К риптовалутата WLFI, на която Доналд Тръмп и фамилията му са сред съоснователите, не успя да постигне желаната цел при старта на продажбите, съобщава CNBC. Първоначалната цел беше криптовалутата да привлече сума около 300 млн. долара, която ще оцени проекта, включително инициативата WLF (World Liberty Financial) на 1,5 млрд. долара.
В дните преди старта на продажбите във вторник, Захари Фолкман, съосновател и ръководител на проекта, обяви, че над 100 000 души са заявили интерес да инвестират и са в т.нар. бял списък. Според данни от Etherscan обаче, малко след 24 часа след старта на продажбите има активни едва 9050 виртуални портфейла, които притежават криптовалутата.
Освен това те притежават WLFI токени за около 12 млн. долара - много по-малко отколкото беше първоначалната цел. Първите токени са продадени на цена от 1,5 цента, като са продадени над 788 млн. от тях. На разположение за продажба бяха над 20 млрд. токена, т.е. продадени са под 4%.
Тръмп започва продажбите на своята криптовалута
Какво означава дигитална хигиена и как да я спазваме
Засега от WLF не са коментирали темата. Анализатори допускат, че една от причините за по-слабите продажби може да са технически проблеми. WLFI се продава само през официалния сайт на платформата, който при старта на продажбите изпитваше трудности, чести сривове и беше претоварен. Това може да е отказало част от желаещите.
Също така WLFI е токен тип Regulation D в САЩ. Това улеснява старта на продажбите, но ограничава достъпа до актива, за да не се нуждае от предварителна регистрация при регулатор. Ограниченията включват лимит на продажбите и изисквания за включване в белия списък. Едно от тях е притежание на активи на обща стойност поне 1 млн. долара, което поне в началото прави токена недостъпен за масовия потребител.
Google съветва как да се пазим от телефонни измами
Хакери атакуваха напълно изолирани компютри
Все още липсва и криптобанката, която ще позволи реалното използване на WLFI. Тя е в процес на регистрация, като се очаква да заработи скоро, но без нея също повечето инвеститори може да решат да изчакат.
Все повече компании виждат AI като риск
Изкуственият интелект завзема и... четките за зъби
Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!