В идеоигрите са огромна индустрия, която по размер вече е значително по-голяма от киноиндустрията. За сравнение, играта GTA V е донесла на създателите си над 6 млрд. долара приходи от 2013 г. досега и продължава да печели. Това е повече от който и да е филм и всъщност е най-доходоносното мултимедийно заглавие от всякакъв тип в историята.
Мамиш във видеоигра - получаваш полицейски щурм
Пристрастяването към игрите става официално заболяване
Има и още много други игри, които се радват на огромен интерес. С много от тях се организират турнири, включително и на професионално ниво. А всичко това създава и нови професии. Сред тях е и треньор на геймъри, разказва онлайн изданието TechnologyReview.
Автономните коли трупат опит чрез компютърни игри
Мобилна игра се превърна в пристрастяваща мания в Китай
Един от тях е Трой Хансън, който плаща образованието си в колежа в Калифорния като дава уроци по играта Fortnite Battle Royale. Хансън обучава начинаещи и напреднали играчи, като им дава персонализирани уроци. Те включват както базови за играта неща, така и трикове и стратегии за победа. Хансън споделя, че не само професионални геймъри търсят услугите му. Има и много любители, които просто искат да подобрят представянето си и да се позабавляват.
На практика наемането на гейминг треньор не е много по-различно от работата с фитнес инструктор или треньор по някакъв спорт. Първо се прави анализ на възможностите на обучавания, след това се определят целите и се изготвя план. Хансън допълва, че в голяма степен и самото обучение е сходно. Един от най-важните елементи е редовното трениране и многото повторения, за да може наученото не само да се запомни, но и да се отработи и превърне в навик и рефлекс.
Игрите за трениране на мозъка се оказват безполезни
Компютърни игри ще учат хората как да взимат решения
Хансън изчислява, че прекарва между 50 и 60 часа седмично в уроци, като стандартната му такса е 13 долара на час. И нещо повече, Хансън казва, че повечето му ученици са деца на 12 години и по-малки, а уроците се плащат от родителите. Те виждат игрите не само като средство за забавление, но и като инструменти и хобита за изграждане на характер, както класическите уроци по китара или спорт през годините.
"Преди 4-5 години игрането на компютърни игри се възприемаше като занимавка за задръстеняци. Сега е нещо готино и привлича все по-голяма аудитория", казва Хансън. Освен като хоби, не малко хора виждат в гейминга и потенциал за приличен доход от стрийминг или игра в турнири. Вече има и доста платформи, които помагат на опитни геймъри да предлагат треньорските си услуги и да намират ученици.
Тенденцията определено е интересна и показва колко много се променя светът заради технологиите. Включително и да създаде възможност за изкарване на прехраната чрез играене на игри по цял ден.
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
Още новини може да откриете на нашата Facebook страница ТУК.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!