И мето на Nvidia обикновено се свързва с видеокартите, но сега това ще се промени. Компанията е придобила разработчика на процесори ARM от досегашния собственик SoftBank, съобщи самата тя в сайта си.
Intel с нов план да запази Закона на Мур
Сделката е на стойност 40 млрд. долара, което я прави най-голямата в историята на сектора за чипове. По-голямата част от сумата ще бъде в брой, като SoftBank ще придобие и акции в Nvidia. Те обаче ще са под 10% от компанията.
Intel представи "най-добрия процесор за леки лаптопи"
ARM е позната като разработчика на едноименната процесорна архитектура, която е в основата на повечето смартфони и мобилни устройства по света. Техните процесори разчитат именно на технологиите на ARM, а скоро и Apple ще ги използва за собствените си процесори, които ще предлага в компютрите си Mac.
Сделката е повече от успешна и за SoftBank. Компанията придоби ARM през 2016 г. за 32 млрд. долара. Продажбата сега означава солидна печалба. Прехвърлянето на ARM ще отнеме около 18 месеца. През това време предстоят и одобренията на регулаторите в САЩ, Великобритания, Европейския съюз и Китай.
Qualcomm пуска нови ARM процесори за лаптопи
Nvidia коментира, че ще използва силата на ARM, за да подобри своите разработки и решения в областта на изкуствения интелект. Това всъщност е втората основна дейност на Nvidia след видеокартите. "В бъдеще ще има трилиони компютри, които използва изкуствен интелект и ще създадат нов Интернет на нещата, който е хиляди пъти по-голям от днешния "Интернет на хората", коментира основателят на Nvidia Дженсън Хуанг.
Apple представи iOS 14 и собствени процесори за Mac
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!