Когато професията помага да караш безплатно Audi e-tron GT
Източник: Audi

М акар да е едно от четирите най-силни футболни първенства в Европа, Бундеслигата не може да се похвали с колосалните заплати, които се взимат на Острова. Вратарят на „Манчестър Юнайтед” Давид де Хеа взима по 300 000 паунда седмично (!), като дори не е титуляр. Подобни примери са много във Висшата лига на Англия, но и Роберт Левандовски със своите 22 млн. евро бруто на година не може да се притеснява за бъдещето след футбола. Съотборникът ме Лерой Сане взима 18 млн. евро. Заплащането на Леон Горецка е 10 млн. бруто на година, с 1 млн. по-малко взима Серж Гнабри.

Тези цифри са само една от причините паркингите пред тренировъчните футболни игрища в Европа да са пълни с Rolls-ове, Bentley-та, Ferrari-та и т.н., т.н. Но от миналата година играчите на „Байерн Мюнхен” са електрифицирани от Audi, а само преди дни те получиха 15 бройки от екстремния електрически Audi e-tron GT. При това съвсем безплатно, тъй като Audi е спонсор на отбора. Привилегиите на добрия договор.

Предаването на автомобилите (в конфигурации GT2 и RS GT3) се състоя на Audi Driving Experience Center в Нойбург на Дунав. Част от събитието бяха споменатите вече четирима играчи на клуба, освен други. Звездите на тима имаха възможност да се позабавляват на трасето, водени от вещите съвети на шампиона във Формула Е – Лука ди Граси, и съотборника му Рене Раст.

Електрическият Audi e-tron GT дебютира в България

Задвижването на Audi e-tron GT се осигурява от два PSM електромотора. Предният е с мощност 175 kW, докато задният е 320 kW. Системна мощност е 350 kW (476 к.с.), но функцията Overboost я вдига до 390 kW (530 к.с.) и 630 Нм за 2,5 секунди.

Ако това не е достатъчно, RS e-tron GT предлага сумарна мощност от 440 kW (598 к.с.) и 830 Нм. С Overboost тези параметри скачат до 475 kW (646 к.с.), благодарение на коeто RS ускорява до 100 км/ч за 3,3 секунди.

Цената на Audi e-tron GT quattro в Германия започва от 103 600 евро и стига 192 497 евро за топ изпълнението RS. У нас цената на Audi e-tron GT започва от 206 496 лв. с ДДС, а тази на RS e-tron GT quattro – от 280 452 лв. с ДДС.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

В САЩ действат твърдо: създателят на Nikola заплашен от 25 години затвор

Opel създава достъпния компактен клас през 1936 г. с Kadett

Автомобилите, с които собствениците им не могат да се разделят и след 15 години

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Чеснов хляб с моцарела: Рецептата, която ни изуми с аромат и вкус

Чеснов хляб с моцарела: Рецептата, която ни изуми с аромат и вкус

Любопитно Преди 15 минути

Това предложение ще ви спечели още от първата хапка

,

Ракетен удар по индустриална зона в Иран отне живота на 15 души

Свят Преди 10 часа

Ударът е бил нанесен докато работниците са били на работа

Освен петрола и газа: Какво още ще поскъпне заради войната с Иран

Освен петрола и газа: Какво още ще поскъпне заради войната с Иран

Свят Преди 11 часа

Войната в Иран може да предизвика световна икономическа криза, невиждана от времето на пандемията от COVID-19 и руската инвазия в Украйна

След ареста за шофиране в нетрезво състояние: Синът на Бритни Спиърс взе колата й

След ареста за шофиране в нетрезво състояние: Синът на Бритни Спиърс взе колата й

Любопитно Преди 11 часа

Докато мениджърът на поп иконата се надява случаят да бъде „тласък към трезвен живот“, 19-годишният Джейдън Федърлайн бе забелязан зад волана на същия автомобил, с който майка му беше отведена в полицията

Турция се опасява, че Нетаняху "може да извърши нов геноцид" в Ливан

Турция се опасява, че Нетаняху "може да извърши нов геноцид" в Ливан

Свят Преди 11 часа

Това заяви турския външен министър Хакан Фидан

Лъчезар Борисов: България не е засегната логистично от проблема в Ормузкия проток

Лъчезар Борисов: България не е засегната логистично от проблема в Ормузкия проток

България Преди 12 часа

Бившият министър на икономиката заяви, че страната ни се намира в добра ситуация

Стивън Спилбърг оглави списъка с най-богатите кино знаменитости

Стивън Спилбърг оглави списъка с най-богатите кино знаменитости

Любопитно Преди 12 часа

Преди това към списъка с милиардери се присъедини емблематичният канадски режисьор и продуцент Джеймс Камерън

Израел предупреди, че може да нанесе удари по линейки в Ливан

Израел предупреди, че може да нанесе удари по линейки в Ливан

Свят Преди 12 часа

"Като част от терористичната си дейност, "Хизбула" използва широко линейки за военни цели", заяви говорителят на израелската армия Авихай Адрае

Съюзниците на Тръмп: Ще приемем митата, но не ги увеличавайте

Съюзниците на Тръмп: Ще приемем митата, но не ги увеличавайте

Свят Преди 13 часа

Миналата година САЩ и Европейският съюз постигнаха споразумение, което ограничи американските мита за повечето европейски стоки до 15 процента

Посланикът на Израел: Иран се опитва да глобализира конфликта в Близкия изток

Посланикът на Израел: Иран се опитва да глобализира конфликта в Близкия изток

Свят Преди 13 часа

Според Йоси Леви Сфари, Моджтаба Хаменей се смята за краен в позициите си лидер

"Аарец": Очаква се в следващите дни Израел и Ливан да проведат преки преговори

"Аарец": Очаква се в следващите дни Израел и Ливан да проведат преки преговори

Свят Преди 13 часа

Зетят на американския президент Доналд Тръмп, Джаред Къшнър, ще участва в преговорите, които може да се проведат в Париж или в Кипър

,

Малта задейства план за извънредни ситуации заради повреден руски танкер

Свят Преди 14 часа

Русия обвини Украйна, че е атакувала кораба с лодка-дрон, като заяви, че 30-членният екипаж на кораба е бил спасен

,

12 загинали медици при израелска атака срещу център на „Хизбула“ в Ливан

Свят Преди 14 часа

Центърът принадлежи на Ислямското здравно общество, което е свързано с подкрепяната от Иран шиитска групировка „Хизбула“

„Много съм развълнувана“: Марая Кери с голяма изненада за феновете си

„Много съм развълнувана“: Марая Кери с голяма изненада за феновете си

Любопитно Преди 14 часа

Певицата призна, че вече обича провалите си и подготвя специално издание на „Всичко, което блести“ за неговата 25-годишнина