Шефът на Audi: изкопаемите горива са виновни за замърсяването
Маркус Дюсман, Audi E-tron GT   
Източник: Audi

Г лавният изпълнителен директор на Audi Маркус Дюсман смята, че добивът на изкопаеми горива е основната причина за изменението на климата. Това свое становище Дюсман изказа по време на конференция за климата, организирана от Spiegel и BCG. „Промяната на климата е причинена от изкопаемите горива, които извличаме от земята. Това трябва да спре. Имаме нужда от общество, свободно от изкопаеми горива“, заявява той. Шефът на Audi възнамерява да постигне това с помощта на електрификация, въпреки че остават повече от десет години до пълното преминаване на марката към изцяло електрическо задвижване.

През 2026 г. Audi ще спре да представя нови автомобили с ДВГ

По-рано тази година компанията обяви, че до 2025 г. ще има 20 изцяло електрически автомобила в гамата си, а към 2033 г. в нея няма да има двигател с вътрешно горене. В същото време Audi обещава, че от 2026 г. всички нови модели на марката ще бъдат изключително електрически. Plug-in хибридите, според Дюсман, ще „преодолеят пропастта“ между ДВГ и електрическите автомобили, като по този начин „ще изгладят прехода към електрическо задвижване“. Той добавя, че "все още ще има място за хибриди през следващите няколко години". Говорейки за електрическите автомобили, шефът на Audi също така подчертава важността на инфраструктурата: „Там, където има електрически автомобили, трябва да има и зарядни станции."

Треска за литий: Калифорния разполага с огромно находище

В същото време електрическите автомобили няма да осигурят по-голям пробег с едно зареждане. Напротив, Дюсман заявява, че бъдещите електрически задвижващи системи на Audi ще бъдат с по-малък пробег. „Не мисля, че монтирането на големи батерии с пробег от хиляда километра ще станат тенденция.” Развитието на инфраструктурата за електрически автомобили под формата на увеличаване на броя на зарядните станции ще направи това просто ненужно, казва топ мениджърът. В резултат на това капацитетът на батерията ще започне да намалява, което ще направи електрическите коли по-леки и по-евтини.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Първият електромобил на Volvo е вече у нас

Най-евтиният 7-местен автомобил стартира от 28 000 лв.

Най-най-най електромобилът ще е с 6 колела и цена над $3 млн.

Един мъж се прибира и вижда жена си да тренира. - Какво правиш, скъпа? - Правя упражнения за стегнато тяло. - Защо? Да няма някой…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Яж и отслабвай: Топ 5 салати, които ще ви помогнат да получите перфектното тяло

Яж и отслабвай: Топ 5 салати, които ще ви помогнат да получите перфектното тяло

Любопитно Преди 1 минута

Те ще ви помогнат да се тонизирате, ще ви заредят с енергия и ще зарадват вкусовите ви рецептори

Делян Пеевски се срещна с посланика на Турция Мехмет Саит Уянък

Делян Пеевски се срещна с посланика на Турция Мехмет Саит Уянък

България Преди 8 минути

На срещата, преминала в дух на приятелство и конструктивизъм, бяха обсъдени перспективите за развитие на взаимоотношенията между двете страни

Земетресения разлюляха Черно море – 12 труса само за денонощие

Земетресения разлюляха Черно море – 12 труса само за денонощие

България Преди 1 час

Най-силният трус до момента е бил със сила 3.5 и е регистриран на 25 април 2025 г., в 10:43 ч. българско време

Мъж загина при трудова злополука край Варна

Мъж загина при трудова злополука край Варна

България Преди 1 час

В цеха има видеонаблюдение и тепърва ще бъдат гледани записите от разследващи полицаи

Шестте най-странни неща, валяли от небето

Шестте най-странни неща, валяли от небето

Свят Преди 1 час

Вместо дъжд или сняг, природата понякога ни изпраща месо, кръв и дори слуз – странните валежи, останали в историята

"Екзекуция" на гръцки престъпен бос посред бял ден в Атина

"Екзекуция" на гръцки престъпен бос посред бял ден в Атина

Свят Преди 1 час

Той е идентифициран от гръцката полиция като Йоргос Мосхурис

36-годишен мъж е с четири прободни рани след сбиване

36-годишен мъж е с четири прободни рани след сбиване

България Преди 1 час

Извършителят се е укрил и се издирва

<p>Теменужка Петкова разкритикува президента Радев</p>

Теменужка Петкова разкритикува президента: Елиминираме ефекта на модела "Радев"

България Преди 2 часа

Според него най-видимите резултати са заграбване на избори, власт и ресурси по още по-брутален начин, каза тя

Полицията разкри автоморга, "разфасовала" крадени автомобили

Полицията разкри автоморга, "разфасовала" крадени автомобили

България Преди 2 часа

Иззети са общо 20 заличени двигателя, които са предмет на престъпление

Скандален кардинал ще затвори ковчега на папа Франциск

Скандален кардинал ще затвори ковчега на папа Франциск

Свят Преди 2 часа

Кардинал Роджър Махони е сред група от деветима кардинали и малък брой свещеници и епископи, които ще участват в ритуалите

<p>Служител на Тим Уолц нанесе щети за хиляди на Tesla</p>

Щети за хиляди, но без обвинения: Прокурор пощади държавен служител за вандализъм срещу Tesla

Свят Преди 2 часа

Липсата на наказателно преследване за скъпия вандализъм разпали недоволство сред полицаи и потърпевши

Как ще изглежда гробът на папа Франциск?

Как ще изглежда гробът на папа Франциск?

България Преди 2 часа

Съгласно волята на папа Франциск на надгробния камък на гроба му ще има изписано само неговото папско име и ще има кръст