Apple и Samsung в спор какво направи iPhone революционен
Източник: БГНЕС

Apple и Samsung вече няколко години водят съдебна битка заради патентен спор покрай характеристики от дизайна на iPhone, Сега този спор продължава с нова порция обвинения между двете компании и опити да защитят тезите си. Според Apple дизайнът е "революционен", съобщава онлайн изданието CNET.

Тим Кук: Сега е най-доброто време за живеене в историята

Apple: Свободата на словото е важна, но не е всичко

"Дизайнът е това, което събира всичко. Крайният резултат беше революционен", заяви адвокатът на Apple Бил Лий по време на поредното разглеждане на делото. То е за 3 патента за дизайн, които покриват някои от характеристиките на външния вид iPhone. Според Apple именно тези неща правят iPhone да се отличава от останалите и да работи добре.

Apple осъдена да плати 502 млн. долара заради патенти

Седем малко известни факта за Apple

Според Джон Куин, адвокат на Samsung, дизайнът не означава цялото устройство. Според Куин нарушените патенти са в зоната около рамката около дисплея, екранът върху дисплея и дисплея. "Apple определено няма право върху печалбите от целия телефон", смята Куин. Преди години казусът стана известен в технологичните среди като "патентоване на правоъгълника и заоблените ръбове".

Делото е от значение за цялата индустрия, защото ще е определящо доколко подобни общи патенти ще могат да влияят върху работата и производството на компаниите. Колкото патентите са по-общи, толкова по-скъпи стават и толкова по-голямо влияние имат техните притежатели.

LG G7 залага на изкуствения интелект и класическите опции

Huawei атакува висшата лига при смартфоните с новия P20

Nokia възражда и класиката 8110

Делото започна още през 2011 г. и до 2016 г. премина цялата йерархия на съдебната система на САЩ и стигна дори до най-висшия съд. Той го върна за преразглеждане за доуточнения. Това преразглеждане започва сега. Неговата цел не е да оневини Samsung. Компанията е призната за виновна и вече е платила 548 млн. долара на Apple за нанесени щети. Тази сума беше свалена от 1 млрд. долара първоначална присъда.

Преразглеждането на делото може допълнително да намали глобата с още 399 млн. долара. Съдът трябва да уточни до каква степен точно влияят патентите за отделни елементи върху цялото устройство. Именно затова Apple смята, че патентите засягат цялото устройство и без тях iPhone няма да е толкова революционен. Компанията казва, че "дизайнът е в сърцето" ѝ и той е на първо място в нейните продукти над всичко останало. "Apple първо иска да направи красиви продукти, които хората да искат да купят и, по-важно, да използват", казва Лий пред съда. Apple поддържа аргумента си и с вътрешна бележка от тогавашния лидер на Samsung ДжейКей Шин, който след появата на iPhone заявил, че Samsung има "криза на дизайна".

Samsung отново преоткрива смартфона с Galaxy S9

Според защитата на Samsung патентите покриват само конкретни елементи от дизайна. "Това не е чиния за вечеря. Това е сложно устройство с много компоненти", казва Куин. Много от тях се произвеждат отделно и след това се сглобяват. Именно затова патентите покриват само съответния компонент, а не цялото устройство, смята той.

Возняк: iPhone 8 е същият като iPhone 7 и като iPhone 6

Apple освен това смята, че единствената причина за ръста на продажбите на телефоните на Samsung е именно копирането на iPhone. Samsung пък контрира, че основната причина е преминаването към Android, "заедно с други иновации като 4G, по-големи екрани, по-бързо процесори и възможността да използваш всички мобилни оператори", казва компанията. С това спорът между двата ИТ гиганта изглежда започва отново и до момента нищо конкретно не е било решено между тях.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание последвайте страницата ни в Instagram.

-Къде си? -Изчезнах за малко да видя дали ще ти липсвам, ще усетиш ли отсъствието ми. -Я стига глупости. -Добре, шефе, идвам.  
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
МОН готви пълна забрана на мобилни телефони в училище

МОН готви пълна забрана на мобилни телефони в училище

България Преди 2 минути

Министърът на образованието заяви, че има огромен проблем с математиката и природните науки в България

Вучич: Отивам в Москва на 9 май

Вучич: Отивам в Москва на 9 май

Свят Преди 38 минути

Сърбия ще продължи да обсъжда газовото споразумение с Русия

Напредък по сделката между САЩ и Украйна

Напредък по сделката между САЩ и Украйна

Свят Преди 3 часа

Двете страни са се договорили да сключат меморандум за разбирателство

България предлага Александър Корнезов за съдия в Съда на ЕС

България предлага Александър Корнезов за съдия в Съда на ЕС

България Преди 3 часа

На всеки три години се извършва частична подмяна на съдиите

13-тонен самосвал затъна в калта край язовир "Клокотница"

13-тонен самосвал затъна в калта край язовир "Клокотница"

България Преди 4 часа

Превозното средство е транспортирало земен насип

Кметът на София назначи Богдана Панайотова за главен архитект

Кметът на София назначи Богдана Панайотова за главен архитект

България Преди 4 часа

Панайотова беше избрана от 7-членна конкурсна комисия

Дания праща войници на учение в Украйна

Дания праща войници на учение в Украйна

Свят Преди 4 часа

Датските войници ще бъдат обучавани от украинските военни

Вижте кой попадна в престижния списък на най-влиятелните личности на Time

Вижте кой попадна в престижния списък на най-влиятелните личности на Time

Свят Преди 4 часа

В него попадат политици, технологични предприемачи, бизнес магнати, изпълнителни директори и звезди

<p>ЕК призова за бойкот на парада в Москва</p>

Европейската комисия призова за бойкот на парада в Москва

Свят Преди 4 часа

Комисията не може да "наказва" онези, които все пак пътуват до Москва

Украйна чака официална българска позиция за реакторите

Украйна чака официална българска позиция за реакторите

Свят Преди 4 часа

Украйна се интересува от закупуване на оборудване за завършване на два енергоблока в АЕЦ "Хмелницки"

Как Samsung интегрира AI, за да направи дома по-умен

Как Samsung интегрира AI, за да направи дома по-умен

Технологии Преди 4 часа

От 16 до 29 април компанията предлага специални промоции, с които технологиите да влязат у дома още по-бързо

<p>България изпрати на ЕК искането за изменение на НПВУ</p>

България изпрати на Европейската комисия искането за изменение на НПВУ

България Преди 5 часа

Подаваме и предложение по механизма REPowerEU за близо 480 млн. евро

Аманда Байнс се присъединява към OnlyFans

Аманда Байнс се присъединява към OnlyFans

Любопитно Преди 5 часа

39-годишната звезда е определила цената на своя абонамент в OnlyFans на 50 долара месечно

<p>Борисов:&nbsp;Искам да направя нещо огромно с американците</p>

Бойко Борисов: Реакторите за АЕЦ "Белене" могат да се ползват за захранване на Изкуствен интелект

България Преди 5 часа

С българските власти са се свързали и са дошли представители на топ три на световните фондове

Държавата се зае със съдебния изпълнител по казуса с апартамента на баба Янка

Държавата се зае със съдебния изпълнител по казуса с апартамента на баба Янка

България Преди 5 часа

До момента проверките са установили пропуски при приемането на изключително високи адвокатски хонорари

<p>Какво би казала принцеса Даяна за Меган Маркъл?</p>

Какво би казала принцеса Даяна за Меган Маркъл? Близък приятел разкрива своята истина

Любопитно Преди 5 часа

Един от най-близките ѝ довереници изказа предположение, че Даяна би намерила американската актриса за „интригуваща“