Това е 56-инчовото сензорно табло на Mercedes. Самообучава се
Източник: Mercedes-Benz

Д нес компанията показа последното поколение на системата Mercedes-Benz User Experience, наречено Hyperscreen. И какво по-точно име за новия MBUX? Той се простира между предните две А-колони на автомобила, като диагоналът му е 56 инча! Нещо повече, Hyperscreen разчита на изкуствен интелект и самообучение, за да разучи навиците на потребителите и да извежда всичко необходимо им на екрана, за да не се налага те да го търсят в менютата.

Разпростирайки се на въпросните 56 инча широчина, извитото стъкло (изваяно при 649 градуса по Целзий) на Hyperscreen е най-голямото подобно изпълнение в автомобилната индустрия. Сумарно дисплеите вероятно са по-големи от 38-инчовия дисплей в Escalade. Но едва ли могат да бият 48-инчовия дисплей в китайския M-Byte. Това е така, защото тук под една стъклена повърхност са поместени три отделни OLED сензорни дисплея, а не един цял дисплей, както е при „китаеца”.

Източник: Mercedes-Benz

Водачът разчита на дигитално приборно табло, много подобно на това в новата S-Class, но с добавени функции, характерни за електромобилите (рекуперация на енергия, заряд на батерията и др.). До него (и леко по-ниско) е централният дисплей на инфоразвлекателната система, който по подразбиране показва огромна навигационна карта и минималистични екранни бутони за телефона и контрол на аудио системата. Третият екран е точно пред предния пътник, който показва източници за забавление, когато седалката е заета, или се вижда галактическа атмосфера с трилъчи звезди, когато отпред не седи никой.

Източник: Mercedes-Benz

От двете страни на стъклото е позициониран кръгъл HVAC вентилационен отвор, който „плува” на повърхността на стъклото. Тази двойка, твърди компанията, свързва аналоговия с дигиталния свят.

Въздухът в Mercedes EQS ще е чист като в операционна

Hyperscreen използва изкуствен интелект, за да прави предложения на водача за управлението на автомобила и функциите за комфорт. Mercedes-Benz EQS е оборудван с окачване, което може да повдигне автомобила леко по-високо, когато той се движи по улица с неравности. Ако водачът редовно активира тази функция на едно конкретно място, Hyperscreen ще научи това и ще предложи действието предварително, улеснявайки водача.

Източник: Mercedes-Benz

Ако системата забележи, че водачът осъществява телефонен разговор приблизително по едно и също време (например след като си тръгне от работа), Hyperscreen ще му предложи да набере въпросния телефонен номер (на съпругата или любовницата например), като покаже визитката или снимката на контакта. Тъй като всичко това е свързано с конкретен шофьорски профил, ако друг човек кара автомобила, то Hyperscreen няма да прави подобни предложения.

Дори и без изкуствен интелект, системата явно е много интуитивна за контрол. Централният дисплей показва (по подразбиране) навигационна карта и контролери за телефона и аудио системата, които са най-често използваните, казва проучване. Естествено системата може да се контролира и чрез гласов асистент, който се активира с думите “Hey Mercedes”.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание последвайте страницата ни в Instagram.

В Норвегия бяха продадени повече е-коли от такива с ДВГ

Тестваме атрактивния и различен VW Arteon Shooting Brake

Батерията на Tesla продължава да е най-добрата

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Иран пусна китайските кораби през Ормузкия проток

Иран пусна китайските кораби през Ормузкия проток

Свят Преди 6 часа

Вчера китайски супертанкер с два милиона барела иракски суров петрол премина

Приеха промените в НПК на първо четене в комисия

Приеха промените в НПК на първо четене в комисия

България Преди 6 часа

С промените се въвежда задължение за компетентните правоприлагащи органи да уведомяват относно процесуалните права

Муцунски поиска среща с българския външен министър

Муцунски поиска среща с българския външен министър

Свят Преди 8 часа

Муцунски: Диалогът не е задължително да означава отстъпление

Фронтменът на Bring Me the Horizon със сътресение, след като фен го удари с телефон

Фронтменът на Bring Me the Horizon със сътресение, след като фен го удари с телефон

Любопитно Преди 9 часа

Оли Сайкс от Bring Me the Horizon пострада по време на концерт в Сейнт Луис. Изпълнителят е с леко сътресение на мозъка, след като бе ударен от хвърлен телефон. Въпреки болката и дезориентацията, музикантът довърши участието си пред 22 000 фенове

Държавно спецзвено ще бори високите цени

Държавно спецзвено ще бори високите цени

България Преди 9 часа

До седмица правителството ще предложи конкретни мерки за овладяване на инфлацията

Правят нова Комисия за противодействие на корупцията

Правят нова Комисия за противодействие на корупцията

България Преди 10 часа

Председателят на комисията ще се определя чрез жребий сред членовете

МОН обяви инструкции за предстоящите матури

МОН обяви инструкции за предстоящите матури

България Преди 10 часа

Идентификационната бланка с личните данни ще е неизменно свързана с първия лист

Кирил Киров - Кико: Заради кариерата жертвах личния си живот

Кирил Киров - Кико: Заради кариерата жертвах личния си живот

Любопитно Преди 10 часа

Продуцентът разкрива тайните на “Като две капки вода”, рисковете на живия ефир, отношенията с Рачков и Геро и цената да живееш постоянно зад кулисите на телевизията

<p>Си нагости Тръмп с хрупкави ребра, патешко и тирамису</p>

Кулинарна дипломация в Пекин: Си Дзинпин нагости Тръмп с хрупкави ребра, патешко и тирамису

Свят Преди 10 часа

Докато двамата лидери си разменяха исторически послания за партньорство, китайските готвачи заложиха на сигурно, адаптирайки традиционното меню към прословутия американски вкус за бързо хранене и любими домашни класики

Въздушната линейка за мениджър от АЕЦ „Козлодуй”

Въздушната линейка за мениджър от АЕЦ „Козлодуй”

България Преди 10 часа

Пациентът е получил масивен инфаркт

Политическата криза във Великобритания ескалира, Уес Стрийтинг подаде оставка

Политическата криза във Великобритания ескалира, Уес Стрийтинг подаде оставка

Свят Преди 10 часа

Стрийтинг към Стармър: Вече е ясно, че няма да поведете Лейбъристката партия към следващите парламентарни избори

Спирова и Денисиньо спорят за короната в Hell’s Kitchen тази вечер

Спирова и Денисиньо спорят за короната в Hell’s Kitchen тази вечер

Любопитно Преди 11 часа

Големият шампион ще грабне наградата от 50 000 евро и титлата “Най-добър готвач на България”

Завързаха и ограбиха в дома му посред нощ човек в Лешница

Завързаха и ограбиха в дома му посред нощ човек в Лешница

България Преди 11 часа

Двама мъже са проникнали в къща в селото

Момчета пребиха и ограбиха човек в Перник

Момчета пребиха и ограбиха човек в Перник

България Преди 11 часа

Задържан е 16-годишен