Ford влага $11 млрд. за електрификация на 40 модела
Източник: netinfo

П реди време Ford заяви, че ще инвестира $4,5 млрд. до 2020 г. в електрификация на моделите си, но новата цифра е близо два и половина пъти по-висока. Сега цифрата е $11 млрд., която трябва да бъде вкарана в 40 хибрида и електромобила до 2022 г. Става ясно още, че през 2016 г. компанията е похарчила $7,3 млрд. за инженеринг, изследване и развитие, с $0,6 млрд. повече спрямо 2015 г.

От 40-те електрифицирани автомобила, които Ford планира за световната си моделна гама през 2022 г., 16 ще са изцяло електрически, а останалите ще са плъг-ин хибриди.

Миналата година GM заяви, че ще добави 20 нови електромобила и модели с горивни клетки до 2023 г. Мари Бара, оглавяваща GM, обеща на инвеститорите си, че концернът ще започне да печели от електромобилите през 2021 г.

През ноември Volkswagen обяви, че ще инвестира $40 млрд. за електромобили, автономност и нови услуги за мобилност до края на 2022 г. А само два месеца преди това, през септември, същите босове на VW заявиха, че ще инвестират над 20 млрд. евро в електромобили и автономност до 2030 г.

За сериозността на плановете на Ford говори фактът, че до 2020 г. ще се появи електрически SUV, а през 2020 г. в завода си в Мичиган ще започне производството на хибридна версия на най-продавания модел в Щатите - F-150.

Този план на Ford идва, след като през миналия октомври компанията сформира екип, чиято задача бе да ускори световното развитие на електрически автомобили. Специалистите от екипа е трябвало да „мислят на едро” и „да взимат бързи решения”.

Очевидно са го направили. Сега остава да видим реализацията. А времето не е никак много. Напомняме, че Китай, Индия, Франция и Великобритания взеха окончателни решения за забрана на ДВГ през 2030 и 2040 г. Изглежда като доста време, но едва ли така мислят автомобилните компании.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

Още новини може да откриете на нашата Facebook страница ТУК

BMW 530d Touring xDrive: Ефективна динамика (тест драйв)

Ясни са финалистите в конкурса „Автомобил на годината в България“

Болидът на Toyota от „24 часа на Льо Ман“ излиза на пътя

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
ЕК ще отмени забраната за коли с вътрешно горене от 2035 г.

ЕК ще отмени забраната за коли с вътрешно горене от 2035 г.

Свят Преди 3 часа

Съгласно ревизираните планове производителите на автомобили ще трябва да постигнат намаление на емисиите с 90 на сто

Зеленски: Агресорът трябва да плати

Зеленски: Агресорът трябва да плати

Свят Преди 3 часа

Зеленски: Путин изразходва на фронта животите на около 30 000 военнослужещи всеки месец

Желязков: Заявяваме решимост да бъде повишена готовността за отбрана

Желязков: Заявяваме решимост да бъде повишена готовността за отбрана

Свят Преди 5 часа

Росен Желязков заяви подкрепа за Пътната карта за европейска отбранителна готовност 2030 г.

Унгария подписа договор за доставка на газ от САЩ

Унгария подписа договор за доставка на газ от САЩ

Свят Преди 6 часа

Сиярто заяви по-рано, че до края на ноември в Унгария са пристигнали 7 милиарда кубически метра руски газ

Дженифър Анистън разкри своето „върховно“ средство против стареене на 56 години

Дженифър Анистън разкри своето „върховно“ средство против стареене на 56 години

Любопитно Преди 6 часа

На 56 години Дженифър Анистън разкрива, че тайната на стегнатото ѝ тяло и младежкия ѝ вид са редовните силови тренировки, тъй като мускулите дават енергия, увереност, по-добро здраве и по-дълъг живот

Дилън Броснан – новото лице на киното с ДНК на Джеймс Бонд

Дилън Броснан – новото лице на киното с ДНК на Джеймс Бонд

Любопитно Преди 6 часа

Дилън Броснан, най-големият син на Пиърс Броснан, уверено излиза от сянката на известния си баща, утвърждавайки се като модел с характерен ретро стил, музикант и актьор с участия в киното и телевизията, докато редовно привлича внимание и с публичните си появи редом до холивудската звезда

Оцеляла от стрелбата на плаж Бонди е критикувана за молба за дарения

Оцеляла от стрелбата на плаж Бонди е критикувана за молба за дарения

Свят Преди 6 часа

Самотна майка създаде кампания за дарения за нова чанта и телефон, след като изгуби своите по време на стрелбата на плажа Бонди

БСП се обяви против концесия или приватизация на "Топлофикация София"

БСП се обяви против концесия или приватизация на "Топлофикация София"

България Преди 6 часа

Според Таков, решението днес минава през диалог с държавата

Мбапе осъди „Пари Сен Жермен“ за 60 милиона евро

Мбапе осъди „Пари Сен Жермен“ за 60 милиона евро

Свят Преди 6 часа

Откакто пристигна в испанската столица Килиан Мбапе има 70 гола в 81 мача

Оставиха за постоянно в ареста Росен Кръстев - Стъкларя

Оставиха за постоянно в ареста Росен Кръстев - Стъкларя

България Преди 6 часа

Сред задържаните е и оперативният полицай Юлиян Бързашки, както и разследващата служителка на МВР Луковит Милена Ботева

Русия забрани „Дойче веле”

Русия забрани „Дойче веле”

Свят Преди 6 часа

Телевизионният оператор вече беше обявен за „чуждестранен агент“

Иззеха нотариални актове, злато, долари и 400 000 евро в София

Иззеха нотариални актове, злато, долари и 400 000 евро в София

България Преди 7 часа

СГП, МВР и ДАНС удариха организирана престъпна група за изпиране на пари от трафик на наркотици

<p>ВВС ще се защитава по дело за 5 млрд. долара от Тръмп</p>

ВВС ще се защитава по дело за 5 млрд. долара от Доналд Тръмп

Свят Преди 7 часа

Медията се извини на Тръмп през ноември, но отхвърли исканията му за обезщетение и не се съгласи, че има „основание за иск за клевета“.