Х акерските атаки са ежедневие и постепенно стават все по-сериозни. За потребителите е трудно да следят дали някой от профилите или имейлите им не е станал жертва на пробив.
Google помага на своите потребители, като има услуги за анализ на паролите и предупреждава, ако те са открити в базата данни с известни хакерски атаки, която поддържа. Ако човек не използва услугите на Google обаче, трябва да разчита на други проверки. Една популярна алтернатива е платформата Have I been pwned, съобщава BusinessInsider.
Сайтът се поддържа от популярния експерт по киберсигурност Трой Хънт. Той добавя към него всички документирани и публикувани в интернет хакерски атаки с теч на данни. В това число попадат и наскоро пуснатите над 500 млн. хакнати профила във Facebook от 2019 г.
ЕС разследва мащабна кибератака срещу агенции
Използването на сайта е много лесно. Потребителят може да въведе имейл или телефонен номер в полето за търсене. След няколко секунди ще получи информация дали въпросните данни са част от някой хакнат архив.
Сайтът показва и информация в кои точно хакерски пробиви е компрометиран даденият имейл или телефон. Това улеснява потребителя във взимането на защитни мерки.
Хакери превзели Windows, iOS и Android чрез 11 уязвимости
Платформата разполага с данни за общо над 11 млрд. компрометирани профила. Обновява се редовно и е безплатна за използване, но има реклами.
Мащабна хакерска атака срещу десетки хиляди фирми
Европол разкри най-големия онлайн черен пазар
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!