Н иколай Александрович Козирев (1908–1983) е виден руски астроном, астрофизик и пионер в областта на изследването на времето. Революционните експерименти и теории на Козирев предизвиквали конвенционалните научни разбирания и изследвали взаимосвързаността между времето, пространството и енергията.
Работата му оказала дълбоко влияние върху областите на космологията, физиката и парапсихологията.
Животът и научната дейност на Козирев
Nikolai A. Kozyrev, Scalar Energy Astrophysicist
— Scalar Light (@light_scalar) February 16, 2023
Read the full article here: https://t.co/wPKhW0fCo6#nikolaiakozyrev #astrophysist #scalarenergy pic.twitter.com/TsGfHMeIFV
Николай Козирев бил роден на 2 септември 1908 г. в Санкт Петербург, Русия. От ранна възраст той проявявал силен интерес към природните науки и упорито преследвал страстта си към разгадаването на мистериите на Вселената. През 1925 г. ненаситното любопитство на Козирев го подтикнало да изследва различни научни дисциплини, включително астрономия и астрофизика.
По време на обучението си той се занимавал с астрономия и физика. Завършил Ленинградския държавен университет през 1931 г. със степен по астрофизика. Станал професор в Пулковската обсерватория, където изучавал звездните спектри и променливите звезди.
През 1936 г. бил арестуван от съветските власти за участие в политическа опозиционна група и прекарал 11 години в затворнически лагери и изгнание. През това време той продължил да учи физика и астрономия и да развива идеите си за енергията на времето и неравновесната термодинамика.
След освобождаването му през 1947 г. той се завърнал в Пулковската обсерватория, където възобновил изследванията си върху променливите звезди. Също така започнал да провежда експерименти, свързани с ефектите на енергията на времето върху физически явления като тегло, движение на махалото, електрическо съпротивление, поляризация на светлината и ядрен разпад.
Според Козирев чрез експериментите си той открил нова форма на енергия, която се излъчва от звезди и други източници, която той нарекъл „енергия на времето“ или „торсионни полета“. Той вярвал, че тази енергия е свързана с потока на времето и че може да създава или унищожава материя и гравитация. Според него тази енергия (торсионни полета) може да бъде повлияна от човешкото съзнание и намерение.
THE SCIENCE OF TORSION FIELDS - Part 3: Torsion & The Flow of Time
— Subtle Energy Sciences (@integraleric) March 5, 2023
- Dr. Nikolai Kozyrev discovered a force that he often referred to as “time density” because it affected the rate at which time flowed. pic.twitter.com/852oaAvNVg
Той създал различни инструменти за измерване и манипулиране на тази енергия, като огледала, бобини, жироскопи, кварцови кристали и пирамиди. След проведени експерименти Козирев отбелязал различни аномални резултати, като промени в теглото, ускорението, температурата, електрическото съпротивление, светлинната поляризация, скоростта на ядрения разпад и биологичните процеси.
Развил и теорията за неравновесната термодинамика, която оспорва втория закон на термодинамиката и концепцията за ентропията.
Той твърдял, че системите могат спонтанно да се отдалечат от равновесието си и да увеличат своя ред и сложност чрез абсорбиране на времева енергия от тяхната среда.
Той приложил тази теория, за да обясни различни явления в астрономията и космологията, като еволюцията на звездите, образуването на галактиките, тъмната материя, тъмната енергия и произхода и съдбата на Вселената.
Ключови фактори в разбирането на Козирев за природата на времето:
Активна енергия:
Козирев разглеждал времето като активна сила със собствена енергия, оспорвайки конвенционалното възприемане на времето като пасивна концепция.
Торсионни полета:
Козирев предположил, че енергията на времето се проявява като торсионни полета, които имат спираловидна, усукваща природа. Тези полета взаимодействат с материята, пространството и други форми на енергия, влияейки на тяхното поведение.
Корелация със слънчевата активност:
Козирев наблюдавал връзка между слънчевата активност и поведението на торсионните полета, като предположил, че флуктуациите (случайните отклонения) на слънчевата енергия оказват влияние върху свойствата на времето.
Нелокалност:
Според Козирев времето притежава нелокални свойства, което му позволява да упражнява влиянието си извън конкретни места в пространството. Тази перспектива предизвика традиционното линейно разбиране на времето, предполагайки, че то може да надхвърли пространствените ограничения.
