Новото BMW Серия 5 продължава историята на успеха след 7,6 млн. продажби
Източник: netinfo

Е дно е нещото, което веднага се набива на очи. И то е свързано с факта, че визуалните промени са трудно забележими между шестото и седмото поколение. Но това беше очаквано. Така на преден план изникват детайлите, а именно те правят разликата.

Чрез по-широко използване на алуминий и високоякостни теглото на новата Серия 5 е понижено с до 100 кг.

Другото, което не се забелязва, е новоконструираното окачване на бизнес седана. Множеството опции за окачването и интегралното активно кормилно управление, което вече може да бъде комбинирано и с xDrive, допълват динамичния потенциал на автомобила. Друго нещо, което отново остава незабележими за окото, е коефициентът на въздушно съпротивление от до cw = 0,22 (при дължина от 4935 мм), което е най-добрата стойност в своя клас.

Системите за подпомагане на управление са много, меко казано. Новост е серийната стереокамера, която следи зоната около автомобила във взаимодействие с опционалните радарни и ултразвукови сензори. Освен Асистента за избягване на препятствия и предупреждението за напречен трафик новост при BMW Серия 5 са и Асистентът за смяна на лентата, както и Асистентът за поддържане на лентата с активна защита срещу страничен сблъсък. Разширена е и функционалността на опционалния активен автопилот (Active Cruise Control, ACC) и на Асистента за завиване и водене в лентата, с което BMW Серия 5 прави следващата стъпка към автоматизираното шофиране. Сред тях е и прехвърлянето на ограниченията на скоростта от опционалния Intelligent Speed Assist към автопилота, като водачът има възможност да адаптира скоростта в рамките на +/– 15 км/ч. По желание на водача от потеглянето до скорост 210 км/ч автомобилът може да поеме подаването на газ, спирането и завиването.

Новото BMW Серия 5 е оборудвано с iDrive от следващо поколение. При върховото ниво на оборудване навигацията, телефона, развлекателните предложения и автомобилните функции се изобразяват върху 10,25-инчов дисплей с висока разделителна способност. В зависимост от предпочитанията на водача управлението може да се извършва с контролера на iDrive, с гласови команди, с жестове или чрез директно докосване на повърхността на дисплея. Пълноцветният BMW Head-Up дисплей от най-ново поколение има увеличена със 70% площ на проекцията и изобразява пътните знаци, списъците с телефонни номера, радиостанциите, музикалните заглавия, указанията на навигационната система или предупрежденията на асистиращите системи.

Всички фарове на BMW Серия 5 Седан серийно са оборудвани с LED технология. Като опция се предлагат адаптивни LED фарове с променливо разпределение на светлината включително светлини за кръгови кръстовища и незаслепяващ асистент за дългите светлини BMW Selective Beam с обсег до 500 метра. 

Всички двигатели са от новоразработеното модулно семейство агрегати на BMW EfficientDynamics. Новият двулитров 4-цилиндров двигател на BMW 530i разгръща максимален въртящ момент от 350 Нм и максимална мощност от 252 к.с. BMW 530i ускорява от 0 до 100 км/ч за 6,2 секунди и развива максимална скорост от 250 км/ч. Върховият двигател при новото BMW 540i развива 340 к.с. Трилитровият редови „шестак“ разгръща максимален въртящ момент от 450 Нм. Въпреки по-високата мощност и динамика на управлението средният разход на гориво е само 6,5 л/ 100 км. Това при ускорение до 100 км/ч за 4,8 секунди.

Четирицилиндровият дизелов двигател на BMW 520d развива 190 к.с. и максимален въртящ момент от 400 Нм. Новото BMW 530d също демонстрира по-висока динамика и ефективност. С мощността си от 265 к.с. и максимален въртящ момент от 620 Нм то значително превъзхожда редовия шестцилиндров двигател на предшественика си.

Скоро след въвеждането на пазара BMW ще разшири гамата на новото Серия 5 Седан с три допълнителни двигателя. С BMW 520d EfficientDynamics Edition; през март 2017 г. на пазара ще бъде въведено и BMW 530e iPerformance – BMW Серия 5 Седан с Plug-in хибридно задвижване. Комбинацията между електрическата задвижваща концепция BMW eDrive и 4-цилиндровия бензинов двигател реализира екстремно ниските СО2 емисии от само 46 г/км (2,0 л/100 км). Системната мощност достига 252 к.с. Най-спортният модел на новото BMW Серия 5 от март 2017 година ще бъде BMW M550i xDrive с V-образен осемцилиндров двигател с 462 к.с. и 650 Нм въртящ момент. BMW M550i xDrive ускорява от 0 до 100 км/ч за 4,0 секунди.

