Е два 50% от жителите на Европа са доволни от физическата си форма. Това показват резултатите на мащабно здравно проучване на Ipsos, по поръчка на Huawei, което проверява здравната осведоменост, нагласи и поведение на гражданите на Европа.
То открива, че макар само половината европейци да са доволни от физическата си форма, 91% искат да подобрят поне един здравен показател. И модерните технологии могат да са от полза. Проучването открива още, че 88% от потребителите на умни часовници смятат, че устройството може да им помогне да подобрят физическото си здраве. А 87% са въвели поне един здравословен навик с помощта на смарт часовника си.
Проучването сочи, че съответно 83% и 82% от европейците се интересуват от психичното и физическото си здраве. Най-честите притеснения са наднормено тегло (46% от анкетираните), намалени нива на енергия (29%), мобилността (26%) и физическата форма (24%).
Huawei създава нова фирма за умни автомобили
Средно хората искат да подобрят 4 здравословни навика. Основните приоритети са намаляване на стреса (за 43% от анкетираните), поддържане на теглото (40%), здравословно хранене (35%), адекватен сън (35%) и ежедневни упражнения (34%). 72% от европейците също така признават, че имат проблеми с мотивацията да поддържат тези навици.
Проучването открива, че повечето хора нямат ясна представа какви са правилните показатели и изобщо към какво да се стремят. Целите им са предимно общи, например "пиене на повече вода". Възможността за следене на здравните показатели обаче променя това. Притежателите на умни часовници например са с 51% по-склонни да следят ключовите си здравни показатели.
Huawei измести Apple от първото място в Китай
Тук е и все по-важната роля на тези устройства. Притежателите на смарт часовници имат 75% по-голяма вероятност да са наясно със стойността на телесните си мазнини и със 71% по-голяма вероятност да знаят каква е дневната им цел калории. Потребителите на смарт часовници следят два пъти по-често основните си здравни показатели. Почти половината от всички прижатели на такива устройства следят дневните си крачки, които са важен факто за подобряване на здравето. Увеличена почти три пъти е и честотата на измерванията на сърдечния ритъм, насищането на кислород в кръвта и изгорените калории.
Притежателите на смарт часовници се доверяват на предупрежденията на устройствата. 74% търсят съвет, ако получат предупреждение от часовника за необичаен здравен показател. 63% се консултират и с лекар.
След двегодишен срив, смартфоните отчитат ръст
Общо 87% от ползвателите на умни часовници променят здравословното си състояние към по-добро, като подобряват средно по два навика. Най-често това са по-чести упражнения (47%), по-голяма продължителност на упражненията (41%), подобрени навици за съня (39%) и корекции в храненето (28%). Общо 88% от потребителите на смарт часовници казват, че тези устройства помагат за физическото им здраве. 86% виждат подобрение в общото качество на живот, а 76% - в психологичното здраве.
Apple хваната неподготвена от генеративния AI
Apple подготвя мащабно обновяване на iOS 18
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!