В ероятно не сте обърнали внимание на огромните страници с информация, които получавате при покупката на нов телевизор. Ако сте собственик на нов модел от „Самсунг“ обаче е много вероятно чрез използването на телевизора си да предавате лична си информация към трети страни.
Това се случва чрез технологията за разпознаване на реч, която компанията е внедрила в моделите си, реагиращи на гласови команди, пише Мартин Балтов в Smartnews.bg.
Записаните команди и информация от микрофона се предават на трета страна за анализ, а това може да е потенциален риск за сигурността на личните данни на всеки един потребител: едва ли е особено приятно някой да знае всичко, което си говорите пред телевизора у дома.
За щастие „Самсунг“ бързо реагираха при тази ситуация и увериха, че данните не се записват и не се продават на трети лица.
При използването на функцията за разпознаване на реч, събраната информация се изпраща до централен сървър, който анализира и обработва командата. След това заявката се връща към телевизора на потребителя и тя се изпълнява локално. От компанията освен това са внедрили криптиране, за да бъдат защитени данните.
Това е вероятно ще успокои потребителите, но риск винаги ще има.
„Самсунг“ напомня на потребителите си, че могат да изключат функцията за контрол на телевизора с гласови команди.
Вижте още за смарт устройствата в Smartnews.bg
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!