Над 10% от двойките са били заплашени от раздяла, причинена от стила на шофиране
Източник: netinfo

И злишно е да коментираме, че в природата съществува равновесие. Вярно, силно е разклатено в днешно време, но също като в природата, равновесието при хората се оформя от връзката между двата пола. Мъжете и жените са привличат взаимно, но има моменти, когато копнеем да сме сами.

Шофирането, очевидно, е един от тези моменти. Да имаш спътник в автомобила може да е дар или бреме, а това зависи от съвместимостта на шофьорски умения и възприятия към шофирането. Твърди го проучване.

Това проучване е направено от netQuote сред над 2000 американци.

Един от изненадващите изводите на проучването показва, че голяма част от хората се дразнят изключително много, когато другата страна не чува техните предложения за маршрута. Изненадващо, защото обикновено за това се грижи сателитната навигация. Други причина за недоразумения между двойките са прекалено бързото шофиране, рязкото спиране, музиката, която не се харесва на другия, високата или ниската температура в купето и др. Изненадващо, но никой не се е оплакал от яростта на пътя и псувните, когато „този тъпак не може да кара”.

Що касае половете, проучването сочи, че най-висок процент недоволство предизвиква фактът, че другия не чува направените предложения по време на път. Оттук насетне разликите стават съществени. Мъжете не харесват рязкото спиране от своите половинки, лошото паркиране, бавното шофиране или загубата на време при търсене на възможно най-близкото паркомясто до крайната точка на пътуването.

Жените, от друга страна, се дразнят от бързото шофиране на силния пол, от склонността мъжете да се загубват или да тръгват по по-дългия маршрут.

Запитани, кой е по-вероятно да шофира, ако и двамата могат, само 12,1% от жените казват, че шофират те, докато почти 58% от мъжете хващат първи волана.

И тук идва притеснителното откритие. Средно над 10% от респондентите казват, че в колата са имали „заплашващ връзката скандал”, причинен от стила на шофиране. Едновременно с това, изследването показва, че колкото повече инвестираш във връзката, толкова по-склонен си да отговориш, че съвместните пътувания с половинката са стресиращи. Цели 37,2% от женените двойки са отговорили, че не се радват особено на дълги пътувания заедно. При двойките, които не живеят заедно, процентът е 23,1.

Това са проблематични изводи, защото в ежедневието си имаме прекалено много стресиращи фактори, за да внесем още един в автомобила, когато пътуваме с любимия си човек.

Правете отстъпки, слушайте другия и се наслаждавайте на пътуването. Така, освен приятно, увеличавате и безопасността на пътя.

Четете още:

Daimler ще е най-големият производител на луксозни автомобили през 2016 г.

ADAC класира най-чистите и най-мръсните сред 45 модела

„Кортеж” по-китайски: партийната лимузина и в народна версия

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Тръмп се срещна с Нетаняху и заплаши Иран с нови удари

Тръмп се срещна с Нетаняху и заплаши Иран с нови удари

Свят Преди 6 часа

Тръмп: Поговорихме си около пет минути и за това време вече решихме три от въпросите

САЩ удариха пристанище във Венецуела, обяви Тръмп

САЩ удариха пристанище във Венецуела, обяви Тръмп

Свят Преди 7 часа

Тръмп: Имаше голяма експлозия в района на дока

Бриджит Бардо

Разкриха къде ще погребат Бриджит Бардо, няма да зачетат волята ѝ

Свят Преди 12 часа

Френската филмова икона е починала в присъствието на четвъртия си съпруг Бернар д’Ормал. „Тя прошепна дума на любов към него… и си отиде“, каза представител на нейната фондация за защита на животните

Мъжете посочиха най-неприятните навици на жените

Мъжете посочиха най-неприятните навици на жените

Любопитно Преди 12 часа

Мъже в Reddit обсъдиха кои женски навици намират за най-отблъскващи – обсебеност от социалните мрежи, хвалене с мъжко внимание и обвиняване на партньора за всичко, като според тях това прави отношенията „досадни и опасни“

Кирил Петков отговори на Борисов: Как не го е срам!

Кирил Петков отговори на Борисов: Как не го е срам!

България Преди 13 часа

Мирчев: Имам лоши новини за Борисов

Кейт Уинслет разкри, че е имала интимни преживявания с момичета като тийнейджърка

Кейт Уинслет разкри, че е имала интимни преживявания с момичета като тийнейджърка

Любопитно Преди 13 часа

Кейт Уинслет разкри в подкаст, че първите ѝ интимни преживявания като тийнейджърка са били с момичета – откровение, което свързва с ролята си в „Небесни създания“ и отражението на ранните ѝ отношения върху актьорската ѝ кариера

Търсят 22-годишен мъж на Витоша, използват и дрон

Търсят 22-годишен мъж на Витоша, използват и дрон

България Преди 13 часа

Към момента се събира и анализира информация

Путин: Руската армия уверено напредва в Украйна

Путин: Руската армия уверено напредва в Украйна

Свят Преди 13 часа

Путин: Целта за освобождаване на регионите Донецк, Луганск, Запорожие и Херсон се реализира поетапно

Мъж потроши и наводни ареста в Кърджали

Мъж потроши и наводни ареста в Кърджали

България Преди 13 часа

Tой е бил задържан, след като потрошил нощен клуб

Отразявал съм 40 войни - 2026 г. е най-тревожната година за световния мир

Отразявал съм 40 войни - 2026 г. е най-тревожната година за световния мир

Свят Преди 13 часа

2026 г. се очертава да бъде белязана от три много различни конфликта

Унищожиха ръчна граната, открита в Плевен

Унищожиха ръчна граната, открита в Плевен

България Преди 14 часа

Преди това боеприпасът беше иззет и транспортиран на безопасно място

България получи трето плащане от 1,47 млрд. евро по НПВУ

България получи трето плащане от 1,47 млрд. евро по НПВУ

България Преди 14 часа

Третото искане за плащане обхваща 22 реформи и 19 инвестиции и е най-голямото до този момент

Откриха тялото на жена, загинала при нападение от акула край Калифорния

Откриха тялото на жена, загинала при нападение от акула край Калифорния

Свят Преди 14 часа

Жертвата е била с „лента против акули“ на глезена си – електромагнитно устройство, предназначено да отблъсква хищниците