П онякога, когато ползваме чужд компютър да свършим работа или се намираме в компютърна зала е добре да знаем, че съществува метод, по който можем да работим инкогнито.
С други думи – има нещо много по-сигурно от това да дадем „Изход“ в пощата си.
Алуминиевото фолио подобрява WiFi сигнала у дома
Колелото на мишката имаше друга цел, казва създателят му
В новия епизод на „Ctrl Alt Del” технологичният влогър Цецо разкрива кои са основните браузъри, които трябва да познаваме.
Някои уеб браузъри имат опция за „режим на частно сърфиране“ или „режим на инкогнито“.
Пускането на тази опция при различните браузъри се случва по различен начин, но винаги можете да я намерите някъде в настройките на самия браузър.
Режимът на инкогнито деактивира пазенето на историята на сърфирането, както и съхраняването на каквито и да е временни уеб данни.
Вече можеш да заключваш компютъра си чрез мобилния телефон
Тази защита на личните данни обаче работи само за конкретния компютър. Уеб сървърите все още могат да идентифицират сайтовете, които посещавате, така че все пак внимавайте къде влизате.
Добре е да знаете, че този режим има най-различни приложения.
Научете повече за всичко това във видеото горе.
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още любопитно съдържание последвайте страницата ни в Instagram.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!