С ъдът на Делауеър публикува нов пакет документи от делото между Twitter и Илон Мъск. В тях този път се съдържат текстови съобщения от комуникацията между Мъск и различни представители на интернет компанията, които показват хладните отношения между тях още преди сделката да бъде договорена, съобщава Engadget.
"Не можем да оправим Twitter с чатове с Параг (Агравал, изпълнителният директор на компанията, бел.ред.). Нужни са драстични действия. Това трудно може да стане докато компанията е публична, тъй като премахването на фалшивите профили ще влоши числата и затова реструктурирането трябва да стане докато компанията е частна. Това е и мнението на Джак (Дорси, съосновател на Twitter, бел.ред.)", пише Мъск до Брет Тейлър, член на борда на директорите на компанията.
Съобщението на Мъск до Тейлър е минути след остра размяна на реплики между него и Агравал. Те започват от Агравал, който критикува Мъск за негова публикация в Twitter от 9-ти април т.г. В нея Мъск пише "Умира ли Twitter", което не се харесва на компанията.
Акционерите на Twitter одобриха сделката с Мъск
"Свободен си да пишеш "Умира ли Twitter?" или каквото друго искаш за Twitter, но е моя отговорност да ти кажа, че това не ми помага да направя Twitter по-добър", пише Агравал. Той допълва, че "следващият път, когато говорим, бих искал да ти покажа в перспектива нивото на вътрешни разсейвания и как това пречи на работата ни". Агравал казва, че се надява срещата на Мъск със служителите да им помогне да го опознаят и да му се доверят. "Искам компанията да стигне до позиция, в която сме по-устойчиви и не се разсейваме, но още не сме там", завършва Агравал.
Мъск му отговаря в рамките на минута в типичния си кратък и остър стил: "Ти каква работа свърши тази седмица? Няма да се присъединя към борда на директорите. Това е загуба на време. Ще направя оферта Twitter да стане частна".
Студените отношения между Мъск и голяма част от ръководството на компанията проличаха още преди преговорите. Публикуваните съобщения показват, че ситуацията действително е била доста трудна.
Поведението на Мъск ядоса съдията по делото с Twitter
Документите представят и няколко съобщения между Мъск и Джак Дорси. Те са от 26-ти март т.г., като Дорси казва на Мъск, че "бордът на директорите е супер избягващ риска и смята, че присъединяването ти е риск". Седмица по-късно Мъск обяви, че ще се присъедини към борда, след това промени мнението си и предложи да купи компанията, а после се отказа и от това.
Дорси е сред големите имена, които подкрепят Мъск. Още пролетта той обяви, че вярва само на него да оправи компанията. В разговора си с Мъск, който е добваен към делото, Дорси е заявил още, че не е съгласен с действията на борда и ги смята за "напълно глупави и наопаки". Той споделя на Мъск, че има само един глас и 3% дял, без решаваща роля.
Двамата са обсъждали възможни промени за Twitter, включително нов, отворен алгоритъм, който да е финансиран от фондация, а не от компания. Дорси е заявил, че превръщането на Twitter в компания е "първият грях" на платформата, а Мъск е отговорил, че би помогнал, ако е възможно.
Мъск се притеснява от Трета световна война
Мъск обясни защо се е отказал от Twitter
Съоснователят на Twitter все пак се е опитал и да подобри отношенията между Мъск и Агравал. Той е обсъдил с тях мненията им и им е показал общите точки. В последствие Мъск е заявил на Дорси, че "Параг просто напредва твърде бавно и се опитва да удовлетвори хора, които няма да са доволни какво и да направи".
"Поне стана ясно, че не можете да работите заедно. Това е просветляващо", пише Дорси в отговор.
Документите са част от делото, което ще се гледа в продължение на 5 дни от 17-ти октомври т.г.
Twitter с остра критика срещу исканията на Мъск
Мъск загуби първата съдебна битка срещу Twitter
Twitter допуснала сериозни пропуски в сигурността си
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!