Н ад 5000 души участваха в протестен митинг в германската столица Берлин срещу политиката на канцлера Ангела Меркел. Протестът беше организиран от партията на германските евроскептици „Алтернатива за Германия” (AfD).

Участниците изразяваха позицията си с надписи по плакатите „Спасете Германия, спрете Меркел“, „Предоставянето на убежище трябва да има граници – червен картон за Меркел“.

„Ние протестираме срещу бежанския хаос, предизвикан от Ангела Меркел”,

заяви в словото си на митинга представителката на партията Беатрикс вон Сторт, която е и евродепутатка.

Протестът беше охраняван от над 1100 полицаи. Сблъсъци избухнаха, след като полицията разпръсна седящи поддръжници на правителствената политика, някои от които се опитаха да пробият полицейския кордон, разделящ ги от антиимигрантското шествие.

При сблъсъците леко беше ранен един полицай. Силите на реда в Берлин арестуваха 40 души по време на две контрадемонстрации срещу и за миграционната политика на правителството.

Междувременно

водачът на Свободната демократическа партия (СДП) в Германия Кристиан Линднер обвини канцлера Ангела Меркел за хаоса с бежанците в Европа.

В интервю във вестник “Велт“ Линднер заяви, че Меркел е дала на света обещания, които е невъзможно да бъдат изпълнени. Тя създаде впечатлението, че нашите възможности за прием на хора са безгранични и че всички, които търсят нов живот, ще го намерят в Германия. Там, където няма нищо по-важно от реда и правилата, тя предизвика хаос – подчерта политикът.

Линднер не е първият, който критикува Меркел за подхода ѝ в мигрантската политика. Критики прозвучаха и в собствената ѝ партия Християндемократически съюз (ХДС). Редица наблюдатели смятат, че сегашната миграционна криза може да доведе до оставката на Меркел, което ще се отрази крайно отрицателно на Европа.

По последни данни на европейската гранична служба Фронтекс, за първите девет месеца на годината в Евросъюза са пристигнали повече от 710 000 мигранти.

Един мъж се прибира и вижда жена си да тренира. - Какво правиш, скъпа? - Правя упражнения за стегнато тяло. - Защо? Да няма някой…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Мъж загина при трудова злополука край Варна

Мъж загина при трудова злополука край Варна

България Преди 27 минути

В цеха има видеонаблюдение и тепърва ще бъдат гледани записите от разследващи полицаи

<p>Теменужка Петкова разкритикува президента Радев</p>

Теменужка Петкова разкритикува президента: Елиминираме ефекта на модела "Радев"

България Преди 1 час

Според него най-видимите резултати са заграбване на избори, власт и ресурси по още по-брутален начин, каза тя

Полицията разкри автоморга, "разфасовала" крадени автомобили

Полицията разкри автоморга, "разфасовала" крадени автомобили

България Преди 1 час

Иззети са общо 20 заличени двигателя, които са предмет на престъпление

<p>Служител на Тим Уолц нанесе щети за хиляди на Tesla</p>

Щети за хиляди, но без обвинения: Прокурор пощади държавен служител за вандализъм срещу Tesla

Свят Преди 1 час

Липсата на наказателно преследване за скъпия вандализъм разпали недоволство сред полицаи и потърпевши

Как ще изглежда гробът на папа Франциск?

Как ще изглежда гробът на папа Франциск?

България Преди 1 час

Съгласно волята на папа Франциск на надгробния камък на гроба му ще има изписано само неговото папско име и ще има кръст

Асен Блатечки: Готов съм да стана дядо, но дъщеря ми не бърза (ВИДЕО)

Асен Блатечки: Готов съм да стана дядо, но дъщеря ми не бърза (ВИДЕО)

Любопитно Преди 1 час

В главната роля в новия епизод на „Елизабетско Podcast“ влиза Асен Блатечки – един от най-разпознаваемите актьори в България

<p>Невидимият убиец в отломките на Газа</p>

Тихият убиец след бомбите: Азбестът в Газа

Свят Преди 2 часа

Разрушителната война излага милиони на дългосрочен риск от рак и белодробни заболявания

„Харесва ми, че съм необходим“: Джей Лено проговори за грижите за съпругата си с деменция

„Харесва ми, че съм необходим“: Джей Лено проговори за грижите за съпругата си с деменция

Любопитно Преди 2 часа

Бившият телевизионен водещ сподели как протича животът му в момента със съпругата му Мейвис

<p>Почина най-възрастният скиор в България</p>

На 100 години почина най-възрастният скиор в България - Иван Раев от Чепеларе

България Преди 2 часа

Стрико Ваньо както го наричаха всички, отпразнува своя 100-годишен юбилей на 4 юли 2024 година

Руски генерал е убит с кола бомба в Москва

Руски генерал е убит с кола бомба в Москва

Свят Преди 2 часа

Според източници бомбата, намираща се в паркиран автомобил, е била взривена дистанционно, когато офицерът, който живеел в района, минал покрай него

Предложиха Магдалена Лазарова за зам.-главен прокурор

Предложиха Магдалена Лазарова за зам.-главен прокурор

България Преди 2 часа

В момента тя е съдия в Софийския апелативен съд

<p>Радев с коментар за обвинението срещу Демерджиев</p>

Радев: Няма сто дни кабинет "Желязков", а ново начало на модела "Борисов"

България Преди 2 часа

Това каза президентът пред журналисти в Перник

<p>Английски футболист влиза в затвора за смъртта на велосипедист</p>

Осъдиха футболист от „Мансфийлд“ за смъртта на велосипедист

Свят Преди 2 часа

Лукас Акинс получи 14 месеца затвор за фатален пътен инцидент