Федерален министър не харесва германските електромобили
Източник: netinfo

Т рети големи играчи в Германия (BMW, Daimler и VW Group) не спират да говорят за електрическото си бъдеще, но сякаш пропускат настоящето. Сега те имат по 1-2 такива модела, които са далеч от лидерските позиции в страната, континента и света. Това е нещо, което притеснява Петер Алтмайер, Федерален министър по икономическите и енергийни въпроси на Германия. Същият не се радва от факта, че Tesla е лидер сред електромобилите, а германските производители изостават съществено.

На среща по въпросите за изкуствения интелект, Алтмайер забива брутален въпрос към изправилите се на сцената едни от най-влиятелните хора в автомобилни бранш, а именно шефовете на Daimler и VW Group.

“Наистина се чудя кога вие, г-н Цече, г-н Диес или г-н Крюгер от BMW, ще направите електромобил, който да е поне наполовина толкова сексапилен колкото Tesla,” съобщава Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Алтмайер не спира само с тази критика, а дава и съвет към въпросните автомобилни великани да предложат „някакви свежи идеи“.

Петер Алтмайер
Петер Алтмайер

Присъстващи на събитието миналата седмица в Берлин са Дитер Цече (Daimler) и Херберт Диес (VW Group), които не са могли (или не са искали) да дадат отговор на министъра. Харалд Крюгер (BMW) си е спестил неудобството да не може да даде отговор, тъй като не е присъствал на събитието.

Макар дизайнът на всеки автомобил да е въпрос на лични предпочитания, забележките на Алтмайер са доста необичайни за страна, в която политиците и лидерите на крупния бизнес рядко се критикуват един друг.

VW ще продава електрически конкурент на Tesla за под 20 000 евро

Tesla с по-висока пазарна капитализация от BMW

Министърът не конкретизира повече забележката си, но би могло да се предположи, че първите електромобили на германските компании са преки деривати на конвенционалните модели.

Автомобили като VW e-Golf и Mercedes-Benz B-Class Electric Drive изглеждат почти идентично с техните ДВГ родственици. BMW i3 е изключение, но явно министърът не харесва и него, макар абревиатурата на неговия пост - Federal Ministry for Economic Affairs and Energy – да е BMWi.

Интересно е дали Алтмайер ще промени мнението си, когато по улиците излязат Audi E-Tron, Mercedes EQC и Porsche Taycan.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание последвайте страницата ни в Instagram.

Китай води света към електрическо автомобилно бъдеще

Примката около дизела се затяга все повече

„Диамантът” на Rolls-Royce е в България. Започва от 530 000 лв. без данъци и такси

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
"Не сме допуснали грешка": Иранският президент предизвика гняв с извинение към съседните държави за атаките

"Не сме допуснали грешка": Иранският президент предизвика гняв с извинение към съседните държави за атаките

Свят Преди 2 часа

Критиците в Иран веднага обвиниха Пезешкиан, че показва слабост, накърнява националната гордост и нанася щети на страната си

СО предлага 24 промени в градския транспорт на София

СО предлага 24 промени в градския транспорт на София

България Преди 2 часа

Основната цел е да се подобри свързаността между кварталите чрез повече директни линии, по-малко прекачвания и по-широко използване на електрически транспорт

Турция планира разполагане на изтребители F-16 в Кипър

Турция планира разполагане на изтребители F-16 в Кипър

Свят Преди 4 часа

Според цитираните източници самолетите ще бъдат разположени на летището в Ерджан в така наречената СКТР

Мащабна акция в София: Двама задържани за над 56 500 електронни цигари без бандерол

Мащабна акция в София: Двама задържани за над 56 500 електронни цигари без бандерол

България Преди 4 часа

По случая е образувано досъдебно производство

Крум Зарков: Военните самолети на летището в София всяват страх

Крум Зарков: Военните самолети на летището в София всяват страх

България Преди 4 часа

Българските институции трябва да си вършат работа и най-важното е да дават адекватна информация на българските граждани, заяви той

МВнР призова българските граждани да напуснат Ливан

МВнР призова българските граждани да напуснат Ливан

България Преди 4 часа

За съдействие сънародниците ни могат да се обръщат към посолството ни в Бейрут

Мъж с фалшива диплома опита да стане лекар в болницата в Лом

Мъж с фалшива диплома опита да стане лекар в болницата в Лом

България Преди 4 часа

Управителят на МБАЛ „Св. Николай Чудотворец“ – Лом д-р Георги Савков каза пред журналисти, че се е усъмнил в автентичността на документа, защото в него е имало правописна грешка

В навечерието на 8 март: Какви са цените на цветята тази година

В навечерието на 8 март: Какви са цените на цветята тази година

България Преди 5 часа

Българските мъже не чакат непременно датата, за да зарадват жените си с цвете

„Очакваме те скоро!“: Елитът на сноуборда с подкрепа за Малена Замфирова

„Очакваме те скоро!“: Елитът на сноуборда с подкрепа за Малена Замфирова

България Преди 5 часа

Почти всички състезатели се появиха с по две черни ленти на всяка буза – запазена марка на Малена

Мисия „Покушение“: Пакистанец бе признат за виновен в заговор за убийството на Тръмп и Байдън

Мисия „Покушение“: Пакистанец бе признат за виновен в заговор за убийството на Тръмп и Байдън

Свят Преди 5 часа

47-годишният Асиф Мърчант е наел в Ню Йорк човек, когото смятал за професионален убиец, за да елиминира ключови фигури от американската администрация

Случаят "Петрохан": Вече 33 дни хижата е под полицейска блокада

Случаят "Петрохан": Вече 33 дни хижата е под полицейска блокада

България Преди 5 часа

Нова информация от разследващите към този момент няма

Парламентът с извънредно заседание, ще изслушва ключови експерти за горивата

Парламентът с извънредно заседание, ще изслушва ключови експерти за горивата

България Преди 5 часа

Към днешна дата Ормузкият проток е блокиран за свободно мореплаване, което неминуемо води до безпрецедентен натиск над пазарите на нефт

Крум Зарков и Татяна Дончева повеждат БСП на изборите

Крум Зарков и Татяна Дончева повеждат БСП на изборите

България Преди 6 часа

БСП се събра на пленум. Левицата утвърди листите си за предсрочните избори и подготовката за вота

Доналд Тръмп

Тръмп със смразяваща закана: „Днес Иран ще бъде ударен много силно“

Свят Преди 6 часа

„Под сериозно разглеждане за пълно унищожение и сигурна смърт, поради лошото поведение на Иран, са райони и групи от хора, които не са били разглеждани за цел до този момент“, написа американският президент в социалните мрежи

<p>Седем дни по-късно &ndash; седем въпроса за войната срещу Иран</p>

Седем дни по-късно – седем въпроса за войната срещу Иран

Свят Преди 7 часа

Американско-израелската война срещу Иран, която вече трае поне седмица, разпали Близкия изток, застрашавайки живота и препитанието на милиони хора, докато насилието се разпространява по все по-широка дъга – от Централна Азия до края на Европа

Битка за всяка секунда: Над 1500 българи се измъкнаха от капана на Близкия изток

Битка за всяка секунда: Над 1500 българи се измъкнаха от капана на Близкия изток

България Преди 7 часа

Усилията на дипломатите и кризисните щабове вече са осигурили безопасното завръщане на над 1500 души, като най-сериозен е потокът от Обединените арабски емирства