воден <span style="color:#3300cc;"><strong>апокалипсис</strong></span> в Италия, евакуираха десетки</p>

Воден апокалипсис в Италия, евакуираха десетки

Свят Преди 5 часа

Проливни дъждове разляха реки и наводниха улици в близост до историческите градове Флоренция и Пиза

Apple наруши основополагащ свой принцип

Apple наруши основополагащ свой принцип

Технологии Преди 6 часа

Губи ли компанията своите най-важни качества

Серия от земетресения разлюляха Гърция

Серия от земетресения разлюляха Гърция

Свят Преди 6 часа

Трус с магнитуд 4,8 по Рихтер разтърси южния крайбрежен район на Ласити, Крит

Повдигнаха обвинения на капитана на кораба, ударил танкер в Северно море

Повдигнаха обвинения на капитана на кораба, ударил танкер в Северно море

Свят Преди 6 часа

Сблъсъкът предизвика голям пожар и взривове, и доведе до теч на авиационно гориво

о

Ерол Мъск: Когато Илон поиска нещо, го получава

Свят Преди 6 часа

Илон Мъск е най-богатият човек в света и съветник на президента на САЩ Доналд Тръмп