С поред данни на BuildFire, в един смартфон има средно по 80 приложения. Хората пък използват средно по около 30 приложения на месец и 9 различни на ден.
С толкова много програми в телефона, интерфейсът бързо може да стане претрупан с икони. Това не е нито приятно за окото, нито практично за ежедневието. Неусетно можем да губим доста време в търсене на желаното приложение, а други да стоят неизползвани или дори забравени.
Затова от GizChina предлагат няколко съвета за по-лесно и ефективно организиране на приложенията в смартфона. Първо ще е нужно да се отдели малко време, за да се направи цялостната организация. След това, ако се спазват предприетите подредби, поддръжката ѝ ще бъде много лесна.
Всичко започва с преглед на инсталираните приложения и игри. Какви са те по вид, колко често се използват, има ли такива, които практически се дублират по възможности и т.н. Дори само този преглед ще покаже, че има доста приложения и игри, които могат да бъдат изтрити, тъй като отдавна не са използвани.
Как да удължим живота на смартфона си
Следва самата организация. Android и iOS поддържат организирането на приложения в папки. Те се създават много лесно. Просто натискате и задържате иконата на едно приложение или игра и я плъзгате върху тази на друго. Двете ще бъдат обединени в папка, в която след това по същия начин могат да се добавят още приложения и игри. И името на папката може да бъде променяно.
Така лесно всички по-рядко използвани приложения могат да бъдат обединени в папки по произволно избран критерии. Например „инструменти“ за всякакви приложения-помощници – виртуални ролетки, конвертори, редактори и т.н. Социалните мрежи могат да бъдат сложени в една обща папка и т.н. Това значително ще съкрати времето за търсене на приложения и ще направи интерфейса да изглежда много по-прегледно.
Ако използвате редовно голям брой приложения, които искате да са достъпни на началния екран, може да направите повече от една негова страница и да подредите приложенията по категории на самите екрани. Например първият екран да е за социални мрежи, вторият за връзки към сайтове и информационни приложения, третият за стрийминг услуги и забавления и т.н.
Изкуственият интелект достига и до Google Maps
След като веднъж намерите правилната и удобна за вашите предпочитания подредба, ще е много лесно да я поддържате. Просто при всяко инсталиране на ново приложение или игра трябва веднага да я премествате в подходящата папка или страница и така винаги всичко ще е „под конец“ – бързо и лесно за намиране и самият интерфейс ще изглежда много по-прегледно и елегантно.
5 неща, които забавят работата на смартфона
Как да разберем дали някой ни е блокирал във Facebook
Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!