11

Н иколай Александрович Козирев (1908–1983) е виден руски астроном, астрофизик и пионер в областта на изследването на времето. Революционните експерименти и теории на Козирев предизвиквали конвенционалните научни разбирания и изследвали взаимосвързаността между времето, пространството и енергията.

Работата му оказала дълбоко влияние върху областите на космологията, физиката и парапсихологията.

Животът и научната дейност на Козирев


Николай Козирев бил роден на 2 септември 1908 г. в Санкт Петербург, Русия. От ранна възраст той проявявал силен интерес към природните науки и упорито преследвал страстта си към разгадаването на мистериите на Вселената. През 1925 г. ненаситното любопитство на Козирев го подтикнало да изследва различни научни дисциплини, включително астрономия и астрофизика.

По време на обучението си той се занимавал с астрономия и физика. Завършил Ленинградския държавен университет през 1931 г. със степен по астрофизика. Станал професор в Пулковската обсерватория, където изучавал звездните спектри и променливите звезди.

През 1936 г. бил арестуван от съветските власти за участие в политическа опозиционна група и прекарал 11 години в затворнически лагери и изгнание. През това време той продължил да учи физика и астрономия и да развива идеите си за енергията на времето и неравновесната термодинамика.

След освобождаването му през 1947 г. той се завърнал в Пулковската обсерватория, където възобновил изследванията си върху променливите звезди. Също така започнал да провежда експерименти, свързани с ефектите на енергията на времето върху физически явления като тегло, движение на махалото, електрическо съпротивление, поляризация на светлината и ядрен разпад.

Според Козирев чрез експериментите си той открил нова форма на енергия, която се излъчва от звезди и други източници, която той нарекъл „енергия на времето“ или „торсионни полета“. Той вярвал, че тази енергия е свързана с потока на времето и че може да създава или унищожава материя и гравитация. Според него тази енергия (торсионни полета) може да бъде повлияна от човешкото съзнание и намерение.

Той създал различни инструменти за измерване и манипулиране на тази енергия, като огледала, бобини, жироскопи, кварцови кристали и пирамиди. След проведени експерименти Козирев отбелязал различни аномални резултати, като промени в теглото, ускорението, температурата, електрическото съпротивление, светлинната поляризация, скоростта на ядрения разпад и биологичните процеси.

Развил и теорията за неравновесната термодинамика, която оспорва втория закон на термодинамиката и концепцията за ентропията.

Той твърдял, че системите могат спонтанно да се отдалечат от равновесието си и да увеличат своя ред и сложност чрез абсорбиране на времева енергия от тяхната среда.

Той приложил тази теория, за да обясни различни явления в астрономията и космологията, като еволюцията на звездите, образуването на галактиките, тъмната материя, тъмната енергия и произхода и съдбата на Вселената.

Ключови фактори в разбирането на Козирев за природата на времето:

Активна енергия:

Козирев разглеждал времето като активна сила със собствена енергия, оспорвайки конвенционалното възприемане на времето като пасивна концепция.

Торсионни полета:

Козирев предположил, че енергията на времето се проявява като торсионни полета, които имат спираловидна, усукваща природа. Тези полета взаимодействат с материята, пространството и други форми на енергия, влияейки на тяхното поведение.

Корелация със слънчевата активност:

Козирев наблюдавал връзка между слънчевата активност и поведението на торсионните полета, като предположил, че флуктуациите (случайните отклонения) на слънчевата енергия оказват влияние върху свойствата на времето.

Нелокалност:

Според Козирев времето притежава нелокални свойства, което му позволява да упражнява влиянието си извън конкретни места в пространството. Тази перспектива предизвика традиционното линейно разбиране на времето, предполагайки, че то може да надхвърли пространствените ограничения.

Податливост:

Експериментите на Козирев с огледала показали, че потокът от време и енергия може да бъде променен или манипулиран, което води до аномални ефекти върху физическите системи и живите организми.

Потенциалното влияние на съзнанието:

Козирев предположил, че съзнанието и фокусираното човешко намерение могат да взаимодействат с торсионните полета, което влияе на потока на времето.

Експерименти с огледала:


Николай А. Козирев провел серия експерименти, включващи това, което нарекъл „огледалата на Козирев“. Тези експерименти имали за цел да изследват ефектите на специални видове огледала върху потока на времето и енергията.

Огледалата на Козирев представляват спирална цилиндрична структура от вдлъбнати и отразяващи алуминиеви листове или метални плочи.

Те са затворени камери, които блокират външното излъчване и са достатъчно големи, за да може човек да влезе и да се заключи вътре. Те променят потока на времето и торсионните полета, като отразяват, фокусират и променят свойствата си.

Твърди се, че тези огледала показват свойството да променят потока на времето и торсионните полета чрез отразяване, фокусиране и промяна на техните свойства.

Един от забележителните аспекти на експериментите с огледалото на Козирев беше наблюдението, че тези огледала показват аномално поведение.

