Б раузърът Chrome на Google скоро ще има технология за блокиране на натрапчивите реклами в сайтовете. Функцията ще е автоматична и ще накара притежателите на сайтове да подредят страниците си, смята компанията, съобщава онлайн изданието AdAge.
Над 36 млн. Android смартфона са заразени с нов вирус
Google ще работи с организацията "Коалиция за по-добри реклами", в които членуват още организации, големи компании като Facebook, Procter & Gamle, Thomson Reuters, The Washington Post и др. Целта им е да създадат единен стандарт за по-качествени реклами. Организацията е провела и проучване с 25 000 души, на които е платила, за да разгледат различни онлайн реклами и да кажат кои им харесват най-много и кои - не.
Google затяга мерките за качество на приложенията
Знаете ли какво е спам? АБВ Поща отговаря
Една от целите е да постигне баланс между достатъчно реклама в сайтовете, за да могат те да се издържат, но и да не нарушават т.нар. потребителско преживяване и да не пречат на хората. Организацията се надява, че по този начин ще откаже хората от използването на на софтуер за блокиране на всички реклами.
"Смятаме, че да постигнем правилния баланс с рекламите е много, много важно за бъдещето на интернет. Обичаме източниците на информация, които правят интернет толкова велик", коментира Стридар Рамасвами, вицепрезидент на Google и отговорник за рекламите и комерсиалната политика на компанията.
Половината устройства с Android не са сигурни
Очаква се Chrome да започне да блокира неподходящите реклами в началото на следващата година. Компанията разработва и софтуер, който ще анализира даден сайт и ще дават конкретни съвети на неговите администратори кои реклами са натрапчиви и ще бъдат блокирани. Освен това Chrome ще даде на сайтовете възможност да помолят потребителите, които използват допълнителен софтуер за блокиране на реклами, да позволят показването на въпросните подходящи банери или да платят такса, за да видят сайта без никакви реклами.
5 неща, които машините знаят за всеки в социалните мрежи
"Надяваме се, че системата ще доведе до създаването на по-стабилна екосистема за всички", коментира Рамасвами.
За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!