О нлайн запознанствата от години са начин за много хора да намират сродни души. Има множество щастливи връзки, които са започнали чрез онлайн запознанство. Разбира се, има и доволно количество негативни истории.
Измами с фалшиви снимки и самоличности, фалшиви персонажи с цел единствено извличане на финансова облага или просто хора, които си търсят начини да убият малко време за сметка на надеждите и очакванията на други. Всъщност, това са рискове и при реалните запознанства. Но, ако при тях рядко има кой да помогне и трябва да разчитаме на собствените си умения, то за онлайн запознанствата това не е така.
Проучване на Pollfish открива, че все повече хора използват помощта на изкуствения интелект, за да подобряват шансовете си за успешно онлайн запознанство, съобщава CNBC. В САЩ един от всеки трима мъже на възраст от 18 г. до 34 г. казва, че използва ChatGPT за съвети за връзките си. Същото правят само 14% от жените в тази възрастова група.
Кои са катастрофалните рискове на AI
А вече има и голям ръст на специални AI приложения и услуги, които са насочени към оптимизиране на онлайн запознанствата. Например да помогнат на потребителя да намира по-изобретателни начини да привлече внимание с текстовете в профила си в приложенията за запознанства. Или пък да му помогнат да напише по-добри съобщения, които да изпрати. Също така често се търсят и съвети за флиртуване.
Някои услуги са цели платформи. Те могат да анализират как е протекъл разговорът, да подбират профили, които имат най-голяма вероятност да отговорят или пък да се получи нещо повече от разговор и т.н. Дмитри Миракян, основател на YourMove.AI например казва, че има най-различни хора, които използват услугата, но най-често това са притеснителни хора, които нямат много опит в тези неща, интроверти и т.н.
Как да подобрим базовите защити на Windows
Как да използваме passkeys в Windows 11
Има ли ефект? Потребители, които пожелават анонимност, споделят, че с помощта на ChatGPT са разигравали разговора, пускайки съобщенията на отсрещната страна в него и питайки за различни съвети.Те споделят, че така успяват по-лесно да достигнат до реална среща. Един споделя, че използва бота и в настоящата си връзка, за да намира по-добри начини да се изразява дори и за обикновени неща, като да пожелае на приятелката си приятно пътуване.
Приложенията и идеите са десетки. А руснакът Александър Жадан дори си направил програма с помощта на ChatGPT, която е чатила с 5239 жени в платформата Tinder от негово име. Софтуерът му помогнал да си уреди над 100 реални срещи и накрая срещнал и съпругата си по този начин.
САЩ обвиниха 4-ма души в онлайн измами за $80 млн.
Нова уязвимост засяга почти всички компютри
Всичко това повдига въпроса доколко искрени са тези запознанства. Ботовете може и да помагат на хората да подобрят комуникативните си умения, но както се вижда, мнозина просто разчитат на тях дори и за дреболии. Така прекомерното им използване може да има обратен ефект и допълнително да влощи уменията им, защото хората просто ще разчитат на изкуствения интелект да им каже какво да кажат. А пък за отсрещната страна остава чуденето дали наистина говори с реален човек или с бот, а човекът е просто странна форма на посредник.
AI започва да замества служители в Google
Microsoft подготвя първите компютри с AI
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!