Visa Европа въвежда услугата за разплащания от човек на човек, която ще може да се използва и в социалните мрежи, съобщиха от компанията.
Visa Direct – доскоро позната под името Visa P2P payments, дава възможност на притежателите на карти Visa да превеждат пари, независимо в каква валута, чрез мобилен телефонен номер. Заедно с това Visa обяви и партньорство със сингапурската компания fastacash и ще предложи
възможност за плащания през социални мрежи като „Фейсбук“, „Туитър“, „Уотсап“ и „Линкдин“.
Като комбинират технологията на fastacash с услугата Visa Direct, банките ще могат да предложат парични преводи към която и да е Visa карта.
За да изпратят парични преводи чрез Visa Direct, потребителите трябва да използват мобилното приложение или друга програма, предоставена им от тяхната банка, да въведат сумата, която искат да изпратят и да изберат предпочитания от тях канал –
през мобилен телефон или през социална мрежа с fastacash.
„Потребителите искат платежни услуги, които интегрират мобилния им начин на живот с любимата им социална мрежа. Светът става все по-малък, взаимодействията в него – по-бързи, и разплащанията трябва да са в крак с времето. Потребителите искат да изпращат пари на своите приятели и роднини по целия свят лесно, сигурно и без ограничения. С услугата Visa Direct на Visa Европа това е възможно, а благодарение на партньорството ни с fastacash това ще стане дори по-лесно чрез социалните мрежи“, подчертава Сю Ониънс от компанията.
Visa Европа е компания за технологични разплащания, функционираща чрез своите банки-членове и други доставчици на услуги за разплащания от 37 държави в цяла Европа.
Тя е и компанията, която обработва най-много транзакции в Европа – повече от 16 млрд. на годишна база. В най-натоварените периоди, компанията обработва 1627 транзакции в секунда.
Към момента има над 500 млн. карти Visa в Европа, като 1 на всеки 6 евро, изхарчено на континента, е с карта Visa. Общият потребителски разход с карти Visa надхвърля 2 трилиона евро на годишна база, а средствата, похарчени в точката на продажба достигат 1,5 трилиона евро.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!