С мартфоните в момента са най-популярното мобилно устройство. Те са практични и дават достъп до множество технологии и услуги в една компактна джаджа.
Въпреки това ИТ индустрията не спира да търси алтернативи. От една страна, защото технологиите винаги ще се развиват бързо и смартфонът в един момент ще достигне максимума на своите възможности.
От друга страна, предприемачите търсят начин да се откроят на пазара и да привлекат внимание. Компанията Humane, която е основана от бивши служители на Apple, смята, че може да постигне и двете, съобщава Inverse.
Служители използват ChatGPT да им върши работата тайно от шефовете си
Тя представи работещ прототип на своето устройство, което може да замени смартфона. Humane е компания, която казва, че разработва "добър изкуствен интелект" и за целта тя комбинира не само софтуер, но и хардуер, който да се възползва от него.
I obtained a video of @Humane 's AI-powered wearable projector in action (clipped from a video @zarifali9 sent me of the #TED2023 by @imranchaudhri)
— Ray Wong (@raywongy) April 21, 2023
This looks insaneee! pic.twitter.com/DDOfTMCxH5
Един от прототипите ѝ беше представен по време на TED конференция от Имран Чаундри - съосновател на Humane. Носимото устройство е напълно самостоятелно.
То няма дисплей. Вместо това използва околни повърхности, на които да прожектира изображенията. Това може да е дори дланта на потребителя.
Устройството "взаимодейства със света както човека - то чува, каквото потребителят чува, вижда същите неща, но запазва личното пространство и данни и е сигурно, като се слива с ежедневието ви", казва Чаундри. Humane смята, че ако направи всичко както трябва, изкуственият интелект ще отключи множество възможности, които в момента са немислими.
I obtained a video of @Humane 's AI-powered wearable projector in action (clipped from a video @zarifali9 sent me of the #TED2023 by @imranchaudhri)
— Ray Wong (@raywongy) April 21, 2023
This looks insaneee! pic.twitter.com/DDOfTMCxH5
Целта е да се създаде цяла платформа, която е изградена за изкуствен интелект. За момента прототипът може да прожектира базови данни и да провежда телефонни разговори. Също така може да превежда между различни езици и да използва гласа на потребителя за изговарянето им.
Устройството има и функция да обясни на потребителя задачите му за деня и какво е приоритетно. Идеята е човек да е в течение на случващото се, но да не бъде затрупван с известия. Разбира се, могат да се задават въпроси като на гласов асистент или чатбот и устройството ще даде релевантни отговори и съвети.
Мъск работи по AI, който търси само истината
Google в "паника", работи по нова търсачка
Чаундри казва, че макар "изкуственият интелект да знае какво е най-доброто за мен, аз имам пълен контрол". Той дава за пример въпрос, в който пита устройството дали дадено ястие е добро за него. То предупреждава, че той не понася добре какаво масло и е по-добре да не го яде, но когато Чаундри отговаря, че ще го изяде въпреки това, изкуственият интелект отговаря: "наслади му се".
Мъск: Лари Пейдж искаше да създаде дигитален бог
За момента прототипът е малко устройство, което се прикрепя към дрехата. В него има батерия, камера, сензори. Може да се активира с гласова команда или докосване. "Бъдещето на технологиите няма да е в ръката ви или на лицето ви, а може да е почти невидимо", казва Чаундри.
Илон Мъск инвестира в изкуствен интелект, който да внедри в Туитър
ChatGPT може да бъде съден за фалшиви истории
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!