Б ританските тийнейджъри масово не докладват вредното онлайн съдържание, с което се сблъскват. Вместо това те търпят обидите, тормоза и дезинформацията и не вярват, че докладването ѝ ще има резултат.
Това показват резултатите от проучване на британския медиен и цифров регулатор Ofcom, цитирани от Neowin. Според тях само един на всеки шест младежи докладват вредното съдържание, което виждат онлайн.
Освен това около 12% от анкетираните, които искат да докладват вредно съдържание казват, че не са открили как да го направят. Средно 67% споделят, че са попадали на вредно съдържание, но само 17% от тях го докладват.
6 грешки в стойката, които допускаме докато седим
Около 29% споделят, че не виждат причина да правят каквото и да е срещу вредното съдържание. Други 21% не вярват, че ако го докладват, ще има резултат. Затова регулаторът ще проведе кампания, която да информира повече младежи за ползите.
ЕС обяви нови правила срещу дезинформацията
ИТ гигантите ще влязат в битка с "дийпфейковете"
Действия са нужни, тъй като 28% от анкетираните споделят, че са попадали на обиден език онлайн. 23% казват, че са виждали дезинформация, а 22% - измами и фишинг опити. Още 21% казват, че получават непоискани покани за приятелства и следване. Около 17% съобщават, че са виждали онлайн "тролене", а 14% - тормоз, натиск и заплахи.
Шпионски софтуер следи потребители на Android
Microsoft ограничава лицевото разпознаване
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!