Податливост:
Експериментите на Козирев с огледала показали, че потокът от време и енергия може да бъде променен или манипулиран, което води до аномални ефекти върху физическите системи и живите организми.
Потенциалното влияние на съзнанието:
Козирев предположил, че съзнанието и фокусираното човешко намерение могат да взаимодействат с торсионните полета, което влияе на потока на времето.
Експерименти с огледала:
The ESP Mirror
— The Expansive Mind Podcast (@ExpansivePod) April 16, 2021
Nikolai Kozyrev invented a spiral shaped aluminum mirror. It was used for ESP experiments at The Russian Academy of Sciences. It was theorized to open a TIME- SPACE channel, & had the ability to reflect energy including bio energy. pic.twitter.com/CP5H4qcPgW
Николай А. Козирев провел серия експерименти, включващи това, което нарекъл „огледалата на Козирев“. Тези експерименти имали за цел да изследват ефектите на специални видове огледала върху потока на времето и енергията.
Огледалата на Козирев представляват спирална цилиндрична структура от вдлъбнати и отразяващи алуминиеви листове или метални плочи.
Те са затворени камери, които блокират външното излъчване и са достатъчно големи, за да може човек да влезе и да се заключи вътре. Те променят потока на времето и торсионните полета, като отразяват, фокусират и променят свойствата си.
Твърди се, че тези огледала показват свойството да променят потока на времето и торсионните полета чрез отразяване, фокусиране и промяна на техните свойства.
Един от забележителните аспекти на експериментите с огледалото на Козирев беше наблюдението, че тези огледала показват аномално поведение.
Пример:
Според Козирев когато един обект е поставен между две такива огледала теглото му ще започне да се колебае периодично. Това явление предполага пряко взаимодействие между обекта и промените в енергийните потоци в близост до огледалата.
Огледалата могат да повлияят на поведението на махало. Когато закачил махало пред огледалото то показало неравномерни трептения и отклонения от очакваните модели. Този ефект намеквал за нарушаване на обичайната връзка между времето и гравитацията, поставяйки под въпрос класическото разбиране за тези явления.
Доброволци са съобщавали за опити за пътуване във времето, среща с нечовешки същества и физическо проявление на различни символи и предмети.
It was 1936, Joseph Stalin decided that the scientific work of Nikolai Kozyrev was inconvenient & he had to be re-educated.
— Brian Roemmele (@BrianRoemmele) January 3, 2020
He was sent to a gulag for 20 years.
His crime?
He discovered the new physics of torsion fields. A form of non-elctro-magnetic energy.
They apologized. https://t.co/OG6i17mURM pic.twitter.com/Z4CpZkXklH
След определен престой в тези огледала на Козирев, субектите съобщават за повишено чувство на креативност, жизненост и умствен фокус. Освен това, чрез кирианската фотография се наблюдава как аура полетата на субектите са станали по-кохерентни и са се разширили в сравнение със състоянието им преди да влязат в тези камери.
Когато Козирев изследвал въздействието на тези огледала върху живите организми, открил, че когато биологичен образец, като растение или животно, бъде поставен пред огледало на Козирев, той показва промени в моделите си на растеж, физиологичните си функции и дори променени скорости на гниене. Тези открития предполагат, че влиянието на огледалата се простират отвъд неодушевените предмети и могат да засегнат и живите системи.
Заключение:
Огледалата на Козирев могат да променят свойствата на торсионните полета, създавайки локализирани смущения в пространство-времето. Други спекулират, че могат по някакъв начин да се докоснат до фини етерни енергийни източници, които обикновено са недостъпни за нас.
NIKOLAI A. KOZYREV, SCALAR ENERGY ASTROPHYSICISThttps://t.co/1nrrjQ6DGK pic.twitter.com/ud4hO6F6zM
— Scalar Light (@ScalarLight) November 20, 2015
Приносът на Козирев към разбирането на времето бил изключително новаторски и провокиращ размишления. Теориите и идеите му били изправени пред скептицизъм и противоречия в научната общност. С течение на времето някои от неговите теории се оказали верни и били активно и тайно изследвани от ЦРУ.
Въпреки това работата му вдъхновява проучвания на свойствата на времето, торсионните полета и техните потенциални последици.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!