П ремиерното представяне на 360-градусовите имерсивни преживявания с фокус върху устойчивото развитие „Светът в риск“ и „Надежда за бъдеще“, създадени по инициатива на Стопански факултет на СУ „Св. Климент Охридски“, ще бъде в специална куполна конструкция, разположена в зала Арена София.
Какъв е светът днес и какъв ще бъде утре? Каква е ролята на всеки от нас, способни ли сме да се адаптираме към новата реалност и как изглежда тя? Отговорите дават учените от Стопански факултет на СУ „Св. Климент Охридски“. По иновативен и въздействащ начин създадените по тяхна инициатива имерсивни аудиовизуални преживявания „Светът в риск“ и „Надежда за бъдеще“ потапят зрителите и им поднасят експлозия от сетивни преживявания. Основани на научни факти, проекциите ни пренасят в най-горещите точки на планетата. Цялостното впечатление от това пътуване създава реална представа за трудностите, пред които е изправен светът. Искате ли да знаете какво предстои и кои са главните герои на бъдещето? Посетете Дни на визуалната наука между 29 февруари и 2 март. Достъпът до преживяването е безплатен, като е необходимо да бъда направена предварителна резервация в сайта на инициативата.
360-градусовото преживяване ще се реализира в специално изграден за целта купол, който създава условия за пълно аудиовизуално потапяне.
Повече за проекта
Дни на визуалната наука e инициатива на ESG Lab и Центъра за визуална наука „Калейдоскоп“ към Стопански факултет на СУ „Св. Климент Охридски“. Организаторите целят да започнат разговор за устойчивото развитие на човешки език. Чрез визуалното и сетивно въздействие, да обърнат внимание на темите, свързани с опазването на околната среда, енергия, вода, храна, отпадъци, биоразнообразие и обезлесяване, бедност, мир, сигурност и други. През 2024 г. „Калейдоскоп“ ще гостува в различни градове в страната, а потапящото преживяване, изградено върху научни факти, ще докосне възможно най-много хора.
Автор на въздействащите произведения е един от пионерите в областта на 3D мапинга в Европа MP-STUDIO . В 16-годишната си история студиото е преобразявало едни от най-известните фасади в света, а в България е известно с организирането на първия Фестивал на светлините LUNAR, който от 2022 г. насам превръща в произведения на изкуството емблематични сгради и градски пространства в столицата. Предстоящото 360-градусово имерсивно преживяване, създадено от артистите, цели да ангажира и възпита младите хора като активни граждани и устойчиви потребители.
Институционален партньор на инициативата е Министерството на младежта и спорта
Проектът се осъществява с подкрепата на компании-съучредители, лидери в устойчивото управление и производство.
Експертен партньор: ESG Lab
Златни спонсори: TotalEnergies; OMV Petrom
Сребърни спонсори: Yettel; #ПромениКартинката; Melexis; VIP Security; Главболгарстрой
Бронзови спонсори: Асарел Медет АД; Уникредит Булбанк; Mastercard; Shelly Group; Астра Биоплант
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!