Пример:

Според Козирев когато един обект е поставен между две такива огледала теглото му ще започне да се колебае периодично. Това явление предполага пряко взаимодействие между обекта и промените в енергийните потоци в близост до огледалата.
Огледалата могат да повлияят на поведението на махало. Когато закачил махало пред огледалото то показало неравномерни трептения и отклонения от очакваните модели. Този ефект намеквал за нарушаване на обичайната връзка между времето и гравитацията, поставяйки под въпрос класическото разбиране за тези явления.
Доброволци са съобщавали за опити за пътуване във времето, среща с нечовешки същества и физическо проявление на различни символи и предмети.


След определен престой в тези огледала на Козирев, субектите съобщават за повишено чувство на креативност, жизненост и умствен фокус. Освен това, чрез кирианската фотография се наблюдава как аура полетата на субектите са станали по-кохерентни и са се разширили в сравнение със състоянието им преди да влязат в тези камери.
Когато Козирев изследвал въздействието на тези огледала върху живите организми, открил, че когато биологичен образец, като растение или животно, бъде поставен пред огледало на Козирев, той показва промени в моделите си на растеж, физиологичните си функции и дори променени скорости на гниене. Тези открития предполагат, че влиянието на огледалата се простират отвъд неодушевените предмети и могат да засегнат и живите системи.

Заключение:
Огледалата на Козирев могат да променят свойствата на торсионните полета, създавайки локализирани смущения в пространство-времето. Други спекулират, че могат по някакъв начин да се докоснат до фини етерни енергийни източници, които обикновено са недостъпни за нас.

Приносът на Козирев към разбирането на времето бил изключително новаторски и провокиращ размишления. Теориите и идеите му били изправени пред скептицизъм и противоречия в научната общност. С течение на времето някои от неговите теории се оказали верни и били активно и тайно изследвани от ЦРУ.

Въпреки това работата му вдъхновява проучвания на свойствата на времето, торсионните полета и техните потенциални последици.

Коментари 11
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

11 коментара
 
Мъж и жена се карат. Жената: - Божеее вземи ме... Мъжът: - Аааа не е той будала като мене...
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Испанският град Пайпорта след наводнението

Британец разказва за ужаса в Испания: Чувах предсмъртните писъци на съседите

Свят Преди 4 минути

Седмица след началото на бедствието, испанският град изглежда като сцена от апокалиптичен филм на ужасите

Русия изстреля ракета "Союз" с два спътника

Русия изстреля ракета "Союз" с два спътника

Свят Преди 11 минути

Всеки от двата сателита тежи по 430 кг и ще работи в орбита на височина от около 820 км

След арестите в Петрич: Решават на колко от задържаните да повдигнат обвинение

След арестите в Петрич: Решават на колко от задържаните да повдигнат обвинение

България Преди 1 час

По случая е образувано досъдебно производство в Софийската градска прокуратура

Шофьор заби автомобила си в стълб и загина на място

Шофьор заби автомобила си в стълб и загина на място

България Преди 1 час

Инцидентът е станал във Варна

Как функционира системата на Избирателната колегия в САЩ

Как функционира системата на Избирателната колегия в САЩ

Свят Преди 2 часа

Може ли кандидатът, спечелил народния вот, да загуби изборите?

Племето на Дръзките се разпадна в “Игри на волята”

Племето на Дръзките се разпадна в “Игри на волята”

Любопитно Преди 2 часа

Червените плениха Гешев и Магдалена, а Калоян и Борисенко се присъединяват към Силните

"Всеки глас е от значение": Камала Харис с последен предизборен митинг

"Всеки глас е от значение": Камала Харис с последен предизборен митинг

Свят Преди 2 часа

Финалното събитие беше с участието на много американски звезди

Пускат движението по част от бул. "Сливница" в София

Пускат движението по част от бул. "Сливница" в София

България Преди 2 часа

Продължава работа по реконструкцията на ул.“Опълченска“ в участъка между бул.“Сливница“ и бул.“Тодор Александров“

Изслушват Екатерина Захариева в Брюксел

Изслушват Екатерина Захариева в Брюксел

Свят Преди 3 часа

За да бъде одобрена кандидатурата ѝ, тя трябва да получи 2/3 от гласовете

.

След години на върха: Макс най-накрая е детрониран като най-популярното име на куче

Любопитно Преди 3 часа

За 2022 г. и 2023 г. най-популярното мъжко куче беше Макс, но сега царуването на популярното име като номер едно приключи.

Снимката е илюстративна

Бурята "Рафаел" набира скорост, насочва се към Ямайка и Куба

Свят Преди 3 часа

Прогнозираната максимална скорост на вятъра е до 160 км/час

Пентагонът: В Русия има до 12 000 севернокорейски военнослужещи

Пентагонът: В Русия има до 12 000 севернокорейски военнослужещи

Свят Преди 3 часа

"Проучват се" съобщенията за предполагаеми бойни операции

,

Риба-призрак е забелязана 20 години, след като е мислена за изчезнала

Любопитно Преди 3 часа

Първоначалното изчезване на рибата все още поражда по-голяма загриженост за бъдещето на други мигриращи видове

,

Времето във вторник: Остава слънчево, но студено

България Преди 3 часа

Дневните температури ще се понижат и максималните ще бъдат между 10° и 15°, за София - около 12°

Apple Vision Pro

Apple обмисля да направи умни очила, но под условие

Технологии Преди 3 часа

Компанията е започнала проучване на продуктите, които вече са на пазара