Китайците от Great Wall направиха два луксозни кросоувъра
Източник: netinfo

Н яма спор, че са мастори на клонирането. Не може да се отрече, че доскоро нямаха лични постижения в сферата на дизайна. Но тези два автомобила опровергават тези твърдения. Great Wall представи своята премиум марка Wey, с името на която се отдава почит на династия Вей, властвала от 455 до 225 г. преди новата ера. Задачата на марката е да се занимава с лансирането на „луксозни”, но достъпни всъдеходи.

Първите два модела в гамата, показани в предсериен вариант, носят обозначението W 01 и W 02. Двата модела се различават съвсем леко в дизайна на екстериора и интериора (W 01 е по-базово оборудван).

Всеки от моделите ще е оборудван с по 10 системи за безопасност (очаква се скоро да бъдат качени на конвейра), включително адаптивен круиз контрол, система за предупреждение при напускане на пътното платно и т.н.

Основният акцент в интериора ще е 12,3-инчовият приборен панел. За доброто настроение на борда ще се грижи аудио система Infinity, а чувството за простор в интериора ще се подсилва от панорамен стъклен покрив. В огледалото за обратно виждане ще се прожектира картина зад автомобила от широкоъгълна камера (като при Cadillac, а до неотдавна и при Kia), когато се включи на задна предавка. Ще се предлага и приложение за смартфон, чрез което ще могат да се контролират няколко функции на автомобила, една от които е отваряне и затваряне на вратите.

Информация за силовите агрегати в момента липсва. По-рано имаше данни, че машините на Wey ще се задвижват от бензинови двигатели и електромотори, като в съвсем обозримо време компанията трябва да представи и система за автономно управление.

Очаква се на китайския пазар моделите да са ценово конкурентни с Volkswagen Tiguan, Renault Koleos и Mitsubishi Outlander.

Четете още:

Търсите евтина, малка и просторна кола на старо? Вижте Nissan Micra

300 бройки Mercedes-Maybach S650 Cabriolet за по 300 000 евро

Alfa Romeo Stelvio влиза с гръм и трясък в SUV битката

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Росица Кирова от ГЕРБ-СДС оглави Комисията по туризъм

Росица Кирова от ГЕРБ-СДС оглави Комисията по туризъм

България Преди 22 минути

Комисията по туризъм се състои от 15 народни представители

Атидже Алиева-Вели от ДПС стана председател на Комисията по правата на човека, вероизповеданията и жалбите на гражданите

Атидже Алиева-Вели от ДПС стана председател на Комисията по правата на човека, вероизповеданията и жалбите на гражданите

България Преди 25 минути

Комисия по правата на човека, вероизповеданията и жалбите на гражданите се състои от 15 народни представители

Томислав Дончев беше избран за председател Комисията по иновациите и дигиталната трансформация

Томислав Дончев беше избран за председател Комисията по иновациите и дигиталната трансформация

България Преди 49 минути

Комисията по иновациите и дигиталната трансформация се състои от 15 народни представители

Петър Стойчев от „Прогресивна България“ оглави Комисията по младежта и спорта

Петър Стойчев от „Прогресивна България“ оглави Комисията по младежта и спорта

България Преди 1 час

Комисията по въпросите на младежта и спорта се състои от 23-ма народни представители

Актьорът Шая Лабъф получи две години пробация заради сбиване

Актьорът Шая Лабъф получи две години пробация заради сбиване

Свят Преди 1 час

Лабъф, известен с ролите си във филмите „Трансформърс“ и „Индиана Джоунс и Кралството на кристалния череп“, беше арестуван след инцидент на 17 февруари

Трансдъщерята на Илон Мъск си тръгна бясна от интервю след въпрос за баща ѝ

Трансдъщерята на Илон Мъск си тръгна бясна от интервю след въпрос за баща ѝ

Любопитно Преди 1 час

22-годишният модел Вивиан Уилсън, която смени пола си през 2022 г., прекъсна внезапно разговор с репортер в Ибиса. Конфликтът между нея и технологичния магнат Илон Мъск продължава да ескалира публично след серия от взаимни обвинения

Емилия и Борис влязоха в откровен блиц за личния си живот в “Капките Podcast”

Емилия и Борис влязоха в откровен блиц за личния си живот в “Капките Podcast”

Любопитно Преди 1 час

От Рио де Жанейро до Горубляне и от пантофите до високите обувки - двама от най-обичаните участници в Сезона-Слънце влизат в блиц с неочаквани въпроси

Костадин Ангелов отново оглави Комисията по здравеопазването

Костадин Ангелов отново оглави Комисията по здравеопазването

България Преди 1 час

Ангелов беше председател на здравната комисия и в предишното 51-во Народно събрание

Снимката е илюстративна

Самолетна катастрофа на Адриатическото крайбрежие: Има жертви, издирват още оцелели

Свят Преди 1 час

Инцидентът с малкия самолет се е разиграл в четвъртък сутринта край хърватския град Медулин. Пожарникари, полиция и медицински хеликоптер са изпратени в необитаемия район на удара, докато се очаква спешно разследване на властите

Мъж намушка майка си в София

Мъж намушка майка си в София

България Преди 1 час

Мъжът е задържан за срок до 72 часа

България е на първо място в ЕС по разходи за правосъдие като дял от БВП

България е на първо място в ЕС по разходи за правосъдие като дял от БВП

България Преди 1 час

По брой на съдиите България е на пето място в ЕС и на десето по брой на адвокатите