В Русия разработват „летящ автомобил”
Източник: netinfo

Р уският стартъп Yagalet явно иска името на родната му страна да се завърти в новинарския обмен по още една тема, различна от футбола и политиката, предлагайки тази своя странна идея за автомобил, превръщаш се в амфибия. По-точното наименование е ховъркрафт, което ще рече спортен автомобил, който, благодарение на въздушни възглавници (най-вероятно), може да се движи и по повърхността на вода.

Самата идея звучи доста нелепо, но още по-нелепи са плановете на компанията. Ако първият им спортен автомобил излезе успешен, то те предвиждат да създадат подобни превозни средства, но във формата на SUV, миниван и… летяща къща.

Ключовата дума е „ако”, защото към този момент руснаците предлагат само този рендър и някакви обещания, но техническа информация за начина на работа на „Ягалет” липсва. Казват само, че е нужно водачът да дръпне лост в купето, за да превърне колата в ховъркрафт. Не се обяснява и как задвижването насочва въздуха под автомобила, за да може той да стои на повърхността. Твърдят, че издигне ли се над повърхността, техният модел може да се движи по вода, тънък лед, блата и дълбок сняг. Не казвам, че това е невъзможно, но силно се съмнявам, че в завършен вид „Ягалет” би предложил тези привлекателни форми.

Компанията вярва, че ховъркрафтът решава един от основните проблеми на летящите автомобили, за които се изисква специален лиценз за управление/летене. Yagalet дори смята, че в града тяхната машина може да се използва за избягване на задръстванията, като водачът предпочете да се движи по река (ако има такава), а не по нормалните пътища.

Yagalet не дава никакво обяснение и за начина на управление, но обещава да го направи по-късно тази година. Би следвало да видим традиционните гумени възглавници, но такива не се виждат на снимката. Намаляването на скоростта също създава проблеми на този тип превозни средства. Въпроси има и дали (ще) се използват два вида задвижване за пътя и водата, но повече е излишно да задълбаваме. В очакване сме на отговорите от руския гений.

Много е вероятно да си останем само с тази снимка, защото преди година Yagalet показа друга своя идея за ховъркрафт, но тогава във формата на роудстър с композитно купе и електрическо задвижване.

Витали Иванов, човекът, стоящ зад тази идея още от 2010 г., обяснява, че в света няма друг подобен проект. Или поне не днес, защото, според него, единственият аналог може да се проследи назад до 1960-1964 г., когато руският гений работи по експерименталния летящ автомобил GAZ-16. По същото време се работи и по летящ танк, наречен „Object 760”, но съдбата им е безславна. Остава да видим дали YAGALET Prototype 2.0 ще го сподели същата участ.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание последвайте страницата ни в Instagram.

KIA Ceed продължава да е основа на успеха (тест драйв)

Илон Мъск изпълни обещание! Произвежда по 5000 Model 3 на седмица

Пет от най-необикновените модели Mercedes-Benz

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Затварят временно дома за стари хора в Помориe

Затварят временно дома за стари хора в Помориe

България Преди 13 минути

Нова проверка на РЗИ установи, че нито едно от предписанията, дадени преди месец, не е изпълнено

Ивайло и Калин се срещат на Арената за братски дуел в “Игри на волята”

Ивайло и Калин се срещат на Арената за братски дуел в “Игри на волята”

Любопитно Преди 20 минути

Сапунджиева търси път към останалите в племето на Феномените

Задържаха 18-годишен за пожар в центъра на София

Задържаха 18-годишен за пожар в центъра на София

България Преди 2 часа

Обвиняемият е задържан за срок до 72 часа

"Лукойл": Преговаряме с потенциални купувачи

"Лукойл": Преговаряме с потенциални купувачи

Свят Преди 2 часа

Компанията се стреми да осигури непрекъсната работа на активите по време на тяхната продажба

<p>Задържаха Шрек за отвличане на млада жена в Свиленград</p>

Трима отвлякоха млада жена в Свиленград, мъж с прякор Шрек е задържан

България Преди 3 часа

Заедно с него в ареста като съпричастни към случая са още един мъж и една жена

Излезе изтрита сцена с импровизираната целувка между Блейк Лайвли и Джъстин Балдони от "Никога повече"

Излезе изтрита сцена с импровизираната целувка между Блейк Лайвли и Джъстин Балдони от "Никога повече"

Любопитно Преди 3 часа

Адвокатите на Балдони твърдят в документи, че 38-годишната звезда от „Клюкарката“ е добавила сцената към сценария

СГП предаде на съд Никола Барбутов и още трима

СГП предаде на съд Никола Барбутов и още трима

България Преди 3 часа

Никола Барбутов е предаден на съд и за подкуп

Специален британски лиценз за българския „Лукойл“

Специален британски лиценз за българския „Лукойл“

Свят Преди 3 часа

Лицензът важи до февруари

Жената, която предвиди убийството на Кенеди — историята на Джийн Диксън

Жената, която предвиди убийството на Кенеди — историята на Джийн Диксън

Любопитно Преди 4 часа

Истинската история на медиумката, чиито предсказания стигнаха до президентите на САЩ

КЗП се самосезира за цените на паркирането в София

КЗП се самосезира за цените на паркирането в София

България Преди 4 часа

КЗП обръща внимание, че Законът за въвеждане на еврото предвижда сериозни санкции

Русия обяви превземането на 2 селища в Източна Украйна

Русия обяви превземането на 2 селища в Източна Украйна

Свят Преди 5 часа

Министерството на отбраната на Руската федерация каза, че през последната седмица са били превзети общо осем селища в Украйна

Влак блъсна 27-годишен мъж в Германия, взирал се в телефона си

Влак блъсна 27-годишен мъж в Германия, взирал се в телефона си

Свят Преди 5 часа

Инцидентът е станал вчера на жп гарата в Лайхлинген

Снимката е илюстративна

Трагедия в Гърция: Млад мъж погълна цял бургер, в критично състояние е

Свят Преди 5 часа

Мъжът, чието име не се съобщава, е приет в интензивното отделение на болницата „Г. Генниматас“ в Коротпи, Гърция, на 13 ноември