Професиите на бъдещето - част 2
Източник: netinfo

Вече стана ясно, че има голяма вероятност до 2030 г. да се появят професии като производител на човешки части, наномедик, хирурзи, които "увеличават" паметта, специалист по нова научна етика и пр.

Поне така сочи научно изследване, част от кампания за привличането на обществен интерес към науката, финансирана от британския Департамент за бизнес иновации и умения (BIS.gov.uk). Ето още няколко професии, цитирани в същото проучване, които може да са мечтата на децата ви съвсем скоро:

11. Полиция по промяната на времето - в някои части на света вече се наблюдава кражбата на облаци за предизвикването на дъжд. Това обаче влияе на климатичните условия на разстояние от хиляди километри. Ето защо ще е нужна специална полиция, която да следи кой има право да манипулира времето, например - да изстрелва ракети със сребърен йодид, за да стимулира падането на дъжд.

Вероятна поява като професия: 2020 г.

12. Виртуален адвокат - колкото по-голяма част от деня ни преминава онлайн, толкова повече ще се усеща нуждата от специалисти, които да разрешават правни проблеми, които включват граждани на страни с различни законодателства.

Вероятна поява като професия: 2010 г.

13. Виртуален учител - съвсем скоро началните учители може да бъдат изместени от аватари - компютърни персонажи, които служат като личен интерактивен преподавател. Ще има и специалисти, които да се грижат аватарът да пасва на нуждите на ученика.

Вероятна поява като професия: 2015 г.

14. Разработчик на алтернативни превозни средства. Това ще са дизайнери и строители на следващото поколение транспортни средства, които ще използват алтернативни материали и горива.

Вероятна поява като професия: 2010 г.

15. Специалисти по персонализирано медийно съдържание - ще са нужни, за да нагаждат съдържание и реклами според личните нужди на потребителите.

Вероятна поява като професия: 2010 г.

16. Специалист по унищожаване на данни - ще предлагат заличаване на данни на правителства, корпорации и всички онези, които не искат да бъдат проследявани електронно или по друг начин.

Вероятна поява като професия: 2010 г.

17. Организатор на виртуалния безпорядък- тези специалисти ще помагат за въвеждането на ред в електронния ви живот. Задачите им ще включват поддържане на имейл кореспонденцията, подреждането на данни, оперирането с електронните самоличности и преподреждането на електронните приложения, които използвате.

Вероятна поява като професия: 2015 г.

18. Времеви брокер/търговец в "банка на времето" - ще се появят алтернативни валути, които ще развият свои пазари. Вече съществуват "банки на времето" - организации, които дават на клиентите кредити в замяна на услугите, които те предоставят на други клиенти - от готвене до грижи за дома и от шофиране до ремонти в жилището. За всеки час работа по сметката на клиента на банката се депозира един "долар на времето", който може да бъде използван в замяна на услуги, предлагани от други клиенти.

Вероятна поява като професия: 2010 г.

19. Социален работник, обслужващ пострадали от социалните мрежи - те ще се грижат за травматизираните или пристрастените към онлайн общуването.

Вероятна поява като професия: 2015 г.

20. Специалист по изграждане на вашата онлайн визия - продължение на ролята на стилистите, пресаташетата и личните треньори, те ще помагат за създаването на собствени марки чрез използването на социалните мрежи или друг вид медии. Тяхната роля ще е изградят онлайн личността ви - това, което проектирате в собствения си блог или туитър профил.

Вероятна поява като професия: 2010 г.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Въздушна тревога е в Одеса и областта

Въздушна тревога е в Одеса и областта

Свят Преди 5 часа

Сирените бяха задействани в 21:53 часа

Щатът Уисконсин: Клюква, сирене и фанатизъм

Щатът Уисконсин: Клюква, сирене и фанатизъм

Свят Преди 6 часа

Формулата на успеха в Уисконсин е проста: намери нещо, което обичаш, и работи усилено

<p>Да или не на ракетите &bdquo;Таурус&ldquo; за Украйна?</p>

Сигнал към Москва и съюзниците: Да или не на ракетите „Таурус“ за Украйна?

Свят Преди 8 часа

Сега Русия заобикаля и украинците, и европейците, преговаряйки пряко със САЩ

Арктика: Мястото, където миналото среща бъдещето

Арктика: Мястото, където миналото среща бъдещето

Свят Преди 8 часа

Животът в края на света има своите специфики – до Уткиагвик може да се стигне само със самолет

Атака с хладно оръжие пред супермаркет в Германия, има ранени

Атака с хладно оръжие пред супермаркет в Германия, има ранени

Свят Преди 8 часа

Минувачи успели да задържат извършителя

<p>Александър Везенков получи поредно признание&nbsp;🏀</p>

Александър Везенков попадна в идеалния отбор на сезона в Евролигата

България Преди 9 часа

В идеалната петица на Евролигата попаднаха още Найджъл Хейс-Дейвис, Карсън Едуардс, Кендрик Нън и Ти Джей Шортс

Трима загинаха в Италия след проливни валежи

Трима загинаха в Италия след проливни валежи

Свят Преди 9 часа

Особено тежко са засегнати Пиемонт, Южен Тирол и Ломбардия

<p>Ядрена сделка със САЩ е възможна</p>

Иранският външен министър пред Лавров: Ядрена сделка със САЩ е възможна

Свят Преди 9 часа

По думите на Арагчи Иран е изтъкнал, че САЩ са проявили сериозност по време на първия кръг на преговорите

Хиляди поклонници по Кръстния път в Йерусалим на Разпети петък

Хиляди поклонници по Кръстния път в Йерусалим на Разпети петък

Свят Преди 9 часа

В Източен Йерусалим и на Западния бряг живеят около 50 000 християни

Расте броят на жертвите и ранените след американските удари по пристанище в Йемен

Расте броят на жертвите и ранените след американските удари по пристанище в Йемен

Свят Преди 10 часа

Това е най-смъртоносната атака от американската кампания на въздушни удари, започнала на 15 март

<p>&nbsp;Лечебните заведения реагираха на промените в потребителската такса за болничен престой</p>

Лечебните заведения реагираха на решението за по-ниска потребителска такса при престой в болница

България Преди 10 часа

Досега таксата за болничен престой на ден беше 5,80 лв., но с постановление на МС, обнародвано в Държавен вестник, таксата се намалява на един лев

Разпитаха ректора на Белградския университет, подозират го в злоупотреба

Разпитаха ректора на Белградския университет, подозират го в злоупотреба

Свят Преди 10 часа

Той благодари на всички, които са го подкрепили

Ванс пред Мелони: Оптимисти сме, че можем да сложим край на руско-украинската война

Ванс пред Мелони: Оптимисти сме, че можем да сложим край на руско-украинската война

Свят Преди 11 часа

Двамата отпътуваха за италианската столица преди великденските празници

Орбан очаква бизнес сделка със САЩ

Орбан очаква бизнес сделка със САЩ

Свят Преди 11 часа

"Водим разговори с американците по икономически въпроси, които биха били изгодни за нас", каза Орбан

Рискови откровения и градински приключения в новия епизод на “Един за друг”

Рискови откровения и градински приключения в новия епизод на “Един за друг”

Любопитно Преди 11 часа

Двойките влизат в битка за надмощие във Вилата на любовта

<p>Доставял ли е Китай смъртоносни оръжия на Русия?&nbsp;</p>

Китай отрече да въоръжава Русия, реагирайки на изявление на Зеленски

Свят Преди 11 часа

Това заяви говорител на китайското дипломатическо ведомство