П опулярността на чатботовете расте и все повече хора експериментират с тях. Доколко обаче можем да сме сигурни, че тези алгоритми ще пазят в тайна информацията, която сме споделили с тях? Онлайн изданието How-to Geek отбелязва, че е добре да имаме едно наум.
То е проверило какви са условията за използване на ChatGPT и практиките на бота. Той е най-популярният в момента и според скорошни данни на неговия създател OpenAI се използва от над 100 млн. души. ChatGPT е и мерилото, с което се сравнява индустрията в момента.
В официалната документация на ChatGPT, OpenAI казва, че не продава разговорите на потребителя с бота на треби лица. Те не се използват и за реклами и маркетинг цели. Компанията допълва, че разговорите не се използват и за изграждане на потребителски профили на потребителите.
И Amazon пуска свой чатбот, този път за фирми
Разговорите с бота обаче се използват за обучение на алгоритмите. Потребителят има право да изключи тази функция от настройките на бота, но по подразбиране тя е активирана.
Преди няколко месеца имаше и примери как при достатъчно упоритост и внимателен подбор на командите, ChatGPT може да разкрива информация, която е научил от други разговори. В последствие OpenAI поправи този похват.
Amazon направи AI, който "говори" на 100 езика
Новият модел на OpenAI уплашил дори служителите
ChatGPT продължава да пази и история на предишните разговори в рамките на 30 дни. Периодът може да е по-дълъг, ако системата ги маркира за подозрителни или нарушаващи правилата. Потребителят може да ги изтрие по всяко време от профила си.
Освен това ChatGPT пази имейл информация, IP адрес, данни за мрежата, устройството и т.н. За платените потребители се пази и платежна информация. Това са стандартни данни, които се събират от всички онлайн услуги.
Google отваря чатбота Bard и за тийнейжъри
Microsoft подготвя промени за Windows 11 в Европа
Ако ChatGPT се използва интегриран през друга система или приложение, то също може да събира някаква информация. Дали и каква ще варира много от съответната услуга и за какво е тя. Като цяло OpenAI се е постарала да не събира и съхранява информация, която може да идентифицира човек. И все пак, е добре потребителят да има едно наум преди да сподели най-съкровените си тайни пред виртуалния асистент.
Google подобрява светофарите с AI
Google направи по-точна прогноза за времето с AI
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!