"Гугъл" винаги са били една от водещите компании, които задвижват иновацията в интернет и това не е учудващо - опитът им на пазара и най-вече огромният им бюджет, им позволява постоянно да тестват нови продукти отделно от поддръжката на главните си услуги като търсачката, например.
Зад някои от най-успешните проекти на компанията стои екип от учени и разработчици, които постоянно работят върху нещо ново в т.нар. "лаборатория", Google Labs.
Ето пет проекта оттам, за които си струва да знаем.
Този проект все още не е завършен, но ето как ще изглежда след като е готов: услугата ще ни позволява да превръщаме снимка или каквото и да е друго дигитално изображение в текст, който после ще може да бъде манипулиран в програма за текстооработка. Най-хубавото, е че Goggles ще работи с всички езици.
Този проект е насочен към онези, които си падат по разработването на приложения, но не са специалисти.
The Google App Inventor ни позволява сами да създаваме приложения за Android OS дори да нямаме никакъв опит в програмирането. Тези приложения едва ли някога ще бъдат предложени официално на пазара, но са полезно упражнение.
3. Aardvark
Случвало ли ви се е отчаяно да търсите отговора на някой въпрос, но да не можете да го намерите в онлайн търсачката? Точно с такава цел е създадена услугата Aardvark, която отговаря на вашите въпроси само за няколко минути.
Тази услуга със сигурност ще се превърне в кошмар за създателите на ТВ предавания, които задават въпроси на зрителите си.
Харесали сте си нещо в някой магазин? Просто му направете снимка и я качете в приложението и то ще ви намери всички новини и ревюта, свързани с този продукт, така че да разберете дали наистина купуването му си заслужава.
Най-хубавото е, че Google Shopper дори ви посочва къде можете да намерите този продукт на най-добра цена.
Това приложение ще бъде от най-голяма полза за собствениците на смартфони, които обичат да ги пълнят с хиляди приложения. Търсенето чрез жест ще ни позволява да намираме бързо всяко едно приложение само като напишем първите няколко букви от името му на екрана. Това ще ни спести лутането из многобройните менюта в телефона ни.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!