В края на февруари 2014 г. първият български университет за практическо обучение на софтуерни инженери – СофтУни, отвори врати като качествена алтернатива на висшето образование в България, подготвяща специалисти директно за пазара на труда.
Обучението е двугодишно, разделено е на шест нива – три базисни и три по-тясно специализирани, а студентите, които през изминалата година успяха да започнат своята кариера, са доказателство за ефективността на учебната система.
На 8 октомври 2014 г. официално беше открита учебна година за втория випуск в СофтУни. Заедно със започването на следващото ниво за софтуерните „ветерани“, към университета се присъедини и втора група от начинаещи.
Общият брой на курсистите от двата випуска възлиза на 700 души, като бройката се увеличава със всеки нов прием. Специален гост на събитието беше президентът Росен Плевнелиев.
От януари 2015 г.
най-добрите студенти ще имат и възможността за пълна стипендия и осигурено работно място след завършване на обучението си.
Този великолепен шанс ще им бъде предоставен от фирмите, които ще спонсорират избрани студенти, за да ги превърнат в бъдещи членове на своите екипи.
В началото на следващата година се очаква още една промяна – адресът на СофтУни ще бъде сменен. Новата сграда ще се намира в близост до „Интерпред“ и по-важното – на броени минути от метростанция „Жолио Кюри“, което ще улесни придвижването на голяма част от студентите.
Вече започна записването за подготвителните курсове „Основи на програмирането“, които целят да подготвят бъдещите студенти за следващия прием. Новият випуск ще започне обученото си през май 2015г.
Всички желаещи могат да се запишат от ТУК, с натискането на бутона „Кандидатствай“.
Качествената практическа подготовка в СофтУни е причина и за множеството партньорства с едни от най-добрите български и световни компании в сферата на информационните технологии. Тук студентите получават не само знания и умения, но и шанс лесно да достигнат до работодателите, за да демонстрират способностите си.
Софтуерният университет е и мястото, където
компаниите сами търсят своите бъдещи попълнения и дават идеи за курсове в направления с необходимост от кадри.
Университетът разполага с онлайн платформа, която позволява на работодателите да публикуват обяви, насочени единствено и само към студентите на университета.
Отлична възможност за начинаещите IT специалисти е менторската програма. При всяка екипна задача студентите от присъствената форма на обучение (съществува и онлайн алтернатива) получават ментор – представител на една от компаниите партньори на СофтУни. Това е човек, който не само съветва и напътства студентите, но и ги наблюдава.
Вероятността най-добре справилите се със задачата да бъдат наети на работа, е огромна.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!