В Европа стартира огромен проект за автономни машини
Източник: netinfo

Volkswagen Group обяви старта на четиригодишния изследователски проект L3Pilot, в рамките на който ще се тества автономното движение на превозни средства по пътищата на 11 европейски държави. Планира се в реални условия да се пуснат 100 автомобила с автопилоти от трето и четвърто ниво на автономност според стандарта SAE, зад волана на които ще седят 1000 водача. Автомобилите трябва да се движат в автономен режим както на затворени полигони, така и в градовете. Резултатите от този проект ще послужат за основа при по-нататъшното развитие на безпилотната технология.

Volkswagen Group ще е лидер и координатор на проекта, в който участие ще вземат още Audi, BMW Group, Centro Ricerche Fiat SCPA, Daimler, Ford, Honda R&D Europe, Jaguar Land Rover, Opel Automobile, Groupe PSA, Renault, Toyota Motor Europe, Volvo Car Corporation, Autoliv, Delphi Deutschland и FEV Group.

От Volkswagen назовават проекта първият в света за проверка на „комплексните функции на автоматизираното управление в широк спектър от условия”. Подобни тестове вече се провеждат индивидуално от компаниите, а също и в консорциум, като за пример може да се посочи AdaptIVe. За пръв път обаче толкова много компании се обединяват заедно с една цел.

От страна на научното общество ще се включи Германският аерокосмически център (DLR), Транспортният институт към университета в Аахен (IKA), Институтът за комуникационни и компютърни системи (ICCS), център SAFER, Центърът за изследвания на норвежкото училище по икономика, Федералният научно-изследователски институт за автомобилни пътища (BASt) и др. В проекта L3Pilot ще се включат няколко консултантски компании, а също Международната автомобилна федерация (FIA).

Междувременно на салона във Франкфурт Матиас Мюлер, най-големият във VW Group, заяви, че компанията му планира да е готова с пълния напълно автономен (без волан и педали) автомобил до 2021 г. Първоначалната тестова фаза ще се състои в превоз на служителите на компанията в завода във Волфсбург. Следващата фаза ще се състои в разгръщане на автопаркове от автономни автомобили в 2-5 града по света.

Още новини може да откриете на нашата Facebook страница ТУК

Четете още:

Топ мениджър на BMW нарече пикапа Mercedes X-Class „ужасен”

Mack извади тежката артилерия Anthem

Електрическа версия за всеки нов модел на Honda в Европа

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Саркофаг върху четири лъва: Тайната на костницата под Паметника на свободата

Саркофаг върху четири лъва: Тайната на костницата под Паметника на свободата

България Преди 29 минути

Едно от най-сакралните места в Паметник на свободата е неговата крипта, където са положени тленните останки на над 300 воини, загинали в боевете на Шипка. Там е поставен мраморен саркофаг, легнал върху четири мраморни лъва

Ел Менчо

Златен ковчег и армия: Погребаха могъщия наркобос „Ел Менчо“

Свят Преди 2 часа

Лидерът на картела „Халиско Нова генерация“ Немесио Осегуера Сервантес по прякор „Ел Менчо“ е бил погребан в гробище в Сапопан, предградие на Гуадалахара – втория по големина град в Мексико

Мелания Тръмп председателства Съвета за сигурност в ООН

Мелания Тръмп влезе в историята: Първата дама, която оглави Съвета за сигурност на ООН

Свят Преди 4 часа

Нейните изказвания бяха съсредоточени върху ролята на образованието за деца за „напредъка на толерантността и световния мир“

Иран удари американски посолства в Близкия изток

Иран удари американски посолства в Близкия изток

Свят Преди 4 часа

Министерството на отбраната на Саудитска Арабия потвърди атаката, заявявайки, че е причинила „ограничен пожар и незначителни материални щети“

Почитаме трима мъченици! Ето как да предпазим дома си от злото

Почитаме трима мъченици! Ето как да предпазим дома си от злото

България Преди 5 часа

По църковния календар днес се почита и паметта на светите мъченици Евтропий, Клеоник и Василиск

Паметникът на връх Шипка

Честит 3 март! Честваме 148 години от Освобождението на България

България Преди 5 часа

На днешния ден отбелязваме възкресението на българската държава, която близо 500 години беше без своя политическа и духовна свобода. Празникът на Освобождението, за пръв път се чества във Велико Търново на 19 февруари (3 март н. с.) 1879 г.

Пролетно време преди нова порция студ

Пролетно време преди нова порция студ

България Преди 5 часа

Вижте прогнозата за времето за следващите няколко дни

ЕК с позиция за смъртта на Али Хаменей

ЕК с позиция за смъртта на Али Хаменей

Свят Преди 12 часа

Хаменей ще бъде запомнен с управление на потисничество

Тръмп бил “силно разочарован“ от Стармър

Тръмп бил “силно разочарован“ от Стармър

Свят Преди 13 часа

Великобритания първоначално отказа да даде разрешение на САЩ

САЩ: Ударихме над 1250 цели в Иран

САЩ: Ударихме над 1250 цели в Иран

Свят Преди 13 часа

Списъкът с използвани средства включва бомбардировачи B-1, изтребители F-16, самолетоносачи с ядрена енергия и разрушители

<p>Снимки показват разрушения в бази на САЩ</p>

Сателитни снимки показват разрушения в бази на САЩ

Свят Преди 14 часа

Два самолетни хангара са разрушени, а други два са повредени при скорошни удари

Над 10 000 жалби са подадени до ЕРП-тата

Над 10 000 жалби са подадени до ЕРП-тата

България Преди 14 часа

Едва 13 фактури са коригирани

Иран заплаши с атаки в САЩ: Няма да бъдат в безопасност и в собствените си домове

Иран заплаши с атаки в САЩ: Няма да бъдат в безопасност и в собствените си домове

Свят Преди 16 часа

Корпусът на гвардейците на Ислямската революция блокира Ормузкия проток

„Възраждане” на протест срещу самолетите на САЩ в София

„Възраждане” на протест срещу самолетите на САЩ в София

България Преди 16 часа

В момента столицата ни е мишена, заяви Костадин Костадинов

Осем държави влизат под „ядрения чадър“ на Франция

Осем държави влизат под „ядрения чадър“ на Франция

Свят Преди 17 часа

По думите на Макрон тези страни ще могат да приемат френски „стратегически военновъздушни сили“