Четете още:

Ураганът „Матю“ сближи още повече ентусиаст и неговото BMW M3

Албанската полиция въведе на служба Volkswagen e-Golf

Шофьори определиха Hyundai и BMW за най-технологични марки

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
DARA поздрави Бургас за домакинството на "Евровизия"

DARA поздрави Бургас за домакинството на "Евровизия"

България Преди 1 час

DARA: Всички погледи са във вас в момента

Радев обеща да съхрани ТЕЦ-овете и въгледобива

Радев обеща да съхрани ТЕЦ-овете и въгледобива

България Преди 1 час

За целта правителството е в постоянен диалог с Европейската комисия

"Бях готова да оставя кариерата си заради него": Никол Кидман с откровения за Том Круз

"Бях готова да оставя кариерата си заради него": Никол Кидман с откровения за Том Круз

Любопитно Преди 3 часа

Никол Кидман направи редки разкрития за брака си с Том Круз, признавайки, че на 23 години е била готова да съсипе кариерата си заради любовта. Актрисата проговори и за скорошния си развод с Кийт Ърбан и това как продължава да вярва в любовта

Илияна Йотова поздрави Бургас за  „Евровизия“

Илияна Йотова поздрави Бургас за „Евровизия“

България Преди 3 часа

Президентът: Нека бургазлии се гордеят с прекрасния си град

Иранци се подиграха на Тръмп - уплашил се от Иран

Иранци се подиграха на Тръмп - уплашил се от Иран

Свят Преди 3 часа

"Унижение" за американския лидер

Взрив в Ротердам, загинал и ранени

Взрив в Ротердам, загинал и ранени

Свят Преди 3 часа

От полицията заявиха, че на този етап няма непосредствени признаци за саботаж

Част от професиите, които традиционно дават първа работа на младите хора, се свиват, докато технологичните промени увеличават нуждата от нови умения.

67 милиона младежи са безработни: Технологиите променят първите стъпки в кариерата

Парите ни Преди 3 часа

Младежката безработица расте, а част от традиционните начални позиции на пазара на труда намаляват

Пулев: Предотвратихме крах и хаос и спряхме шоковото покачване на цените

Пулев: Предотвратихме крах и хаос и спряхме шоковото покачване на цените

България Преди 3 часа

Пулев: Правителството работи неуморно и в правилната посока

Украйна извади от строя още две руски рафинерии

Украйна извади от строя още две руски рафинерии

Свят Преди 4 часа

По-рано бе съобщено за удар и по обект на руската компания "Уайлдберис"

Мартин Грийн обясни защо са избрали Бургас за "Евровизия"

Мартин Грийн обясни защо са избрали Бургас за "Евровизия"

Любопитно Преди 4 часа

Мартин Грийн: Искаме да създадем нещо, което носи истински български дух и същевременно е неподражаемо

Повечето икономисти очакват още едно повишение на лихвите на ЕЦБ, докато инфлацията остава над целта от 2%.

Икономисти очакват ЕЦБ да вдигне лихвите през септември

Парите ни Преди 4 часа

83% от анкетираните прогнозират депозитната лихва да достигне 2,50%

Нефтът за "Нефтохим Бургас“ е договорен до края на септември

Нефтът за "Нефтохим Бургас“ е договорен до края на септември

България Преди 4 часа

Евгени Симеонов: "Лукойл“ не купува и няма да купува нефт от санкционирани дружества

„Беше луда нощ“: Травис Келси с първи думи след сватбата с Тейлър Суифт

„Беше луда нощ“: Травис Келси с първи думи след сватбата с Тейлър Суифт

Любопитно Преди 5 часа

Звездата от НФЛ за първи път коментира сватбата си с поп иконата в „Медисън скуер гардън“. На грандиозното тържество с 1000 гости присъстваха звезди като Том Круз и Брад Пит, а водещ на пищната церемония беше комикът Адам Сандлър

Обвиниха кметицата на Трайково за купуване на гласове

Обвиниха кметицата на Трайково за купуване на гласове

България Преди 5 часа

В хода на досъдебното производство са били установени и разпитани свидетели, изготвена е и фоноскопна експертиза

.

Божидар Саръбоюков след бронза: Най-сладко е да успееш в последния опит

България Преди 5 часа

22-годишният ни лекоатлет донесе първо отличие за България от европейско първенство от 8 години насам. Саръбоюков призна, че е поел голям риск в последния си скок от 8.26 м и обяви, че му предстоят участия в Диамантената лига