П рез 80-те години на 20-ти век популярност набират т.нар. буумбоксове – големи, преносими касетофони, чрез които младежите слушат музика докато са навън с приятели. С времето тези системи стават все по-качествени и предлагат добър звук, но отново разчитат на касетите и FM радиоприемниците си, за да осигуряват музикално забавление на своите собственици.
Защо имаш спешна нужда от приложение за стрийминг на музика
В самия край на настоящето десетилетие, някои неща са същите. По градинките отново има младежи, които слушат музика. Но вече техните буумбоксове са доста по-различни. Те са много по-малки и леки, защото са смартфони (понякога към тях има допълнителна преносима колонка), като с тях няма касети и други подобни "екстри". Просто не са нужни.
Могат ли интерактивните филми да променят киното
Вместо това музиката е в самите смартфони. Или поне беше. Вече все по-често музиката е в „облака“. Благодарение на стрийминг услугите слушателите на музика не са ограничени до броя касети, които хората могат да носят със себе си. Не ги ограничава и свободната памет в телефона им за това колко песни могат да имат под ръка. Стрийминг услугите дават достъп на техните потребители до огромни каталози с милиони песни, клипове и подкастове.
Услуги като Spotify, алтернативите на Google и Apple и предлаганата в България от VIVACOM стрийминг платформа TIDAL, дават на потребителите много голям избор от съдържание за всяка ситуация и повод. Друга полза е, че стрийминг услугите постоянно добавят ново и ново съдържание. TIDAL например добавя и концерти и ексклузивно за платформата съдържание. То също е достъпно навсякъде.
Стрийминг услугите не са популярни само сред почитателите на слушане на музика в движение. Онлайн платформите са основен източник на музика и в домашни условия. Те са удобен начин човек веднага да чуе най-новите песни или да е сигурен, че ще има подходяща музика за всички гости, независимо колко разнообразни са вкусовете им.
Едно от основните притеснения на аудиофилите е, че стрийминг услугите не предоставят необходимото високо качество на песните. При някои платформи това наистина е така, но други като TIDAL например предлагат високо качество на песните в каталога си . А това означава, че ако човек разполага с подходящото оборудване, може да се наслаждава на качествена музика навсякъде, където пожелае.
Трикове за извличане на максимума от TIDAL
Какво е стрийминг и защо е бъдещето на музиката
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!