Германските автомобили са заплаха за националната сигурност на САЩ
Източник: netinfo

Н аумили си нещо, Тръмп го постига, без значение на цената. Реши се дори да обяви военно положение в страната си, за да му гласуват пари за границата с Мексико, а вчера подписа указ за съставяне на космически войски на САЩ. Всичко това с цел защита на националната сигурност на страната, но явно над нея дебне по-голяма опасност от мексиканците: германските автомобили!

До това заключение са стигнали експерти от администрацията на Тръмп, в следствие на което той възнамерява да наложи огромни мита на вносните автомобили от ЕС, в следствие на което те може да поскъпнат с fuf.f $5000.

Министерството на търговията на САЩ е предало на президента доклад за вносните автомобили от Европа, в който се казва, че германските автомобили „заплашват националната сигурност на САЩ“. Сега Тръм разполага с 90 дни, за да вземе решение дали да вдигне митата и да обяви търговска война на ЕС. На подобно решение се противят купувачите, производителите и търговците в САЩ, тъй като автомобилите от Германия ще поскъпнат средно с $5000. Но това ще удари и американските автомобили, които се очаква да поскъпнат с $1800, тъй като голям процент от частите за тях идват именно от Европа – от Германия, Франция и Италия, съобщава Welt.

Европейският съюз възнамерява да реагира адекватно, ако САЩ все пак се реши на кардиналното решение да наложи 24% мито на вносните коли. ЕС не приема формулировката, че европейските автомобили „заплашват националната сигурност на САЩ“, още повече, че голяма част от тези автомобили са произведени именно в САЩ. Германия настоява този спор да бъде решен на масата на преговорите, тъй като тя ще е най-засегната, ако Тръмп даде зелена светлина.

Въвеждането на 25-процентно мито е средство за намаляване на търговския дефицит и създаването на нови работни места, но дори в страната смятат този ход за много спорен. Експерти предупреждават, че увеличаването на митата може да забави ръста на продажбите в САЩ, което ще постави под угроза съществуващите работни места. Представители на американските компании за авточасти смятат, че увеличаването на митата ще се превърне в допълнително бреме за производителите и потребителите.

Традиционно, когато Тръмп обяви някое от своите кардинални решения, Конгресът не е съгласен с него. Дори Ангела Меркел, която е известна с премерените и сдържаните си изказвания, се изказа доста остро срещу твърденията на американската администрация. Тя не разбира как САЩ може да смята „германските автомобили заплаха за националната сигурност на САЩ“.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание последвайте страницата ни в Instagram.

Електрическият Citroen Ami One като алтернатива на градския транспорт

Tesla се разчувства, „пали“ камината и пуска Марвин Гей

Горещият Ford Focus ST идва с мощни бензинов и дизелов двигатели

 

– Скъпа, защо плачеш? – Гледам тъжен филм… за една жена, която няма какво да облече.
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Зеленски подчерта важността на дроновете и предложи помощ на НАТО

Зеленски подчерта важността на дроновете и предложи помощ на НАТО

Свят Преди 10 минути

Украйна тази нощ предприе масирана въздушна атака срещу Русияа

Болсонаро е пуснат от домашния си арест за две операции

Болсонаро е пуснат от домашния си арест за две операции

Свят Преди 48 минути

Той пристигна в болница, ескортиран от въоръжена полиция

Снимката е илюстративна

Как един откраднат касов апарат може да те направи престъпник пред очите на държавата

България Преди 4 часа

Апаратът е бил откраднат от служебен автомобил, разбит и разграбен

Как Тръмп се превърна в говорител за обществото след смъртта на Чарли Кърк?

Как Тръмп се превърна в говорител за обществото след смъртта на Чарли Кърк?

Свят Преди 5 часа

Именно държавният глава пое главна роля в комуникацията на зловещия случай

а

Румъния: Русия руши сигурността в Черно море

Свят Преди 5 часа

Това се казва в изявление на Министерството на отбраната

.

Верижна катастрофа с две жертви затвори Прохода на Републиката

България Преди 6 часа

Произшествието е станало между селата Въглевци и Вонеща вода

Марко Рубио пристигна в Израел

Марко Рубио пристигна в Израел

Свят Преди 6 часа

Рубио пристига в Израел, след като заяви, че правителството на американския президент Доналд Тръмп непоколебимо подкрепя Израел

„Все още търся равновесие“: Шарън Озбърн с първо послание след смъртта на Ози

„Все още търся равновесие“: Шарън Озбърн с първо послание след смъртта на Ози

Любопитно Преди 6 часа

Шарън използва Instagram, за да сподели едно от първите си публични изявления след смъртта на съпруга си

Снимката е илюстративна

Два влака дерайлираха в Русия, разследват саботаж

Свят Преди 7 часа

Двата инцидента станаха няколко часа след експлозия вчера късно вечерта

"Игри на волята" посреща нови воини на Арената в извънреден епизод тази вечер

"Игри на волята" посреща нови воини на Арената в извънреден епизод тази вечер

Любопитно Преди 7 часа

Трима претенденти ще се борят за участие в приключението на живота си

Катастрофа между три коли на пътя Стара Загора – Димитровград, има пострадали

Катастрофа между три коли на пътя Стара Загора – Димитровград, има пострадали

България Преди 8 часа

Движението в района на село Тракия е ограничено

От Барби до Сали Райд: Пътят на първите американки в Космоса

От Барби до Сали Райд: Пътят на първите американки в Космоса

Любопитно Преди 8 часа

През 1978 г. НАСА обяви 35 нови астронавти за нова ера на космическите полети – и шест от тях бяха жени

Папа Лъв ХІV празнува 70-ия си юбилей

Папа Лъв ХІV празнува 70-ия си юбилей

Свят Преди 8 часа

В традиционната си неделна молитва той благодари на Бог, на роднините си и на всички, които се молят за него

8-те най-щури момента от историята

8-те най-щури момента от историята

Любопитно Преди 8 часа

Миналото е пълно с малко известни факти, които променят представите ни за събитията

Украйна удари Русия с над 360 дрона, пожар пламна в петролна рафинерия

Украйна удари Русия с над 360 дрона, пожар пламна в петролна рафинерия

Свят Преди 8 часа

Не се съобщава за пострадали при нападението