Л етните горещини са вредни не само за хората, но и за електрониката. Особено за смартфоните, чийто компоненти са затворени в много малки пространства и с ограничено охлаждане. Затова е важно човек да се грижи за мобилния си телефон и да намалява риска от прегряването му.
Как да предпазим лаптопа си от прегряване
Прекомерно високата температура може да увреди батерията и много от другите компоненти в устройството. Затова няколко семпли стъпки могат да са от полза.
5 нови технологии, които идват при телевизорите
Има ли смисъл от режимите за поверително сърфиране
Най-очевидното е телефонът да не се излага на слънце. Но понякога дори и сянката може да е измамна. Например оставянето на устройството в затворен автомобил също може да доведе до значителното увеличаване на температурата му. "Тънка" сянка под чадър също няма да е достатъчна, както и оставането му в затворена чанта, която е изложена на Слънце.
Специално за плажа, по-добре е устройството да се постави между няколко кърпи (не плътно увито) под чадъра. Няколкото слоя защита ще помогнат за по-дългото задържане на по-ниска температура.
В зависимост от материала, предпазният калъф също може да се окаже вреден за телефона. Той може да задържи топлината и да забави охлаждането на устройството. Затова е добре калъфът да е махне, когато околните температури са високи.
Следващата стъпка е подходяща за моментите, когато телефонът се използва по време на големите жеги. Добре е устройството да не се претоварва. Например без тежки игри, без активно сърфиране и гледане на HD видео, особено ако обхватът на мрежата е по-слаб. Това ще кара телефона да използва повече ресурси, за да компенсира слабия сигнал и съответно допълнително ще увеличи загряването.
Какво трябва да знаем за Project Moca на Microsoft
Европейска акция разби "най-сигурната" чат платформа
Когато корпусът на телефона се загрее, не трябва да се прибягва до крайни мерки за рязко понижаване на температурата. Устройството не трябва да се потапя във вода дори и корпусът му да е водоустойчив. Не трябва да се поставя и в хладилник. Рязкото охлаждане може да доведе до кондензация вътре в корпуса, която да доведе до сериозни повреди.
По-доброто решение е да се разчита на движещ се въздух, който да помогне за отнемането на топлината от корпуса. Така се намалява рискът от повреди в телефона.
Има ли смисъл от двустепенната идентификация
Бъдещето на телевизията е в интерактивността
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!