Клиника, в която лекуват зависимост от "Фейсбук", "Туитър" и други социални мрежи, вече съществува в република Черна гора.
Профили в най-популярната социална мрежа имат повече от половината от жителите на Черна гора. Мнозинството от тях са млади хора, които са буквално пристрастени към този вид онлайн общуване.
Досега в клиниката, където с нестандартното лечение се е захванал психотерапевтът Данило Йокич, са излекувани двама тийнейджъри.
"Тези млади хора имаха проблем и се радвам, че им помогнах. Висенето по цял ден във "Фейсбук" е противопоказно на всякакви норми за здравословен живот", отбелязва специалистът.
"Повечето от моите пациенти прекарват по 15 часа в най-популярната социална мрежа през уикендите, а в останалите дни – от 5 до 7 часа. Това са интровертни личности, които в повечето случаи нямат приятели и компенсират това с намирането на виртуални такива".
Миналогодишно проучване, изследващо използването на интернет от британците, показа, че представителките на нежния пол са два пъти по-зависими от социалните мрежи.
Графика на "Диджитал Флаш Ню Йорк" показа, че броят на жените в трите водещи социални мрежи е много по-висок от този на мъжете.
Представителките на слабия пол съставляват 64% от потребителите на "Фейсбук", 58% от хората в "Туитър" и умопомрачителните 82% от клиентите на "Пинтерест".
Техният брой е по-висок и при онлайн игрите, които някога бяха запазена марка на безделните мъже.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!