С трийминг услугата TIDAL се радва на увеличаваща се популярност, като предлага на меломаните много по-високо качество на звука. TIDAL се развива постоянно, като услугата има и някои доста интересни възможности.
Какво е стрийминг и защо е бъдещето на музиката
С тези няколко трика може всеки потребител да извлече максимума от TIDAL. Някои от тях са доста интересни.
TIDAL на български
Още с пускането на приложението, TIDAL трябва да е автоматично на български език. В случай, че това не е така, езикът може да се смени от менюто с настройките на профила, когато се използва приложението за компютър. Мобилното приложение определя езика си според това какъв е основният език за интерфейса на целия телефон.
Могат ли интерактивните филми да променят киното
Качество според връзката
Слушането на музика с високо качество е приятно, но и изисква по-голям трафик. Ако потребителят е на ограничен мобилен интернет, лимитът може бързо да бъде достигнат. За щастие, приложението на TIDAL позволява качеството на музиката автоматично да се съобразява с наличната връзка. В настройките му може да се избере опция какво да бъде качеството на музиката поотделно през мобилни и през WiFi мрежи. Така например може да се настрои, когато телефонът използва мобилна мрежа, да пуска песните с нормално качество, а когато се свърже с WiFi мрежа, да премине автоматично към високо качество.
Офлайн режим
TIDAL има и офлайн режим за слушане на музика. В този случай песните се изтеглят и запазват на устройството. Качеството им отново зависи според настройките. И тук е препоръчително да се изтегля най-високото качество през WiFi, ако потребителят използва ограничен месечен трафик.
Има опция за изтеглянето на цели плейлисти и албуми, което става с натискането на един бутон в самите тях и се избере да са достъпни и офлайн.
Microsoft пуска стрийминг услугата си за игри тази есен
ИТ компаниите в надпревара да направят "Netflix за игри"
Изтегляне в SD карта
Когато се запазват песни за офлайн слушане на мобилен телефон, те могат да бъдат съхранени и в SD карта. Това става като от настройките се избере именно картата в секция Download Destination. Така основната памет на телефона няма да се препълни и ще има място и за приложения.
Прехвърляне на плейлисти от други услуги
TIDAL позволява на потребителите да прехвърлят плейслисти от други платформи доста лесно. За целта може да се използва сайтът tunemymusic.com, който TIDAL препоръчва. Той може да копира плейлистите от едната платформа в другата. Разбира се, ако в едната платформа няма дадената песен, тя няма да бъде добавена, така че в плейлиста може да има липси. Алтернативна опция е и soundiiz.com, ако поради някаква причина първата не сработи.
Защо имаш спешна нужда от приложение за стрийминг на музика
Споделяне и социални мрежи
TIDAL се възползва много и от социалните мрежи. Има множество опции за споделяне на песни, албуми и плейлисти в социалните мрежи. Специално за Facebook има по-голяма интеграция, която дори показва кои други приятели имат абонамент в същата услуга и улеснява споделянето между тях.
Освен това в профилите на изпълнителите в TIDAL има и секция, която показва тяхната активност в социалните мрежи и връзки към страниците им във Facebook, Instagram, Twitter и др.
Библиотека вместо плейлист
Повечето стрийминг услуги вече разчитат основно на създаването на плейлисти за организиране на музиката на потребителите. Някои музикални почитатели обаче все още предпочитат да си имат своеобразна библиотека, чрез която да могат да разгледат всичките си изпълнители, албуми и песни, с които разполагат.
TIDAL има и такава функция, чрез секцията "Моята колекция". Потребителят може да добавя в нея всички любими изпълнители, песни, албуми и плейлисти, като просто натисне иконата със сърце в техните профили.
Как да освободим повече място в телефона си
Къде да сложим рутера за по-висока скорост на връзката
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!