Чудовището Fordswagen ще разтърси автомобилния свят
Източник: netinfo

Д окато бъдещето на алианса Renault-Nissan-Mitsubishi не изглежда никак сигурно (с все по-затягащата се примка около Карлос Гон), все по-сигурно започва да става, че в автомобилната индустрия ще бъде родено истинско „чудовище”. Точно това ще се случи при сформирането на алианс между Volkswagen и Ford. Както забелязвате, не говорим в бъдеще време. Причината е, че лично шефът на VW потвърди, че двата концерна водят усилени преговори в това направление.

През юни компаниите подписаха Меморандум за разбирателство, който постави основите за стратегическо партньорство между VW и Ford. Текстът се фокусира върху съвместното производство на търговски автомобили, но още тогава бе ясно, че ситуацията няма да остане така.

Тази седмица Херберт Диес, изпълнителен директор на Volkswagen, каза пред репортери, че двете компании са в „напреднала фаза на преговори и диалог с Ford за създаване на световен автомобилен алианс, който ще заздрави също и американската автомобилна индустрия”. Това стана след напускането на топ мениджъра на Белия дом, където той бе заедно с Дитер Цече (Daimler AG) и Хиколас Петер, финансов директор на BMW. Тримата са обсъждали с администрацията на Тръмп възможността за избягване на допълнителното облагане в размер на 25% на стоките, идващи от ЕС.

Упадъкът на американската авто промишленост

Следващото поколение ДВГ на Volkswagen ще е последното

Става ясно, че германската компания е заинтересувана от използването на заводи на американския производител, за да подсили производствения си капацитет в САЩ. Диес разкри още, че „обмисляме да построим втори завод в САЩ.”

Потенциален алианс между два от най-големите играчи на пазара би могъл да помогне на Ford да заздрави бизнеса си в Европа, но VW няма да вземе половината пакет акции, ако се стигне до подобно сътрудничество.

Напомняме, че в началото на седмицата стана ясно, че Ford планира съкращаване на около 25 000 работници, като основната част ще са от Ford Europe, тъй като подразделението е на червено със $7 млрд.

Бил Форд, големият човек във Ford, бе доста по-лаконичен, коментирайки, че двете компании „водят преговори, които вървят много добре”.

На този фон трябва да включим и Белия дом, от който вчера дойде новината, че администрацията на Тръмп възнамерява да премахне субсидиите за електромобили, въведени от Барак обама. Това обяви Лари Кадлоу, главен съветник на президента по икономическите въпроси. За да стане това, обаче, Доналд Тръмп се нуждае от одобрението на Конгреса. Според съветника субсидиите така или иначе скоро ще свършат. Припомняме, че в момента може да се ползва държавна субсидия до $7500 (ако производителят не е продал повече от 200 000 електромобила в САЩ, което вече не важи за Tesla).

Ще вмъкнем и информацията, че Volkswagen планира зачеркване от порфолиото си на непечелившите комбинации за задвижване (двигател – трансмисия – задвижване), а това вероятно ще значи и някои модели. Крайната цел е оптимизиране на разходите, производството и насочване на вниманието към електрификацията. VW иска да пусне 20 електрически модела до 2025 г.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание последвайте страницата ни в Instagram.

VW Golf? Може, но вече има и Skoda Scala

BMW X5 се превръща в най-важния баварски модел (тест драйв)

11-километрово преследване на заспал пиян водач зад волана на Tesla

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Иран пусна китайските кораби през Ормузкия проток

Иран пусна китайските кораби през Ормузкия проток

Свят Преди 1 час

Вчера китайски супертанкер с два милиона барела иракски суров петрол премина

Приеха промените в НПК на първо четене в комисия

Приеха промените в НПК на първо четене в комисия

България Преди 1 час

С промените се въвежда задължение за компетентните правоприлагащи органи да уведомяват относно процесуалните права

Фронтменът на Bring Me the Horizon със сътресение, след като фен го удари с телефон

Фронтменът на Bring Me the Horizon със сътресение, след като фен го удари с телефон

Любопитно Преди 4 часа

Оли Сайкс от Bring Me the Horizon пострада по време на концерт в Сейнт Луис. Изпълнителят е с леко сътресение на мозъка, след като бе ударен от хвърлен телефон. Въпреки болката и дезориентацията, музикантът довърши участието си пред 22 000 фенове

Правят нова Комисия за противодействие на корупцията

Правят нова Комисия за противодействие на корупцията

България Преди 5 часа

Председателят на комисията ще се определя чрез жребий сред членовете

МОН обяви инструкции за предстоящите матури

МОН обяви инструкции за предстоящите матури

България Преди 5 часа

Идентификационната бланка с личните данни ще е неизменно свързана с първия лист

Кирил Киров - Кико: Заради кариерата жертвах личния си живот

Кирил Киров - Кико: Заради кариерата жертвах личния си живот

Любопитно Преди 5 часа

Продуцентът разкрива тайните на “Като две капки вода”, рисковете на живия ефир, отношенията с Рачков и Геро и цената да живееш постоянно зад кулисите на телевизията

<p>Си нагости Тръмп с хрупкави ребра, патешко и тирамису</p>

Кулинарна дипломация в Пекин: Си Дзинпин нагости Тръмп с хрупкави ребра, патешко и тирамису

Свят Преди 5 часа

Докато двамата лидери си разменяха исторически послания за партньорство, китайските готвачи заложиха на сигурно, адаптирайки традиционното меню към прословутия американски вкус за бързо хранене и любими домашни класики

Въздушната линейка за мениджър от АЕЦ „Козлодуй”

Въздушната линейка за мениджър от АЕЦ „Козлодуй”

България Преди 5 часа

Пациентът е получил масивен инфаркт

Политическата криза във Великобритания ескалира, Уес Стрийтинг подаде оставка

Политическата криза във Великобритания ескалира, Уес Стрийтинг подаде оставка

Свят Преди 5 часа

Стрийтинг към Стармър: Вече е ясно, че няма да поведете Лейбъристката партия към следващите парламентарни избори

Спирова и Денисиньо спорят за короната в Hell’s Kitchen тази вечер

Спирова и Денисиньо спорят за короната в Hell’s Kitchen тази вечер

Любопитно Преди 6 часа

Големият шампион ще грабне наградата от 50 000 евро и титлата “Най-добър готвач на България”

Завързаха и ограбиха в дома му посред нощ човек в Лешница

Завързаха и ограбиха в дома му посред нощ човек в Лешница

България Преди 6 часа

Двама мъже са проникнали в къща в селото

Момчета пребиха и ограбиха човек в Перник

Момчета пребиха и ограбиха човек в Перник

България Преди 6 часа

Задържан е 16-годишен

Разбиха схема за 240 млн. евро с хранителни добавки, представяни като лекарства

Разбиха схема за 240 млн. евро с хранителни добавки, представяни като лекарства

България Преди 7 часа

До операцията се стигна, след като в Софийска районна прокуратура е подаден сигнал от бивш министър на здравеопазването

Кремъл: Путин ще посети Китай много скоро

Кремъл: Путин ще посети Китай много скоро

Свят Преди 7 часа

Подробности около визитата ще бъдат обявени допълнително, отбеляза Дмитрий Песков