76% от младите европейци залагат на електромобила
Източник: netinfo

Nissan проведе проучване сред жителите на Европа на възраст от 18 до 34 години, т. нар. „милениум“ поколение. Болшинството от представителите на поколението, родено след 1980 г., виждат в електрическите автомобили голяма крачка напред към опазване на околната среда.

В запитването участие са взели 2500 представители на „милениум“ поколението от Великобритания, Франция, Италия, Германия и Испания. Изследването показва, че младите европейци са готови да пробват „нещо ново“ и да изоставят традиционния превоз в името на бъдещето на Земята.

Основните проблеми на екологията, които назовават респондентите, са недостигът на прясна вода (32%), замърсяването на въздуха (42%) и глобалното затопляне и изменение на климата (53% от участниците).

76% от младите хора посочват електромобилити и хибридите като възможен път за решаване на част от тези проблеми. 50% от тях разглеждат възможността за покупка на екологичен транспорт или вече имат такъв.

Според Сарван Сингх, старши партньор във Frost & Sullivan и член на консултативния съвет на Nissan по въпросите на интелектуалното автомобилостроенене, на „милениум“ поколението може да се разчита. Това поколение се отнася с голямо внимание към природата и е готово да промени живота си, за да помогне в опазването на околната среда.

Напомняме, че Nissan Leaf стана най-продаваният електромобил за периода януари-май 2016. Наскоро Renault предаде ключовете на своя 100-хиляден електромобил, а Renault-Nissan има реализирани над 350 000 продажби на електрически коли по света.

Четете още:

Toyota чества 50 години Corolla с 44 млн. продажби

VW ще представи концептуален електромобил с пробег до 600 км

http://www.vesti.bg/tehnologii/avtomobili/specialna-chetvorka-za-bylgarskiia-pazar-6058947

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
"България Еър" анулира полети до Близкия изток

"България Еър" анулира полети до Близкия изток

Свят Преди 41 минути

Отмяната на полетите се дължи на ескалацията на напрежението между Израел и Иран

Иран: Най-малко 57 ученички загинаха при израелска атака

Иран: Най-малко 57 ученички загинаха при израелска атака

Свят Преди 1 час

53 ученички все още са под развалините

Евакуираха Бурдж Халифа след ракетни удари и експлозии

Евакуираха Бурдж Халифа след ракетни удари и експлозии

Свят Преди 1 час

Бурдж Халифа в Дубай беше евакуирана на 28 февруари 2026 г., след като в целия град бяха докладвани силни експлозии – част от ескалиращия конфликт между САЩ, Израел и Иран

Костадин Костадинов и група негови привърженици блокираха входа на Министерски съвет

Костадин Костадинов и група негови привърженици блокираха входа на Министерски съвет

България Преди 1 час

“Това е жалка трагедия. Нищо от това нямаше да се случи, ако бях допуснат до МС”, обясни Костадинов

Аятолах Али Хаменей

Пирамидата на властта в Техеран: Кой и как управлява Иран

Свят Преди 2 часа

Структурата на иранския режим е изградена след Ислямската революция от 1979 г., която помете монархията в Иран и създаде държава, която е отчасти теокрация, отчасти република – с шепа полудемократични институции, обгърнати от система, която в крайна сметка е религиозна

<p>&bdquo;Исторически урок&ldquo;: Елитните сили, с които Иран плаши света</p>

„Исторически урок“ от Техеран: Кои са елитните сили, с които Иран плаши САЩ и Израел

Свят Преди 2 часа

Ислямския революционен гвардейски корпус (IRGC), елитното крило на иранската армия, подкрепя иранския режим в продължение на десетилетия. На него е възложено както да се бори с врагове в чужбина, така и да потушава протести у дома. Ето какво трябва да знаете за него

Край на режима „бий се или бягай“: Как 20 минути навън променят химията на мозъка ни?

Край на режима „бий се или бягай“: Как 20 минути навън променят химията на мозъка ни?

Любопитно Преди 2 часа

Навикът за редовни разходки на чист въздух помага за намаляване на нивата на стрес, подобряване на настроението и възстановяване на емоционалния баланс

Шокиращо откритие: Химикалите, които носим в кръвта си, ускоряват биологичното стареене

Шокиращо откритие: Химикалите, които носим в кръвта си, ускоряват биологичното стареене

Любопитно Преди 2 часа

Епигенетичното стареене – измерване на биологичната, а не на хронологичната възраст – е било най-изразено при мъжете в изследване

Скандал в държавата заради ударите в Иран: Гаджев обвини Гюров, че се „крие“ от парламента

Скандал в държавата заради ударите в Иран: Гаджев обвини Гюров, че се „крие“ от парламента

Свят Преди 2 часа

Според него, с действията си, служебният премиер усилва страховете в обществото

Андрей Арнаудов: Невиждана битка за имоти ще изненада зрителите на NOVA тази вечер

Андрей Арнаудов: Невиждана битка за имоти ще изненада зрителите на NOVA тази вечер

Любопитно Преди 3 часа

Тази вечер от 20.00 ч. по NOVA предстои поредната вълнуваща премиера, която даде сериозна заявка да се превърне в новата звезда на телевизионния ефир у нас

Първи думи от режима на Иран след атаката на САЩ и Израел

Първи думи от режима на Иран след атаката на САЩ и Израел

Свят Преди 4 часа

Върховният орган по сигурността на Иран обеща „смазващ отговор“

Завладяващи истории и премиерни заглавия в петата седмица на „Треска за Оскари“

Завладяващи истории и премиерни заглавия в петата седмица на „Треска за Оскари“

Любопитно Преди 4 часа

Зрителите могат да спечелят и страхотни награди в играта на Facebook страницата на KINO NOVA

Емил Дечев: Взели сме мерки заради войната, няма опасност за България

Емил Дечев: Взели сме мерки заради войната, няма опасност за България

България Преди 4 часа

Министърът обяви мащабни рокади в МВР и се ангажира с предотвратяване на нов опит за касиране на изборите